Wyszukiwarka forum EiS

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
JM
Posty: 831
Rejestracja: sobota 17 lip 2004, 00:00

Wyszukiwarka forum EiS

Post autor: JM » wtorek 25 kwie 2006, 19:01

Jest na tym forum wyszukiwarka

Ni pies, ni wydra, lecz taka szparka.

Stoi otworem - zajrzeć tam trzeba,

Da satysfakcję - płacić nie trzeba.

==============

Zachęcam do korzystania, bo w większości w kółko kręcimy się wokół dawno już przetrawionych tematów.

Awatar użytkownika
vasyl
Posty: 347
Rejestracja: poniedziałek 22 wrz 2003, 00:00

Re: Wyszukiwarka forum EiS

Post autor: vasyl » wtorek 25 kwie 2006, 19:08

Może przykleić taki temat na samym szczycie postów? Wszyscy zauważą i nikomu się krew w żyłach nie będzie się gotować;-)

Awatar użytkownika
fatman
Posty: 157
Rejestracja: czwartek 02 mar 2006, 00:00

Re: Wyszukiwarka forum EiS

Post autor: fatman » wtorek 25 kwie 2006, 19:16

a moze pogadamy o ... sluchawkach :D

Awatar użytkownika
osisko
Posty: 80
Rejestracja: czwartek 28 lip 2005, 00:00

Re: Wyszukiwarka forum EiS

Post autor: osisko » wtorek 25 kwie 2006, 19:46

...a moze pogadamy o ... sluchawkach :D...

**********************

ee, lepiej o monitorach do 2 tys.





www.osa-project.com

Awatar użytkownika
AXIS
Posty: 307
Rejestracja: poniedziałek 28 cze 2004, 00:00

Re: Wyszukiwarka forum EiS

Post autor: AXIS » wtorek 25 kwie 2006, 19:53

ee, lepiej o monitorach do 2 tys.

**********************



Ja proponuję o KX albo o Audigy albo o SB Live, ewentualnie o masteringu



Pozdrawiam,



Maciej R.


Awatar użytkownika
AXIS
Posty: 307
Rejestracja: poniedziałek 28 cze 2004, 00:00

Re: Wyszukiwarka forum EiS

Post autor: AXIS » czwartek 27 kwie 2006, 01:35

Swoją drogą, wnoszę o utworzenie działu "WYDAJE MI SIĘ, ŻE DOPIERO ZACZYNAM". Dział "DOPIERO ZACZYNAM" zdaje się nie obejmować swoim zakresem niektórych przypadków klinicznych



Pozdrawiam,



Maciej R.


Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Wyszukiwarka forum EiS

Post autor: preceli » czwartek 27 kwie 2006, 16:30

...Albo "Dopiero zaczynam ale I TAK WIEM LEPIEJ"...





A Admin dalej nie próżnuje:

www.eis.com.pl/virtual/modules.php?name=Forum&file=search

Spróbujcie teraz coś znaleźć , aby tylko mądrze...
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Wyszukiwarka forum EiS

Post autor: Redakcja » czwartek 27 kwie 2006, 18:49

Panie i panowie, sprawa naszej "biednej" wyszukiwarki na forum ostatnio stała się tak nabrzmiałą , iż pewnie (zanim z forum pożegna się za sprawą niekontrolowanych emocji jeszcze kilku userów ) powinienem i sam zabrać jakiś głos.

Prawdą jest, iż wyszukiwarka miała pewne ułomności. Np. wyświetlała adresy "tylko" kilkuset postów w wynikach. Kiedyś wydawało nam się to wystarczającym rozwiązaniem, jednak od tamtych czasów ilość postów wzrosła tak znacząco, iż owe kilkaset to zbyt mało. Dlatego też uruchomiliśmy układ stronicowania - czyli teraz wyszukiwarka "wypluje" już wszystko to, co ma do pokazania. Nad kilkoma opisami i przy(u)pomnieniami nie ma się co rozwodzić, to tylko "kosmetyka" dla zbyt prędkich w działaniu .

Korzystając z okazji bardzo gorąco proszę naszych forumowiczów aby mimo wszystko starali się pisać poprawnie choć nazwy własne oraz, w miarę swych umiejętności lub możliwości, stosowali polskie litery. Odciąży to troszkę naszych moderatorów a jednocześnie znacznie ułatwi przeszukiwanie forum, choćby przez sam fakt, iż nie trzeba będzie kombinować na wiele sposobów, w tym odmian, aby cokolwiek znaleźć. Bardzo też proszę o cięcie postów we własnych odpowiedziach, spowoduje to znaczne zmniejszenie ilości wyników wyszukiwania gdyż wyszukiwarka nie będzie pokazywała bez sensu szukanych wyrażeń w powtórzonych odpowiedziach.

Inną sprawą jest prawidłowe, choć ja powiedziałbym raczej - sprytne, stawianie zapytań wyszukiwarkom, w tym i naszej. Niestety, tego tak naprawdę nie można nikogo wyuczyć , to trzeba mieć we krwi - a tu wiem co piszę! Bywa tak, iż aby znaleźć ekstra wartościową lub na wskroś konkretną informację należy zapytać o coś zupełnie innego niż wynikałoby to wprost z tematu.

Niektórzy z naszych forumowiczów są mistrzami w te klocki. Może jakby tak ładnie poprosić to podzielą się swą wiedzą .
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Wyszukiwarka forum EiS

Post autor: Redakcja » czwartek 27 kwie 2006, 19:21

P.S.

Troszkę się też dziwię niektórym naszym forumowiczom, bo np. dla mnie, ze służbowej konieczności bywalca forów wszelakich, samo skierowanie przez usera do wyszukiwarki już jest znaczącą informacją. W ten sposób dostaję info wprost, iż problem był już poruszany, a przecież ciężko śledzić wszystko aby o tym wiedzieć na "dzień dobry". Więc skoro tak, to zasuwam do wyszukiwarki i szukam w podzięce. I jakoś nigdy nie przyszło mi do głowy aby się gniewać z tego powodu. Oczywiście miło mi jak ktoś poda bezpośredni adres, ale zdaję sobie przy tym sprawę, iż chciało mu się znaleźć go specjalnie za mnie, przy czym zajęło to jakiś fragment jego cennego czasu. Hmm... a może ja jakiś "inny" jestem
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
fatman
Posty: 157
Rejestracja: czwartek 02 mar 2006, 00:00

Re: Wyszukiwarka forum EiS

Post autor: fatman » czwartek 27 kwie 2006, 22:44

nie nie jestes inny :) niestety dzis ludzie, zwlaszcza mlodzi, chca wszystko dostac wprost do rąk bez zbytniego przemeczania sie, dodatkowym atutem wyszukiwarki jest to ze mozna sie przypadkiem dowiedziec czegos zupelnie z innej beczki a tez przydatnego :) no ale trzeba czytac... ;)



Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