Karty DSP kontra najnowsze procesory Intela

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
Master
Posty: 1390
Rejestracja: poniedziałek 27 paź 2003, 00:00

Re: Karty DSP kontra najnowsze procesory Intela

Post autor: Master » sobota 11 sie 2007, 02:16

Musicie sobie uswiadomic jedna bardzo ważna rzecz ... owaszem obecnie koputery maja bardzo duza moc obliczniową ,ale posiadajac UAD-1 czy TC ... to jest praktycznie tak jak bys prawie posiadał urzadzenie zewnetrzne. to dZiała tak samo lub bardzo podobnie i nie chodzi o ilosc sladów tak dokonca, tylko o efekt i jakośc jaką jestes w stanie uzyskac.
Obenie mozna zamrazac slady , wiec moc obliczeniowa mozna sobie wsadzic w buty ... to juz nie jest meritum sprawy , Wtyczki Natywne nie daja tej jakosci ... Dlaczego tutaj jest mowa o Duende... nie dlatego ze to SSL, tylko dlatego ze własnie SSL daja jakosc jakiej nie daje zaden Waves ,URS ( chociaz ten akurat nie jest zły ) itd...

Awatar użytkownika
Master
Posty: 1390
Rejestracja: poniedziałek 27 paź 2003, 00:00

Re: Karty DSP kontra najnowsze procesory Intela

Post autor: Master » sobota 11 sie 2007, 02:36

dlaczego nikt nie zachwyca sie Symulacjami SSL-a Wavsa ,przeciez to prawie to samo co Duende .. ... dlatego ze to tak nie brzmi . a mozna właczyc 50 tych kompresorów zamiast 32 ..

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Karty DSP kontra najnowsze procesory Intela

Post autor: Zbynia » sobota 11 sie 2007, 11:44

prawie robi wielka roznice.......jednym slowem nic szczegolnego....

Awatar użytkownika
BigGuns
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2005, 00:00

Re: Karty DSP kontra najnowsze procesory Intela

Post autor: BigGuns » sobota 11 sie 2007, 12:03

I tutaj kolego nie masz racji ... wydaje mi sie ze mowisz o czyms o czym nie masz pojecia .. a wrecz jestem tego pewnien.. Widzisz na codzien pracje na UAD-1 i powercore . miałem okazje pracowac na Duende ... to co wyróania Duende od UAD-1 to moc obliczeniowa . UAD-1 ma obecnie cała linje produktów NEVE .Wybacz ale nikt mi niepowie ze cos z natywnych VST moze z tym konkurowac .

****************
znowu to samo, "ja wiem najlepiej bo ja na tym pracuję a wy się nie znacie". Na co dzień mam styczność z realizatorami którzy na w/w produktach pracują, i wybacz, ale ich opinie i moje własne uszy stawiam wyżej od twoich.

A propos UAD, on nie ma "linji produktów NEVE" tylko softwarową symulację tej linii. I jest mnóstwo wtyczek na dzień dzisiejszy które mogą z tym reliktem konkurować, i nawet go przebić.

I nie bądź taki nerwowy

Awatar użytkownika
Boleek
Posty: 268
Rejestracja: środa 15 lut 2006, 00:00

Re: Karty DSP kontra najnowsze procesory Intela

Post autor: Boleek » sobota 11 sie 2007, 12:25


A propos UAD, on nie ma "linji produktów NEVE" tylko softwarową symulację tej linii. I jest mnóstwo wtyczek na dzień dzisiejszy które mogą z tym reliktem konkurować, i nawet go przebić.

**********************
A to cos nowego , to jakas nowatorska opinia ? ale fajnie by było gdybys takie wypowiedzi potrafił udokumentwac przykładami . Podobnie jak Master uwżam ze jest bardzo mało natywnych wtyczek jesli w ogole jakas jest , ktore dorównuja UAD-owi twoje uszy sa raczej subiektywne. a z tego co wiem jedna jaskólka wiosny nie czyni . To samo sie tyczy Instrumentów VST mozna na tym pracowac , ale czy to jest to , według mnie nie .

Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: Karty DSP kontra najnowsze procesory Intela

Post autor: grembo » sobota 11 sie 2007, 12:55

konsyliacyjnie dodam, UAD jest najlepszy i wtyczki natywne też :)

Poglos z UAD bardzo mi sie nie podoba, symulator wzmacniaczy rowniez :) Tu bardziej mi pasuje WizooVerb czy IK CSR.

Dla odmiany nie znam jakiegos (z Wavesami malo wspolnego mam) bardzo dobrego kompresora (z wyjatkiem PSP) natywnego ktory by nie skatowal procka.

Jest jescze jeden, taki zupelnie praktyczny test jakosci wtyczek - ale i metod pracy - czasem jest tak, ze bardzo wielosladowa sesja jest w stanie ukazac slabosc/moc wtyczek - tzn. czym wiecej slabych wtyczek tym gorsza suma -mimo ze jak sie ustawia sound trackow slad po sladzie jest niby ok. dla mnie czyms taim jest HPF w EQ sladow w Cubase (3) - po zalozeniu go na wszystko co trzeba gora brzydka na sumie wylazi. Na szczescie moje rekordowe sesje to 16-18 sladow :)

Awatar użytkownika
PiotrK
Posty: 1517
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Karty DSP kontra najnowsze procesory Intela

Post autor: PiotrK » sobota 11 sie 2007, 15:40

Post został usunięty.
Ostatnio zmieniony piątek 01 lut 2019, 07:30 przez PiotrK, łącznie zmieniany 1 raz.
[Użytkownik usunął konto]

Awatar użytkownika
LucasRose
Posty: 51
Rejestracja: niedziela 04 mar 2007, 00:00

Re: Karty DSP kontra najnowsze procesory Intela

Post autor: LucasRose » sobota 11 sie 2007, 16:15

wiecie co ... tak to wszystko czytam i sie zastanawiam skoro tylu tu specjalistow to dlaczego w tej polsce rynek muzyczny przeraza ?

mamy zaledwie kilku dobrych producentow. biore tu na przykladzie samego londynu gdzie mieszkam od kilku lat. co kilka dni mozna uslyszec o jakims nowym talencie w klubie czy gdziekolwiek indziej.

moze polaczcie wszyscy sily i zrobcie cos fajnego ?
wiek 24 lata, wyzsze studia, w branzy od 5 lat ; moja pasja to muzyka i wszystko co z nia zwiazane ! programy : AbletonLive, Cubase.Sprzet : DualCore2, 4gb ram, 500 gb hdd, RME9632 ; Access Virus TI (comming soon) ;-)

Awatar użytkownika
PiotrK
Posty: 1517
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Karty DSP kontra najnowsze procesory Intela

Post autor: PiotrK » sobota 11 sie 2007, 16:32

Post został usunięty.
Ostatnio zmieniony piątek 01 lut 2019, 07:29 przez PiotrK, łącznie zmieniany 1 raz.
[Użytkownik usunął konto]

Awatar użytkownika
cichydd
Posty: 624
Rejestracja: poniedziałek 24 cze 2002, 00:00

Re: Karty DSP kontra najnowsze procesory Intela

Post autor: cichydd » sobota 11 sie 2007, 17:21

Lucas - powiedz jak wyłączyć te idiotyczne potwierdzenia w Vista, kiedy system ptya czy na pewno chcę zrobić to co chcę zrobić ? Np przy ustawianiu TCP IP.

ODPOWIEDZ