Test wydajności

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
GOM-EZ
Posty: 33
Rejestracja: sobota 12 kwie 2003, 00:00

Test wydajności

Post autor: GOM-EZ » wtorek 17 cze 2003, 10:56

Czy ktoś z was może się "pochwalić" swoimi osiągnięciami w dziedzinie dręczenia komputerów pod kątem ilości odpalonych pluginów, Vsti, tracków audio itd. w np cubase.

Aha, no i przy jakim procku...

Pozdrawiam.


Awatar użytkownika
msieczko
Posty: 458
Rejestracja: środa 08 maja 2002, 00:00

Re: Test wydajności

Post autor: msieczko » wtorek 17 cze 2003, 11:22

...Czy ktoś z was może się "pochwalić" swoimi osiągnięciami w dziedzinie dręczenia komputerów pod kątem ilości odpalonych pluginów, Vsti, tracków audio itd. w np cubase.

Aha, no i przy jakim procku...

Pozdrawiam.

...

**********************

Wydaje mi się, że MD wspominał coś o takich testach - może udało by się opracować wspólną procedurę i wtedy można by zamieszczać wyniki on-line tak by ludzie mieli pogląd na po jakim sprzęcie spodziewać sie jakiej wydajności (podobna idea jak do benchmarków kart graficznych)...



... może redakcja coś zasugeruje - a forumowicze wspólnym wysiłkiem pomieżyli by osiągi swoich komputerów ??




[addsig]
Warszawa - 'home' studio

Awatar użytkownika
xvoice
Posty: 78
Rejestracja: piątek 21 mar 2003, 00:00

Re: Test wydajności

Post autor: xvoice » wtorek 17 cze 2003, 11:32

...Czy ktoś z was może się "pochwalić" swoimi osiągnięciami w dziedzinie dręczenia komputerów pod kątem ilości odpalonych pluginów, Vsti, tracków audio itd. w np cubase.

Aha, no i przy jakim procku...

Pozdrawiam.

...

**********************

Wprawdzie mój komp to już skansen - Cel 400MHz , ale muze da sie robić. Z resztą znam ludzi co na MMX'ach jeszcze tworzą niezłe kawałki.

Moją stacją roboczą jest Fruity Loops. Maksymalna ilość odtwarzanych śladów bez uzucia efektów to 30. Wraz z zastosowaniem każdego kolejnego plug-in'u VST liczba bezkomplikacyjnego odtwarzania śladów zmniejsza sie o 2(jednak trzeba zaznaczyć iż rodzaj zastosowanej wtyczki ma tutaj wielkie znaczenie, najwięcej pochłaniają mocy wtyczki bardziej rozbudowane tj. EQ, Delay, Flanger) . Maksymalnie przy 25 śladach udało mi sie zastosować 10 plug-in'ów VST. Zaś próba dodania kolejnej wtyczki kończy sie zwykłym pierdzeniem kompa bo jak nie trudno sie domyslić poprostu nie daje już rady.

Ale po wakacjach planuje zmienić maszyne na P4 2.4GHz. To już czuje że to bedzie wielka przesiadka tak jak np. z malucha na BMW

Pozdrawaim;

Awatar użytkownika
KamilFX
Posty: 217
Rejestracja: środa 30 paź 2002, 00:00

Re: Test wydajności

Post autor: KamilFX » wtorek 17 cze 2003, 11:40

Jeśłi chodzi o mojąmaszynkę to Duron 850 z 256MB ram DDR. Wyobraźcie sobie że niby tak zachwalany XP do muzyki a mi sięnie podoba wydajność mi siadła o 40%. Jak pod 98 albo ME było we fruity loops użycie procesora ok 12 % tak teraz na dzień diobry jest ok 40%. W cubasie pod 98 nie miałem żadnych problemów. 8 instrumentów VST na każdej z 16 ścieżek jakaś wtyczka albo czasem dwie i grało aż miło. Na wakacje znowu zasiądę przed starym jarym 98 a XP zostawię do innych celów.
Nie ma co

pawello
Posty: 968
Rejestracja: piątek 02 maja 2003, 00:00
Lokalizacja: Polska

Re: Test wydajności

Post autor: pawello » wtorek 17 cze 2003, 12:47

Na wakacje znowu zasiądę przed starym jarym 98 a XP zostawię do innych celów....

