Świadomość muzyczna...

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
genngott
Posty: 184
Rejestracja: czwartek 31 maja 2007, 00:00

Re: Świadomość muzyczna...

Post autor: genngott » środa 06 lut 2008, 23:38

...to jest tak: głupi ludzie robią głupią muze dla głupich ludzi..
doda to pusty bachor dla pustych bachorów,
jeżeli statystycznie w kraju jest 3/4 pustych bachorów , to co sie
dziwisz ,że trąbią na wszystkich częstotliwościach!!!!!!

Jak ty możesz tak pisać! co za bzdury!
Głupi ludzie nie robią muzyki! Oni ja tylko konsumują! Nawet jak robią to chwała im za to!
Doda to tak jak Wiśniewski - polscy mistrzowie polskiego show-biznesu!!
Nie wiem czy wiesz, ale większosć dzieciaków i młodzieży wcale vivy czy mtv nie oglada bo po co? A młodego człowieka nie nazywaj głupim czy pustym bo jest jeszcze dla niego za wcześnie na takie osądy!

Normalnie aż się wkurzyłem!
...
**********************
no kami broń się...
www.despisestudio.com

Awatar użytkownika
genngott
Posty: 184
Rejestracja: czwartek 31 maja 2007, 00:00

Re: Świadomość muzyczna...

Post autor: genngott » środa 06 lut 2008, 23:46

Doda to tak jak Wiśniewski - polscy mistrzowie polskiego show-biznesu!!
**************************************************
... że tak zapytam to MISTRZOWIE to przypadkiem nie miało być w cudzysłowiu? bo dla mnie osobiście to są wytwory kpiny i pośmiewiska które mają tyle z tworzeniem muzyki wspólnego co ja z astrologią. A młodzi tak jak napisałeś oprócz tego że nie warto ich jeszcze określać są w pewien sposób skazani na takie badziewia... oczywiście i na szczęście nie 3/4 ale z drugiej strony jakieś 90% muzyki w mediach to właśnie te badziewia
www.despisestudio.com

Awatar użytkownika
gores
Posty: 288
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Świadomość muzyczna...

Post autor: gores » czwartek 07 lut 2008, 00:00

Nie powinno być w cudzysłowie ponieważ napisałem celowo słowo "showbiznesu". A jak się występuje wiele lat na scenie w showbiznesie i nie odnosi się żadnych sukcesów to TO jest kpina! I jeszcze pewnie usłyszę że doda nie umie śpiewać czy coś...
Nie ważne jest tez do końca czego młody człowiek słucha. Ja słuchałem jako nastolatek np. 2Unlimited, venga boys i innej szmiry i wcale mi to nie przeszkadzało zdobyć wyższe wykształcenie muzyczne i pracować nad "ambitną" muzyką. Człowiek dorasta i wraz z jego światopoglądem zmieniają się też gusta. Nie sądzę że dojrzali jazzmani mając 9 lat słuchali namiętnie jazzu...
I naprawdę stacja pseudo-muzyczna mtv boryka się z dużymi problemami nie mogąc trafić w rynek. Bo słuchacze którzy wychowali się na tej stacji i dla których była jedynym źródłem światowej muzyki (nie było jeszcze powszechnego dostępu do internetu) dzisiaj albo już mają inne zajęcia niż wzdychanie do idoli z ekranu albo wykształcony gust! A dzisiejsza młodzież nie ogląda tej stacji gdyż muzykę wraz z teledyskami, zdjęciami, koncertami, wywiadami itp. mają na wyciągnięcie ręki w sieci! Wwwrrrrrrr...!
[addsig]

Awatar użytkownika
Q-GEN
Posty: 59
Rejestracja: środa 08 maja 2002, 00:00

Re: Świadomość muzyczna...

Post autor: Q-GEN » czwartek 07 lut 2008, 01:30

Temat świadomość muzyczna to jak czy istnieje Bóg. Na każdych 3 Polaków znajdziemy 4 różne opinie...
A tak nieco poważniej: kpienie z MUZYKI Dody czy Wiśniewskiego to poważny błąd: kto twierdzi że ONI sami "POPEŁNIAJĄ" tę muzykę?! Powinni być raczej rozpatrywani w kategorii ZJAWISK marketingowych. Bo kto jest popularniejszym produktem marketingowym w Polsce niż Doda? A kto w EUROPIE zarobił TAKĄ FURĘ KASY w tak MAŁYM I BIEDNYM KRAJU jak imić Wiśniewski?

