Mistrzowie homerecordingu?

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
Elven
Posty: 40
Rejestracja: środa 01 sie 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Mistrzowie homerecordingu?

Post autor: Elven » środa 14 lis 2007, 10:59

http://www.myspace.com/anguillaproject
**********************

dobre, takie.... hmmm tego...inne takie

SHIVOO
Posty: 324
Rejestracja: poniedziałek 17 lis 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Mistrzowie homerecordingu?

Post autor: SHIVOO » środa 14 lis 2007, 12:59

Z mojego punktu widzenia bida merytoryczna. Brzmieniowo nieźle, nawet dobrze - i tak do końca nie jest chyba z "klejeniem" się miksu - że to takie hej siup i jest gotowe...., ale porównanie miksowania tylko z VST do miksu kapeli jest nie na miejscu. Inaczej jeśli ktoś sam kombinuje na wiele sposobów i sampluje różne dźwięki - bo chyba ma prawo do housiku dograć funkowe wiosełko :) czy też basik. Może i piano (choć raczej z samplerka)

Dlaczego mówi się " że o gustach się nie dyskutuje" ? co to za bzdura ? Cały czas rozmawiamy o gustach - jednemu podoba się to, innemu coś innego. Również i dlaczego to a nie tamto - to przecież rozmowy o gustach

Jeśli znani artyści (w swojej "klasie" ) kożystają z brzmień kolegów to nic innego jak tylko pogratulować a nie gnoić !

Awatar użytkownika
tox
Posty: 394
Rejestracja: niedziela 30 sty 2005, 00:00

Re: Mistrzowie homerecordingu?

Post autor: tox » środa 14 lis 2007, 17:10

......Z mojego punktu widzenia bida merytoryczna. Brzmieniowo nieźle, nawet dobrze - i tak do końca nie jest chyba z "klejeniem" się miksu - że to takie hej siup i jest gotowe...., ale porównanie miksowania tylko z VST do miksu kapeli jest nie na miejscu. Inaczej jeśli ktoś sam kombinuje na wiele sposobów i sampluje różne dźwięki - bo chyba ma prawo do housiku dograć funkowe wiosełko :) czy też basik. Może i piano (choć raczej z samplerka)

Dlaczego mówi się " że o gustach się nie dyskutuje" ? co to za bzdura ? Cały czas rozmawiamy o gustach - jednemu podoba się to, innemu coś innego. Również i dlaczego to a nie tamto - to przecież rozmowy o gustach

Jeśli znani artyści (w swojej "klasie" ) kożystają z brzmień kolegów to nic innego jak tylko pogratulować a nie gnoić !...
**********************
Szkoda tylko ze nie wszystkim jest dane wyrazic wlasne zdanie bo posty sa usuwyne po chwili.Czyzby trudniej jest sie wlaczyc do dyskusji?A moze ktos sie poczul obazony?Z pewnoscia tych 2 panow od rabanki.... Z calym szycunkiem dla tego forum.
...
**********************
He; przyglądam się wątkowi i jakoś ani nie czuję się urażony ani zdziwiony przebiegiem zdarzeń, wszak co nieco już wiem o tym forum, mistrzem homerec. też nie jestem :) dla jednych rąbanka od innych gratulacje - norma i spoko luzik.reasumując powiem tyle - nowe demko na stronie :) .
[addsig]

dwoogaz
Posty: 73
Rejestracja: piątek 08 cze 2007, 00:00

Re: Mistrzowie homerecordingu?

Post autor: dwoogaz » środa 14 lis 2007, 20:34

W takim razie z ekscytacji zle sformolowalem tytul. I mam nadzieje ze nikt sie z tego powodu nie obrazil. Chodzilo mi raczej o nawiazanie do problemu z ktorym spotykam sie na tym forum i nie tylko. Mianowicie chodzi o to ze nie trzeba miec w domu calego zastepu syntezatorow sprzetowych zeby robic przyzwoicie brzmiaca muzyke elektroniczna. Szkoda ze na ten temat trafili ludzie ktorzy na codzien nie sa zwiazani z tym gatunkiem.

