Karty DSP kontra najnowsze procesory Intela

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
LucasRose
Posty: 51
Rejestracja: niedziela 04 mar 2007, 00:00

Re: Karty DSP kontra najnowsze procesory Intela

Post autor: LucasRose » piątek 10 sie 2007, 19:36

hehehehe

panowie slabo slabo z wami

jesli nie umiecie skonfigurowac dobrze visty z calym hardware co macie to nie moja wina. przy komputerze siedze od dziecka. przerobilem wszystkie mozliwe konfiguracje sprzetowe. skonczylem informatyke na studiach wyzszych. komputery i muzyka to moja pasja zyciowa. jak dla mnie vista to strzal w dziesiatke. mam oryginalny soft. przykro mi ze sprawia Wam ten system jakies klopoty. u mnie chodzi perfekcyjnie

nie sluchaj tego narzekania stary. po prostu sam sie przekonaj. kup ultimata i ciesz sie tym wszystkim co mozesz na nim zrobic.

troche wiecej kultury panowie ! pozdrawiam wszystkich ;D
wiek 24 lata, wyzsze studia, w branzy od 5 lat ; moja pasja to muzyka i wszystko co z nia zwiazane ! programy : AbletonLive, Cubase.Sprzet : DualCore2, 4gb ram, 500 gb hdd, RME9632 ; Access Virus TI (comming soon) ;-)

Monsun
Posty: 60
Rejestracja: środa 27 cze 2007, 00:00

Re: Karty DSP kontra najnowsze procesory Intela

Post autor: Monsun » piątek 10 sie 2007, 20:23

a gdzie ta informatyke konczyles?:)

Awatar użytkownika
BigGuns
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2005, 00:00

Re: Karty DSP kontra najnowsze procesory Intela

Post autor: BigGuns » piątek 10 sie 2007, 20:50

u mnie chodzi perfekcyjnie
**********************
no i super.

natomiast zamiast się rozwadniać na niekompatybilne z wątkiem tematy, kolega mógłby podać na czym dokładnie pracuje i... gdzie mieszka,
ponieważ jeżeli ktoś z forumowiczów się skusi za namową kolegi na Vistę to będzie wiedział kogo potem bić

Awatar użytkownika
Master
Posty: 1390
Rejestracja: poniedziałek 27 paź 2003, 00:00

Re: Karty DSP kontra najnowsze procesory Intela

Post autor: Master » piątek 10 sie 2007, 22:44

...Czy to znaczy że np. wtyczki PSP czy Waves na PC są gorsze od tych dedykowanych na platformy DSP ?...
**********************
Nie
...
**********************
aboslutnie sie nie zgadzam ,
zadna znana mi natywna wtyczka , nie daje takich efektów jak wtyczki UAD-1 lub chociazby powercore . ostatnio pracuje na TC powerocre MD3 , ta wtyczka POWALIŁA MNIE NA KOLANA ... dosłownie , i tu nie chodzi o to ze UAD-1 czy powercore odciaza procesor, to chodzi o to , ze wtyczki napisane na te karty sa o NIEBO lepsze od WAVSA - ktorego dawno odstawiłem czy jakich kolwiek nnych natywnych gniotów , ktorych jest cała masa

Awatar użytkownika
KAFEL
Posty: 713
Rejestracja: poniedziałek 04 sie 2003, 00:00

Re: Karty DSP kontra najnowsze procesory Intela

Post autor: KAFEL » piątek 10 sie 2007, 23:02

aboslutnie sie nie zgadzam ,
zadna znana mi natywna wtyczka , nie daje takich efektów jak wtyczki UAD-1 lub chociazby powercore . ostatnio pracuje na TC powerocre MD3 , ta wtyczka POWALIŁA MNIE NA KOLANA ... dosłownie , i tu nie chodzi o to ze UAD-1 czy powercore odciaza procesor, to chodzi o to , ze wtyczki napisane na te karty sa o NIEBO lepsze od WAVSA - ktorego dawno odstawiłem czy jakich kolwiek nnych natywnych gniotów , ktorych jest cała masa ...

********************************************************
OK. Cieszę się. Może dla odmiany jest ktoś kogo powaliła na kolana natywna wtyczka ?
Dziękuję za dotychczasowe wypowiedzi. Na pewno mi pomogą.

Awatar użytkownika
LucasRose
Posty: 51
Rejestracja: niedziela 04 mar 2007, 00:00

Re: Karty DSP kontra najnowsze procesory Intela

Post autor: LucasRose » sobota 11 sie 2007, 00:47

skonczylem w wshe lodz.
wszystkich niedowiarkow zapraszam do siebie na wspolne testy.
adres : earlswood road 15 , london rh1 6he
jestem po 17 w domu
wiek 24 lata, wyzsze studia, w branzy od 5 lat ; moja pasja to muzyka i wszystko co z nia zwiazane ! programy : AbletonLive, Cubase.Sprzet : DualCore2, 4gb ram, 500 gb hdd, RME9632 ; Access Virus TI (comming soon) ;-)

Awatar użytkownika
BigGuns
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2005, 00:00

Re: Karty DSP kontra najnowsze procesory Intela

Post autor: BigGuns » sobota 11 sie 2007, 01:06


Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: Karty DSP kontra najnowsze procesory Intela

Post autor: grembo » sobota 11 sie 2007, 01:09

bardzo dobre wtyczki natywne to URS (to slyszalem, szczegolnie EQ) , podobno ciekawe tez sa MCDSP (tylko PT chyba), sa pewnie i inne.