Chcecie po nich "jechać"? Proszę bardzo. Że śpiewają słabo? Doda z BARu jeszcze dawała radę, później przyszła popularność a wokal i talencik opuściły ciało (widziałem je na żywo: niskie to i nieco za obszerne.... własnym zdjęciom z CKMu nie sięga do pachy... nawet na SZPIIIIIIIILKACH) a Wiśniewski.... no comments. Zresztą muzyka ich troje brzmiała jak nisko budżetowy musical na próbie w parku z odtwarzanym tłem z Kasprzaka... za to muzyków zatrudnili genialnyCH, prześcigających "kompozytora" i "tytułowe troje" o całe eony doświadczenia.

Nie powinno sie oceniać cudzej świadomości muzycznej na podstawie wyrywkowych informacji. To tak jak trafić na Moją Niemalże Ślubną Ukochaną w TYCH DNIACH i - zupełnie przypadkowo;-) - odnieść wrażenie że jest zołzą... ;-D a to przecież nieprawda Kochanie! (Boże ratuj za odwagę!)

Ogólnie młodzi są bardziej "ogarnięci" niż my, maja dostęp do wiedzy, do muzyki, do sprzętu, a gust sobie dopiero kształtują.... najpierw na szkole i modzie, a później dorastają. A świadomość muzyczna wyrobią z czasem tak jak i MY kiedyś. Pomyślcie co sobie WASI SZANOWNI RODZICE o Was myśleli kiedy puszczaliście w swoim pokoju: metal, BigBeat, czy inne "coś" co ich zdaniem ABSOLUTNIE nie nadawało się na przyjęcie u pani Heni czy czy dancing?....

I tą optymistyczna myślą radzę: róbcie sami jak najlepiej, ewangelizujcie i nawracajcie młodych na "słyszenie" i "osłuchanie" a będzie Wam dana przyszłosć.... bo to właśnie młodzi ją wykreują.
[addsig]
"Rozmowy o muzyce, to jak tańczenie o architekturze". "Nadmiar wiedzy zabija ducha". "SZTUKA poszukiwana! Ktokolwiek wie, ktokolwiek słyszał?..." "Nie myl kamienia węgielnego z węglem kamiennym!"

Awatar użytkownika
gores
Posty: 288
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Świadomość muzyczna...

Post autor: gores » czwartek 07 lut 2008, 01:39

dokładnie tak.
[addsig]

Mustafito
Posty: 15
Rejestracja: sobota 22 gru 2007, 00:00

Re: Świadomość muzyczna...

Post autor: Mustafito » czwartek 07 lut 2008, 02:00

Cześć wszystkim!

Dzięki za dodanie posta o temacie,z którego niemalże uczyniłem sens swojego życia*

Mam 22 lata i jestem (już teraz)profesjonalnym perkusjonistą grającym w projektach z pogranicza kultur latynoskiej-flamenco-klubowej etc

Moją największą pasją od czasu,kiedy zacząłem grać na instrumentach perkusyjnych jest dowiadywanie się jak najwięcej o wszystkim co dotyczy muzyki,która mnie fascynuje....tak więc ostatnio zrobiłem sobie test na znajomość form muzycznych/rytmów/styli/pojęć związanych z kulturami całego świata,które grałem albo miałem okazję studiować*

Chiciałbym się podzielić z wami moimi wynikami.
Zagadnienia muzyczne podzieliłem zgodnie z miejscami,w których występują.

Kuba:
Rumba_yambu,guaguanco,columbia,
Conga de Comparsa,Mozambique,Songo,Timba,Salsa,Mambo,Chca-Cha-Cha,Son,Son Montuno,Guajira,Bolero,Danzon,Vieja Trova,Charanga,muzyka obrzędowa :Santeria(bata),Bembe,Palo Monte,Arara

Brazylia:
Samba;reggae,funk,batucada,di partido alto,cruzado,di enredo,
Capoeira(atabaque,pandeiro,berimbau),Maracatu,Umbanda,Candombe,
Macumba,Frevo,Choro,Pagode,Baiao,Timbalada Grooves,Tropicalia,Bossa-Nova

Flamenco:
Rumba gitana,catalana,Tangos,Bulerias,Alegrias,Cantinas,Fandangos de Huelva,Guajira,Tanguillo,Solea,Siguirilla,Tientos,Farruca,Colombiana,
Tarrantos,Martinete

rytmy arabskie:
Chaabi(plemie Gnawa z MAroka),Baladii_rytm tańća brzucha,Rai(Algierski pop),muzyka Sufi,Taqsiim(koncepcja utworu solowego)