**********************

Ha! Wlasnie !



pozdrawiam
pozdrawiam.

pawello
Posty: 968
Rejestracja: piątek 02 maja 2003, 00:00
Lokalizacja: Polska

Re: Test wydajności

Post autor: pawello » wtorek 17 cze 2003, 13:02

...Czy ktoś z was może się "pochwalić" swoimi osiągnięciami w dziedzinie dręczenia komputerów pod kątem ilości odpalonych pluginów, Vsti, tracków audio itd. w np cubase.

**********************

jestem minimalista jesli chodzi o zasyosowane zabiegi podczas produkcji..



Nuendo 1,61 na Celeron 1200, 192 MB ram na w98SE udzwignal bez problemu:



3 instancje sampletanka..w kazdej po 4 barwy -okolo 60MB pamieci RAM.. dwie ZR1 i jakis tam maly instrumencik jeszcze

co daje 16 sladow midi

do tego 20 sladow audio mono

na wiekszosci sladow audio i instrumentow vsti korekcja

2 auxowane reverby i chyba 5 insertow dynamicznych

jeden chorus.. jeden phaser..3 instancje dolampiacza



To gralo spokojnie stabilnie i nic sie nie dzialo.. to taki przyklad z jednej z sesji jakie realizowalem.. i z jednego z kawalkow w tej sesji..



pozdrawiam
pozdrawiam.

Awatar użytkownika
GOM-EZ
Posty: 33
Rejestracja: sobota 12 kwie 2003, 00:00

Re: Test wydajności

Post autor: GOM-EZ » wtorek 17 cze 2003, 14:09

......Czy ktoś z was może się "pochwalić" swoimi osiągnięciami w dziedzinie dręczenia komputerów pod kątem ilości odpalonych pluginów, Vsti, tracków audio itd. w np cubase.

**********************

jestem minimalista jesli chodzi o zasyosowane zabiegi podczas produkcji..



Nuendo 1,61 na Celeron 1200, 192 MB ram na w98SE udzwignal bez problemu:



3 instancje sampletanka..w kazdej po 4 barwy -okolo 60MB pamieci RAM.. dwie ZR1 i jakis tam maly instrumencik jeszcze

co daje 16 sladow midi

do tego 20 sladow audio mono

na wiekszosci sladow audio i instrumentow vsti korekcja

2 auxowane reverby i chyba 5 insertow dynamicznych

jeden chorus.. jeden phaser..3 instancje dolampiacza



To gralo spokojnie stabilnie i nic sie nie dzialo.. to taki przyklad z jednej z sesji jakie realizowalem.. i z jednego z kawalkow w tej sesji..



pozdrawiam...

**********************





no pięknie pięknie...


Paweł
Posty: 864
Rejestracja: piątek 29 mar 2002, 00:00

Re: Test wydajności

Post autor: Paweł » wtorek 17 cze 2003, 15:26

...... może udało by się opracować wspólną procedurę i wtedy można by zamieszczać wyniki on-line tak by ludzie mieli pogląd na po jakim sprzęcie spodziewać sie jakiej wydajności (podobna idea jak do benchmarków kart graficznych)......

**********************

Słuszna idea. Tyle że ktoś musiałby opracować kilka (dla różnych programów) przykładowych sesji (z krótkimi zapętlonymi fragmentami audio) do ściągnięcia i można testować. Co do platform zgłaszam: Logic i Cubase, ale pewnie będzie jeszcze kilka propozycji.

Paweł
Posty: 864
Rejestracja: piątek 29 mar 2002, 00:00

Re: Test wydajności

Post autor: Paweł » wtorek 17 cze 2003, 15:44

Zapomniałem na śmierć, że coś podobnego dla Cubase'a już kiedyś znalazłem i to jest tu:



http://cubase.freezope.org/perftest/intro



Sam jeszcze nie testowałem, ale postaram się zrobić to w najbliższym czasie, tymbardziej że unowocześniłem nieco swego staruszka i sam jestem ciekaw....

pawello
Posty: 968
Rejestracja: piątek 02 maja 2003, 00:00
Lokalizacja: Polska

Re: Test wydajności

Post autor: pawello » wtorek 17 cze 2003, 17:32

Ja jeszcze nie moge przeprowadzac testow.. A w studio nie mam na to czasu - przytoczylem przyklad z sesji nagraniowo montazowej.. na razie tyle moge.. kiedy zaopatrze sie w soft do domu to sie zglaszam do pomocy..



pozdrawiam
pozdrawiam.

ODPOWIEDZ