Elektron Machinedrum SPS-1

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
StereoCult
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 20 wrz 2005, 00:00

Elektron Machinedrum SPS-1

Post autor: StereoCult » środa 07 gru 2005, 00:59

Elektron Machinedrum SPS-1 czy ktos moze mial z ta maszynka do czynienia prosze o jakies opinie poniewaz planuje zakup dzieki

Awatar użytkownika
BigGuns
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2005, 00:00

Re: Elektron Machinedrum SPS-1

Post autor: BigGuns » środa 07 gru 2005, 03:42

...Elektron Machinedrum SPS-1 czy ktos moze mial z ta maszynka do czynienia prosze o jakies opinie poniewaz planuje zakup dzieki...

**********************

Elektron... to u mnie wywołuje pewną nostalgię, tak nazywały się telewizory skręcane we Lwowie za wujka Breżniewa. Całkiem dobre to były telewizory



no, ale do rzeczy. bawiłem się, jak dla mnie brzmi trochę za mało soczyście (brakuje mięcha, nie udało się też jakoś schować tej sterylności), no,ale może to kwestia doświadczenia tudzież przysłowiowej stylowości.



za to sterowanie super! w przeciągu godziny na tym można wysmażyć takie sekwencje że nawet Mendelejewowi by się nie przyśniły. jeżeli używać tego z innym sprzętem to wynik może być naprawdę imponujący, nawet jeżeli nie do końca wiesz co robisz, hehe.



więc jeżeli brzmienie Ci w miarę odpowiada a w dodatku masz jeszcze cokolwiek do pekusji/loopów (co możesz zapodać na wejście do dalszej obróbki) to będziesz zachwycony. To jest prawdziwy joyride jeżeli chodzi o obsługę, ostatni raz miałem taką radochę kiedy używałem Kaoss Pada II.



ogólnie polecam

Awatar użytkownika
StereoCult
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 20 wrz 2005, 00:00

Re: Elektron Machinedrum SPS-1

Post autor: StereoCult » środa 07 gru 2005, 10:50

......Elektron Machinedrum SPS-1 czy ktos moze mial z ta maszynka do czynienia prosze o jakies opinie poniewaz planuje zakup dzieki...

**********************

Elektron... to u mnie wywołuje pewną nostalgię, tak nazywały się telewizory skręcane we Lwowie za wujka Breżniewa. Całkiem dobre to były telewizory



no, ale do rzeczy. bawiłem się, jak dla mnie brzmi trochę za mało soczyście (brakuje mięcha, nie udało się też jakoś schować tej sterylności), no,ale może to kwestia doświadczenia tudzież przysłowiowej stylowości.



za to sterowanie super! w przeciągu godziny na tym można wysmażyć takie sekwencje że nawet Mendelejewowi by się nie przyśniły. jeżeli używać tego z innym sprzętem to wynik może być naprawdę imponujący, nawet jeżeli nie do końca wiesz co robisz, hehe.



więc jeżeli brzmienie Ci w miarę odpowiada a w dodatku masz jeszcze cokolwiek do pekusji/loopów (co możesz zapodać na wejście do dalszej obróbki) to będziesz zachwycony. To jest prawdziwy joyride jeżeli chodzi o obsługę, ostatni raz miałem taką radochę kiedy używałem Kaoss Pada II.



ogólnie polecam...