Karaiby:
Calypso,Soca,Zouk,Merengue,Plena,Bomba,Roots Reggae(rodzaje reggae sobie podarowałem),Ska,Nyabinghi,Vodoun,Bachata,
Reggaeton,Ragga,Dancehall,Gwoka,Bele

Celtyckie:
Reel,Jig,Slip Jig(9/4),Hornpipe,gavotte,polka,Ceol Nua(concept)

Wschodnia Afryka:
Rodzina rytmów Malinke(3dununy,2djembe_Gwinea),zespół sabarów(Senegal),Talking drums(Benin),Bata,Ibo(udu),Dundun,Afro-Beat(Nigeria),Ewe,Kpanlogo(Ghana),Soukouss(Kongo

USA:

blues,rock'n'roll(do tego hard,heavy,punk),p-funk,fusion,Jazz(temat zbyt szeroki,więc nie będe wymieniać tutaj po kolei odmian)swing,be-bop,Nu Orleans marching band grooves & brass bands,Drumline,R'n'B,Soul,Spirituals,Gospel,Boogaloo,
Bluegrass,Cajun,Zydeco,muzyka plemienna odprawiana przy rytuałąch szamańskich plemion Navaho etc

Ameryka Łacińśka:

Cumbia,Lando,Zamacueca,Festejo,Tango(Milonga,La Cumparsita),muzyka Indian z Andów,Candombe(Urugwaj),Ranchera,
Tex-Mex,Ecuador Marimba Styles,

Muzyka elektroniczna/klubowa/taneczna:

nu-jazz,drum'n'bass,dubstep,2step,house(latin,electro,funk,vocal, oriental,deep,tribal, afro),techno,gabba,trance,dancehall,digital roots,downtempo,chillout,ambient,dub,hip-hop,breakbeat,rave,grime

Żeby byłośmiesznie chciałbym dodać,że 10lat temu słuchałem na przemian Spice Girls,Prodigy,Ace of Base,Aerosmith,Captain Jack,Guns'n'Roses,Aqua,Nirvana i Venga Boys

tutaj skłądam pokłony mojemu bratu,który przynosił do domu te bardziej ambitne produkcje

natomiast w momencie jak zacząłem grać na etnicznych instrumentach perkusyjnych największy wpływ na moje muzyczne osłuchanie miałą boska audycja w jeszcze dobrej Radiostacji "Uchem Po Mapie" prowadzona przez tandem muzycznych badaczy i odkrywców etno-jazzu z całego świata(tutaj też wielkie pokłony)

Natomiast w podstawówce lekcje muzyki wyglądały żałośnie.Żadnych flecików,kijbordów czy cymbałków tylko przepisywanie bez zrozumienia nut kompozycji Chopina !!!! MASAKRA !!!

przesłanie ogólne

JEŻELI LUDZIE MYŚLĄ,ŻE LUIS ARMSTRONG BYŁ PIERWSZYM CZŁOWIEKIEM NA KSIĘŻYCU - ZAINWESTUJMY W EDUKACJE ARTYSTYCZNA W NASZYCH SZKOŁACH***********

pozdrawiam

MAciej

www.myspace.com/urbanritualz

www.myspace.com/urbanritualz

kami
Posty: 109
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2005, 00:00

Re: Świadomość muzyczna...

Post autor: kami » czwartek 07 lut 2008, 07:53

.

Jak ty możesz tak pisać! co za bzdury!

Głupi ludzie nie robią muzyki! Oni ja tylko konsumują! Nawet jak robią to chwała im za to!

Doda to tak jak Wiśniewski - polscy mistrzowie polskiego show-biznesu!!

Nie wiem czy wiesz, ale większosć dzieciaków i młodzieży wcale vivy czy mtv nie oglada bo po co? A młodego człowieka nie nazywaj głupim czy pustym bo jest jeszcze dla niego za wcześnie na takie osądy!



Normalnie aż się wkurzyłem!

...

**********************

no kami broń się... ...

**********************

hmmm. nie mogę się się nijak ustawić to takich bredni. bo

już sama próba obrony skazuje mnie na polemikę o NICZYM!!

gdyby nie widział, a tylko słyszał to może jakoś .........

kiedyś się słuchało biegało po ;;LUKSENBURGACH:

wyrabiało wyobraźnie , świadomośc

a nie dziś ogląda gołe tyłka komputerowo poszerzanych , rościąganych

pedałowate tercety i trędowate ;;GWIAZDY SHOW-KICZU;

a niech tam . kiedys jak przyjdzie pic wodę z kałurzy to ;

ach brrrrrrrrrrrrrrrrrrrr///
jestem entuzjastą realizacji komputerowej

ODPOWIEDZ