Polacy słuchają popu i disco-polo

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
winnicki
Posty: 374
Rejestracja: czwartek 11 sie 2005, 00:00

Re: Polacy słuchają popu i disco-polo

Post autor: winnicki » poniedziałek 19 maja 2008, 17:35

Trzeba byc kompletnym palantem zeby juz na pierwsy takt niie odróznic disco polo od czystego flamandzkiego electro.
**********************


Nawet gdyby to bylo krzyzackie transenbaden to nie zmienia faktu, ze jestes malo przekonujacy.

frontiero
Posty: 46
Rejestracja: środa 26 gru 2007, 00:00

Re: Polacy słuchają popu i disco-polo

Post autor: frontiero » poniedziałek 19 maja 2008, 20:58

ja nikogo nie chce przekonywac ,ja tylko na twoim przykładzie pokazałem jak skostniały jest ten rynek,jak brak w nim nie tyle nawet obiektywizmu co brak ludzi otwartych,pogodzonych z tym ze na tym swiecie jest bardzo duzo róznorakiej muzy,,po prostu i nic z tym jak na razie nie da sie zrobic to moje zdanie,jest to rynek hermetycznie zamkniety,pokazują to ,,gwiazdy,, które są lansowane.Króluje tzw cicha zawiśc ....i tyle,po prostu wyrazam swe zdanie w dyskusji,i nie boje sie uzywania epitetów ,bo na nic innego to nie zasługuje,to jest ze tak powiem nioereformowalne..
robie muze w wolnych chwilach

Awatar użytkownika
winnicki
Posty: 374
Rejestracja: czwartek 11 sie 2005, 00:00

Re: Polacy słuchają popu i disco-polo

Post autor: winnicki » poniedziałek 19 maja 2008, 21:41

To nie strach. Poza epitetami nie masz nic do wyslowienia swojej frustracji.

Awatar użytkownika
pixel
Posty: 166
Rejestracja: piątek 27 lip 2007, 00:00

Re: Polacy słuchają popu i disco-polo

Post autor: pixel » poniedziałek 19 maja 2008, 22:00

......
To zdolny jesteś skoro bez kształcenia słuchu czy harmonii uważasz że masz dobry słuch, pewnie sam ci się wyrobił...

nie mamy o czym gadać // ignore...
**********************
Wow ! zdecydowanie nie mamy o czym gadać - to się teraz chłopcze odkryłeś - hehehe...
**********************

spoko że wreszcie zrozumiałeś że jesteś zerem ;) ...
**********************
heee klient od dwoch dni na forum i juz jedzie po innych... nieźle nieźle

Prawdą jest ze wiekszosc ludzi z tej ankiety, muzyki tylko "słucha". Nie interesuje sie nią. To oczywiste.
To porownanie malarstwa jest idealne. Tez niechcialbym zeby mi ktos meczyl jakie te czy tamte obrazy sa wspaniale, skoro ja tego nie czuje bo to nie moja bajka.
Kazdy kto bedzie chcial sluchac czegos innego to bedzie tego sluchal. Jak ktos szuka to znajdzie (teraz jak mamy internet to to banał).
Wiec tlumaczenie ze nie znajdzie bo tv zalewa nas komercją jest bez sensu.

Przyznam ze tez uwazam ze "alternatywa" w Polsce jest za mała.Za mało klubow i wogole.
Ale dla chcacego nic trudnego. My (scena psy-trance) zebralismy siły i probojemy ruszyc scene.
Trwa to juz pare lat, ale chocby ostatni rok pokazal ze warto: mamy teraz imprezy w calej Polsce. Srednio 2-3 imprezy w tygodniu.
I to jest dowód na to ze mozna to ruszyc. Po prostu trzeba sie poswiecic sprawie calym sercem (i znalezc "wspolprzymierzencow") ;]

frontiero
Posty: 46
Rejestracja: środa 26 gru 2007, 00:00

Re: Polacy słuchają popu i disco-polo

Post autor: frontiero » poniedziałek 19 maja 2008, 22:00

...To nie strach. Poza epitetami nie masz nic do wyslowienia swojej frustracji....
**********************
Ty nie czytasz ze zrozumieniem..NIEREFORMOWALNE
Polemika skazana na przegraną.To jak sw. inkwizycja w sredniowieczu..smiech i zal
robie muze w wolnych chwilach

beatnick
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 00:00

Re: Polacy słuchają popu i disco-polo

Post autor: beatnick » poniedziałek 19 maja 2008, 22:39

......
To zdolny jesteś skoro bez kształcenia słuchu czy harmonii uważasz że masz dobry słuch, pewnie sam ci się wyrobił...

nie mamy o czym gadać // ignore...
**********************
Wow ! zdecydowanie nie mamy o czym gadać - to się teraz chłopcze odkryłeś - hehehe...
**********************

spoko że wreszcie zrozumiałeś że jesteś zerem ;) ...
**********************

biedny chlopiec ten ozzyrys, musi miec sporo kompleksow, skoro tak zalosnie musi sie dowartosciowywac, uczyl sie harmonii, ksztalcil sluch,
szkoda, ze zapomnial o kulturze.