Nawiazujac do kwesti pojedynczych probek to oni zbyt powaznie podchodza do tematu produkcji by robic numery z gotowych presetow.


A tak polpowaznie niskobudżetowe studio nagran z fortepianem w domu juz ze wzgledu na sam instrument nie moze sie nazywac niskobudzetowym



Awatar użytkownika
bruce_lee
Posty: 277
Rejestracja: sobota 19 cze 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Mistrzowie homerecordingu?

Post autor: bruce_lee » środa 14 lis 2007, 21:59

A tak polpowaznie niskobudżetowe studio nagran z fortepianem w domu juz ze wzgledu na sam instrument nie moze sie nazywac niskobudzetowym
**********************
Tak samo jak trudno nazwać coś homerecordingiem, skoro ani grama recordingu tam nie ma .
[addsig]
[url=http://www.liveuser.pl]liveuser.pl[/url] /
[url=http://www.myspace.com/ansikte]le visage[/url]

Awatar użytkownika
a
Posty: 380
Rejestracja: piątek 08 paź 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Mistrzowie homerecordingu?

Post autor: a » środa 14 lis 2007, 23:57

Mnie się podoba. Solidne transidło, duże wyczucie stylu, dużo hałasu, fajne.
Paru ludzi z Polski montuje dobry trance. Sands of Sahara jest bardzo OK, doijrzały kawałek.

Ciekaw jestem jakie vst chłopaki wykorzystują w tej muzie?

http://www.superstereo.pl

Awatar użytkownika
mr-hammond
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2003, 00:00

Re: Mistrzowie homerecordingu?

Post autor: mr-hammond » czwartek 15 lis 2007, 01:21

...W takim razie z ekscytacji zle sformolowalem tytul...
**********************
Dokladnie :)

Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Mistrzowie homerecordingu?

Post autor: Tadeo » czwartek 15 lis 2007, 11:43


Tak samo jak trudno nazwać coś homerecordingiem, skoro ani grama recordingu tam nie ma .
...
**********************
raz się wtrące moze o raz za duzo

kto powiedział ze do recordingu musi być mikrofon?
nagrywanie vsti to ciągle nagrywanie...
dooobra, znikam i pozdrawiam
tadek

Marck9
Posty: 214
Rejestracja: środa 01 maja 2002, 00:00

Re: Mistrzowie homerecordingu?

Post autor: Marck9 » czwartek 15 lis 2007, 12:11

Nawiązując do tematu. Większość "gromów" jest wysyłana pod adresem autorów postów z cyklu "Co mam zrobić żeby moje produkcje brzmiały jak nagrania z profesjonalnego studia? Mam do dyspozycji NUENDO 3, kartę zintegrowaną i mikrofon marki KSZAK za 15zł".
Jeśli ktoś ma głowę na karku, wie jak się korzysta z wyszukiwarki i chce się czegoś dowiedzieć to zazwyczj nie jest tu wyśmiewany i uzyskuje potrzebne informacje.

Pozdrawiam
Marck9 - Warszawa

Awatar użytkownika
majall
Posty: 231
Rejestracja: środa 31 sty 2007, 00:00

Re: Mistrzowie homerecordingu?

Post autor: majall » czwartek 15 lis 2007, 12:28

Domowe nagrywanie. Zasady są te sama co w profesjonalnym studiu nagraniowym , Potrzebny jest instrument , inst wirualny i rejestrator audio lub midi
Macbook pro 17" 2.4 , mac pro 2.8 Quad-Core , RME fireface 800 , Emu 5000 ultra . telecaster hot rod , AKG 270 studio , Logic 8 , Melodyne plug in , Reaper .

ODPOWIEDZ