Zasadniczo UAD ma raczej "udawac" analogi (wrecz konkretne urzadzenia), to samo dotyczy wiekoszsci powercoreowych wtyczek (accelowych dobrze nie znam) - w przypadku wtyczek natywnych w rodzaju PSP - nie zawsze chodzi o to podejscie - ot i tyle.

Mnie najbardziej przeszkadzaly kompresory wtyczkowe - stad kupilem jeden analogowy (skormny, acz na moje potrzeby wystarczajacy ART PRO VLA), EQ wystarcza mi komputerowe - choc przypuszczam ze hdybym sie zajmowal realizacja topowa to tez bym sie rozejrzal za dobrym EQ zewn. (np. Greatriver czy Pultec), ale to dopiero po Duende (jakos mi sie podoba). Na razie w zueplnosci wystarcza mi Focusrite Suite i jeden URS :) I mysle ze Tobie wtyczki natywne na poczatek tez wystarcza - najwyzej bedziesz je pozniej swiadomie zmienial (badz byc moze nie zmienial) na DSP.

To co w DSP upierdliwe:

-ceny!!!
-latencja uniemozliwiajaca pogranie sobie w real-time na tych wtyczkach (np. danie w odlsuch komus poglosu i kompresji z takiego ustrojstwa)
-ograniczenia wydajnosci procesorow DSP (wiecej sladow owtyczkujesz natywnie niz z jednego UAD)
-moim zdaniem DSP nie jest przyszloscia w software
-z wyjatkiem Duende nie da sie uzyc przy laptopie

jedyne co przemawia za DSP to jakosc implementowanych wtyczek

Awatar użytkownika
BigGuns
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2005, 00:00

Re: Karty DSP kontra najnowsze procesory Intela

Post autor: BigGuns » sobota 11 sie 2007, 01:17

co kogo powaliło na kolana jest kompletnie subiektywne.

jednemu trzeba w takiej wtyczce magicznego przycisku żeby wszystko grało, drugi popracuje na tym co ma i uzyska nie gorszy, a często lepszy, efekt.

jeżeli o mnie chodzi, Tritony i Nebula odpowiednio używane wcale nie są gorsze od tych na PoCo czy UAD. Ale jeszcze raz powtarzam że Duende bije PoCo i UAD na głowę.

Chociaż jest to kolejna subiektywna opinia


P.S. chyba wszyscy zapomnieliśmy że tak naprawdę mówimy o bitach i bajtach, a hasło "SUPER KARTA Z SUPER WTYCZKAMI" to relikt z czasów słabych procesorów. To się już zmieniło. Pobudka!

Awatar użytkownika
Master
Posty: 1390
Rejestracja: poniedziałek 27 paź 2003, 00:00

Re: Karty DSP kontra najnowsze procesory Intela

Post autor: Master » sobota 11 sie 2007, 02:07

...co kogo powaliło na kolana jest kompletnie subiektywne.

jednemu trzeba w takiej wtyczce magicznego przycisku żeby wszystko grało, drugi popracuje na tym co ma i uzyska nie gorszy, a często lepszy, efekt.

jeżeli o mnie chodzi, Tritony i Nebula odpowiednio używane wcale nie są gorsze od tych na PoCo czy UAD. Ale jeszcze raz powtarzam że Duende bije PoCo i UAD na głowę.




**********************
I tutaj kolego nie masz racji ... wydaje mi sie ze mowisz o czyms o czym nie masz pojecia .. a wrecz jestem tego pewnien.. Widzisz na codzien pracje na UAD-1 i powercore . miałem okazje pracowac na Duende ... to co wyróania Duende od UAD-1 to moc obliczeniowa . UAD-1 ma obecnie cała linje produktów NEVE .Wybacz ale nikt mi niepowie ze cos z natywnych VST moze z tym konkurowac .
Warcajac do kolan .. powtarzam raz jeszcze MD3 powercore jest nie do pobicia jako pasmowy kompresor , Oraz Limiter , czy tez niesamowite Reverby , UAD-1 wtyczki Neve czy tez symulacje 1176. La3a i La2a itd...
Ktos kto nigdy nie praacował na np.UAD-1 nigdy tego nie zrozumie .

Osobicie nie dotykam Wavsa , chociaz jest bardzo wygodny i wizulanie doskonale zrobiny .

Dzisiaj własnie porownywałem L2 i L3 z TC powerocce Brick wall ,,, zdruzgotany jestem róznica miedzy tymi wtyczkami .. oczywiscie na korzysc TC .

ODPOWIEDZ