Awatar użytkownika
winnicki
Posty: 374
Rejestracja: czwartek 11 sie 2005, 00:00

Re: Polacy słuchają popu i disco-polo

Post autor: winnicki » poniedziałek 19 maja 2008, 23:52


Przyznam ze tez uwazam ze "alternatywa" w Polsce jest za mała.Za mało klubow i wogole.
**********************

Co do "i wogole" to wiadomo co sie stalo z Radiostacja. Nawet w RMF FM mozna bylo kiedys (w zeszlym wieku), pozna noca, natrafic na nowsze brzmienia, a potem wszystko zostalo sformatowane pod mozliwie najszersza publiczke.


______________________
Ale dla chcacego nic trudnego. My (scena psy-trance) zebralismy siły i probojemy ruszyc scene.
Trwa to juz pare lat, ale chocby ostatni rok pokazal ze warto: mamy teraz imprezy w calej Polsce. Srednio 2-3 imprezy w tygodniu.
I to jest dowód na to ze mozna to ruszyc. Po prostu trzeba sie poswiecic sprawie calym sercem (i znalezc "wspolprzymierzencow") ;]...
**********************

No to powodzenia, ale tak swoja droga to jesli sie rozejrzec, mozna znalezc to i owo, byl w PL Delay, Plaid, Autechre, Underworld itd... i sporo innego szajsu, wiec jak ktos chce, to znajdzie... a ze nie graja tego w dyskotekach malych miasteczek. No coz, Ci co wychowali sie na Maryli Rodowicz, to i umra prawdopodobnie znajac tylko ja...

a to na dobranoc... fajna ogniskowa piosenka, czy inne diskopolo?

http://pl.youtube.com/watch?v=hMOkfI7wCrI

Caramba
Posty: 122
Rejestracja: czwartek 07 gru 2006, 00:00

Re: Polacy słuchają popu i disco-polo

Post autor: Caramba » wtorek 20 maja 2008, 05:19

......

nie chcialbym Cie na sile uswiadamiac, ale wychodzi masa dobrej muzyki tanecznej, ktorej daleko do tandety euro-dance'u. Nie ma jej duzo w mediach wlasnie z uwagi na to ze glowny czas antenowy zajmuja Wasze,
dziela zlecone

************************
Proszę o wyrozumiałość, ale nie zwróciłem na ten watek uwagi, wiec pozwolę sobie teraz zadać takie oto pytanko:
czy Twoim zdaniem, teksty Jacka Cygana, lub Agnieszki Osieckiej zaliczają sie do kiczu i utwory je zawierające nie powinny być emitowane w mediach?

Można by to też uznać za moja odpowiedz..., na Twoją wypowiedz odnośnie dzieł zleconych.
...
**********************

Heh, juz myslalem ze koledzy wymiekli, ale jednak temat sie trzyma rankingu
Choc przelecialo juz sporo akapitow od tego wątku..., to ja nadal czekam na odniesienie sie do Cygana i Osieckiej. Ktos "nie chcial" najwyrazniej tego przeczytac, lub ja sie poprostu myle, bo moze Cygan pisze teksty sam dla siebie i pozniej je spiewa w Idoluuuuu - jesli tak to sorka i w takim ukladzie zle podalem przyklad... bo jesli tak, to nie sa to dziela zlecone. heh

Awatar użytkownika
wishmaster2
Posty: 222
Rejestracja: środa 14 maja 2008, 00:00
Kontakt:

Re: Polacy słuchają popu i disco-polo

Post autor: wishmaster2 » wtorek 20 maja 2008, 05:51

Nikt Ci nie odpowiedzial, bo jak zwykle glupstwa wypisujesz.
Bo co ma wspolnego Osiecka z muzyka tzw. "taneczna", z DP?
Moze jeszcze dobierz do kompletu i ustaw po swojej stronie barykady - na przeciw nam, nierozgarnietym i nieosluchanym - idac dalej - Demarczyk, Przybore, Grechute, Niemena? Oj, carrramba.... carrramba....kolorysto

Caramba
Posty: 122
Rejestracja: czwartek 07 gru 2006, 00:00

Re: Polacy słuchają popu i disco-polo

Post autor: Caramba » wtorek 20 maja 2008, 08:20

...Nikt Ci nie odpowiedzial, bo jak zwykle glupstwa wypisujesz.
Bo co ma wspolnego Osiecka z muzyka tzw. "taneczna", z DP?
Moze jeszcze dobierz do kompletu i ustaw po swojej stronie barykady - na przeciw nam, nierozgarnietym i nieosluchanym - idac dalej - Demarczyk, Przybore, Grechute, Niemena? Oj, carrramba.... carrramba....kolorysto
...
**********************
I to sie nazywa wlasnie nabijanie paseczka aktywności.
Nikt nie odpowiedział i nie odpowie... - bo umiecie tylko gadać jak rozmowa sie toczy na tematy o których coś tam wiecie. Jeśli ktoś postawi przed Wami konkretne poważne argumenty, to giniecie w oddali, co świadczy o tym ze tacy z was muzycy jak ze mnie kominiarz. Agnieszka Osiecka nie ma nic wspólnego z muza taneczna (choćbym byl skłonny wymienić kilka utworów jakie do dziś są wykonywane na weselach), ale pisala zlecone prace i na najwyższym poziomie któremu Wy anty-tancerze nie dorastacie do stóp, by sie odnieść. I z tego co wypisujesz to raczej sam przeczytaj swe słowa, bo Niemen, Grechuta itd pisali dla siebie - to tak dla przypomnienia forumowej arystokracji. Powiem to jak Boguś: nie chce mi sie z Wami gadać - zwłaszcza z Tobą, bo pokazałeś jawnie ile wiesz i co prezentujesz!

ODPOWIEDZ