**********************





tak jeszcze kilkoma synth dysponuje ... poprostu rozwazalem mozliwosc zakupu kilku automatow perkusyjnych pokroju tr 909 808 czy tez novation drum station

i stwierdzilem ze chyba to jest dosc ciekawe :) ale czekam na wiecej opini na tema tego Elektron Machinedrum SPS-1

Natan
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 07 paź 2012, 00:00

Re: Elektron Machinedrum SPS-1

Post autor: Natan » środa 14 lis 2012, 10:43

Elektron... to u mnie wywołuje pewną nostalgię, tak nazywały się telewizory skręcane we Lwowie za wujka Breżniewa. Całkiem dobre to były telewizory

no, ale do rzeczy. bawiłem się, jak dla mnie brzmi trochę za mało soczyście (brakuje mięcha, nie udało się też jakoś schować tej sterylności), no,ale może to kwestia doświadczenia tudzież przysłowiowej stylowości.

za to sterowanie super! w przeciągu godziny na tym można wysmażyć takie sekwencje że nawet Mendelejewowi by się nie przyśniły. jeżeli używać tego z innym sprzętem to wynik może być naprawdę imponujący, nawet jeżeli nie do końca wiesz co robisz, hehe.

więc jeżeli brzmienie Ci w miarę odpowiada a w dodatku masz jeszcze cokolwiek do pekusji/loopów (co możesz zapodać na wejście do dalszej obróbki) to będziesz zachwycony. To jest prawdziwy joyride jeżeli chodzi o obsługę, ostatni raz miałem taką radochę kiedy używałem Kaoss Pada II.

ogólnie polecam...
**********************

A czy Machinedrum posiada sekwencer MIDI?

Awatar użytkownika
lakiernik
Posty: 399
Rejestracja: piątek 04 maja 2007, 00:00

Re: Elektron Machinedrum SPS-1

Post autor: lakiernik » środa 14 lis 2012, 11:07



A czy Machinedrum posiada sekwencer MIDI?...

*********************************

i to jaki!
[addsig]
Only Hardware System: Elektrony: Machinedrum UW, Monomachine, Octatrack, AnalogFour, DSI Tempest, Korg MS-20 Mini,Yamaha Tenori-on, Waldorf Blofeld, E-mu MP-7, Korg ER-1, Eventide Space, Alesis Bitrman

Awatar użytkownika
muscato
Posty: 91
Rejestracja: sobota 08 cze 2002, 00:00

Re: Elektron Machinedrum SPS-1

Post autor: muscato » czwartek 15 lis 2012, 17:55

...

A czy Machinedrum posiada sekwencer MIDI?...

*********************************

i to jaki! ...

dokładnie;)
dla każdego zdarzenia możesz edytować, wszystkie parametry

MD imho jest najlepszy z drummaszyn z którymi mialem do czynienia,
czy brzeminai ma sterylne, możne je dowolnie obrobić, a 2 nawet podwójnie (wpinając wyjscie w wejscie;),
szczerze polecam
residance - warsaw
destination - space

lekszing
Posty: 6
Rejestracja: sobota 12 sty 2013, 00:00

Re: Elektron Machinedrum SPS-1

Post autor: lekszing » sobota 12 sty 2013, 20:16

Jakby ktoś potrzebował instrukcję obsługi PL do SPS-1 to proszę o kontakt gdyż takową posiadam! :)


Pozdro!


L.

je suis un technical writer - sporządzam instrukcje, manuale, przewodniki po polskiemu! >>syntezatory/grooveboxy/DJ gear/home recording w00t!

Awatar użytkownika
em/es
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 22 mar 2015, 00:00

Re: Elektron Machinedrum SPS-1

Post autor: em/es » niedziela 22 mar 2015, 15:54


Awatar użytkownika
em/es
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 22 mar 2015, 00:00

Re: Elektron Machinedrum SPS-1

Post autor: em/es » niedziela 22 mar 2015, 15:56

Bardzo chętnie kupię instrukcję polską do elektron machinedrum, monomachine, octatrack

lukas90
Posty: 1
Rejestracja: środa 22 lut 2017, 00:00

Re: Elektron Machinedrum SPS-1

Post autor: lukas90 » czwartek 23 lut 2017, 14:34

...Bardzo chętnie kupię instrukcję polską do elektron machinedrum, monomachine, octatrack...

yo, tez b chetnie odkupie instrukcje :)

posiada ktos taka?

ODPOWIEDZ