Polacy słuchają popu i disco-polo

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
wishmaster2
Posty: 222
Rejestracja: środa 14 maja 2008, 00:00
Kontakt:

Re: Polacy słuchają popu i disco-polo

Post autor: wishmaster2 » wtorek 20 maja 2008, 21:16

Acha i jeszce do wishmastera. Panie wez pan usiądz i wyprodukuj to co ty nazywasz disco polo ,a co zapodałem w linku,a do konca zycia bede ci kable w sprzecie podpinąl...
************************************

W myslach mi chyba czytasz :) Co prawda nie DP, ale, skoro juz w tych
dniach wykroilo mi sie troche czasu - za punkt honoru sobie postawilem eksperymentalnie zrobic do konca tego tygodnia zgrabna lupanke techno.
Tylko, ze mam dylemat... W tej chwili dysponuje ok. 6 GB materialow wav
poczawszy od bumcyk-stopy z hi-hatem (w 100 wersjach), skonczywszy na zwokoderowanych chorkach. I teraz nie wiem, czy jak poskladam z tego hita do kupy, to bedzie sie liczylo? :)

Awatar użytkownika
wishmaster2
Posty: 222
Rejestracja: środa 14 maja 2008, 00:00
Kontakt:

Re: Polacy słuchają popu i disco-polo

Post autor: wishmaster2 » wtorek 20 maja 2008, 21:52

ps. poza tym ani VNV Nation ani Mandy VS Booka Shade nie okreslilem mianem DP. To nie ja. Z kims innym Ci sie pomylilo.

atlantic
Posty: 137
Rejestracja: czwartek 23 gru 2004, 00:00

Re: Polacy słuchają popu i disco-polo

Post autor: atlantic » wtorek 20 maja 2008, 22:02


W myslach mi chyba czytasz :) Co prawda nie DP, ale, skoro juz w tych
dniach wykroilo mi sie troche czasu - za punkt honoru sobie postawilem eksperymentalnie zrobic do konca tego tygodnia zgrabna lupanke techno.

**********************
Nie zapomnij sobie również zorganizować słuchaczy

Awatar użytkownika
wishmaster2
Posty: 222
Rejestracja: środa 14 maja 2008, 00:00
Kontakt:

Re: Polacy słuchają popu i disco-polo

Post autor: wishmaster2 » wtorek 20 maja 2008, 22:09

Eksperymenty maja to do siebie, ze intencjonalnie nie sa kierowane do sluchaczy. Ale co Ty mozesz wiedziec o eksperymentach keybordowy szansonisto? :) Naciska sie klawisz i sama muzyczka leci, co nie ? I wszyscy
w remizie podskakuja i klaszcza :)

Awatar użytkownika
ast
Posty: 621
Rejestracja: środa 03 kwie 2002, 00:00

Re: Polacy słuchają popu i disco-polo

Post autor: ast » wtorek 20 maja 2008, 22:14

...Eksperymenty maja to do siebie, ze intencjonalnie nie sa kierowane do sluchaczy. Ale co Ty mozesz wiedziec o eksperymentach keybordowy szansonisto? :) Naciska sie klawisz i sama muzyczka leci, co nie ? I wszyscy
w remizie podskakuja i klaszcza :)...
**********************

Dziwnym zbiegiem okoliczności, jest to typowa (a wręcz STEREO-typowa ) wypowiedź rockmanów lub 'tradycjonalistów' na temat..... muzyki elektronicznej i syntezatorów - 'to przecież nie są prawdziwe instrumenty, naciskasz guzik i same robią muzykę'. Na Vintage Synth Explorer co chwile jakiś forumowicz narzeka na takie traktowanie 'elektroników'...
Ja jestem tylko zwykłym grajkiem...

Awatar użytkownika
wishmaster2
Posty: 222
Rejestracja: środa 14 maja 2008, 00:00
Kontakt:

Re: Polacy słuchają popu i disco-polo

Post autor: wishmaster2 » wtorek 20 maja 2008, 22:16

O przepraszam... robie ogromne rozroznienie pomiedzy keybordem a syntezatorem

frontiero
Posty: 46
Rejestracja: środa 26 gru 2007, 00:00

Re: Polacy słuchają popu i disco-polo

Post autor: frontiero » środa 21 maja 2008, 08:10

ps. poza tym ani VNV Nation ani Mandy VS Booka Shade nie okreslilem mianem DP. To nie ja. Z kims innym Ci sie pomylilo.

tak napisałes pare postów wyzej:))mozesz uzyc tych 6gb sampli,byle bys sklecil cos fajnego,bardzo chetnie wysłucham moj meil ;front247@o2.pl
pozdrawiam
robie muze w wolnych chwilach

Awatar użytkownika
pixel
Posty: 166
Rejestracja: piątek 27 lip 2007, 00:00

Re: Polacy słuchają popu i disco-polo

Post autor: pixel » środa 21 maja 2008, 11:16

pamietac jeszcze nalezy ze zeby to byl hit to musi byc zrobiony w stylu ktory jest obecnie modny,czyli np rave czy melodyjny euro-trance odpada
Teraz zdaje sie elektro-house jest u szczytu ch(w)ały
jesli mowimy o lupance techno... ale zdaje sie ze mialo byc DP a to juz co innego niz electrohouse

Awatar użytkownika
wishmaster2
Posty: 222
Rejestracja: środa 14 maja 2008, 00:00
Kontakt:

Re: Polacy słuchają popu i disco-polo

Post autor: wishmaster2 » środa 21 maja 2008, 12:05

pamietac jeszcze nalezy ze zeby to byl hit to musi byc zrobiony w stylu ktory jest obecnie modny,czyli np rave czy melodyjny euro-trance odpada. Teraz zdaje sie elektro-house jest u szczytu ch(w)ały jesli mowimy o lupance techno...
********************************

Taaak? I czego kolega sobie jeszcze zyczy? Moze stopniowe odkrecanie filtrem zmulonego riffa w drugiej minucie, w celu eskalacji napiecia tanecznego? Tylko nie orientuje sie - czy w tym miesiacu jest modne 45 czy wystarczy 30 sek.
na taki przebieg? :) Kolega taki mundry, to moze niech w tym samym czasie zmajstruje minute fajnej orkiestracji, na dowolny temat (moze byc w tonacji dur), w pelnym symfonicznym rynsztunku :)

ODPOWIEDZ