Brzmienie Deathmagnetic

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
dsds
Posty: 108
Rejestracja: środa 03 wrz 2008, 00:00

Re: Brzmienie Deathmagnetic

Post autor: dsds » czwartek 18 wrz 2008, 14:53

Ale przecież jest możliwość ściszenia odbiornika.
**********************
Kolejna osoba pisze o ŚCISZENIU ODBIORNIKA. Przecież to NIE O TO CHODZI. Obejrzyj filmik, który był już podawany w tym temacie, a zrozumiesz:

http://www.youtube.com/watch?v=3Gmex_4hreQ

SHIVOO
Posty: 324
Rejestracja: poniedziałek 17 lis 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Brzmienie Deathmagnetic

Post autor: SHIVOO » czwartek 18 wrz 2008, 14:59

Przede wszystkim Metallica miała tym albumem wrócić do korzeni. Jak dla mnie te korzenie zostały wyrwane (i to już na poprzednim albumie) i drzewko uschło....

Awatar użytkownika
PoTinA
Posty: 92
Rejestracja: czwartek 25 wrz 2003, 00:00

Re: Brzmienie Deathmagnetic

Post autor: PoTinA » czwartek 18 wrz 2008, 17:32

Ja osobiście nie słucham metalu, ale powiem ze nowa płyta mi pasuje może jestem z tych co lubią masakrę na brzmieniu, pomijając RMS to ogólnie rozmieszczenie instrumentów w panoramie,perka, klimat kawałków jest dla mnie jak najbardziej OK!Myślę ze jeśli raz nie równo ktoś zagra , czy ma lekko rozstrojoną gitarę to nadaje smak całości i wtedy słychać że to grają ludzie a nie maszyny czy komputery!Tacy" weterani" mogą sobie na to pozwolić i ja chylę przed nimi czoło

Masteroff
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 00:00

Re: Brzmienie Deathmagnetic

Post autor: Masteroff » czwartek 18 wrz 2008, 21:37

... Ale przecież jest możliwość ściszenia odbiornika.
**********************
Kolejna osoba pisze o ŚCISZENIU ODBIORNIKA. Przecież to NIE O TO CHODZI. Obejrzyj filmik, który był już podawany w tym temacie, a zrozumiesz:

http://www.youtube.com/watch?v=3Gmex_4hreQ
...
**********************
Słuchaj drogi użytkowniku. Wiem, co słyszę, nie potrafię fachowo opisać.. to tak, jak z Bogiem. Wiem, że istnieje, ale nie potrafię Go pojąć.
zapraszam do odwiedzin mojej strony:
www.michalgomulka.com

Awatar użytkownika
force
Posty: 437
Rejestracja: wtorek 11 maja 2004, 00:00

Re: Brzmienie Deathmagnetic

Post autor: force » piątek 19 wrz 2008, 01:20

......-7.6dB poziomu średniego w głośnych fragmentach, hmm....
**********************
zazdrość? czy co ? Piekne brzmienie, nieosiagalne dla nikogo, inne, nasycone. Nie kapuję po co ta cała dyskusja. Miksuje to jeden z największych tego swiata dla 4 największych tego świata. Osiągają zamierzony efekt i co mają miksować jeszcze raz, bo kilku Polaków jest 20 lat za murzynami i nie rozumie brzmienia. Tak samo wszyscy pioczyli że U2 za głośne, ze Red Hot za głośne. To se ścisz gałką volume. ...
**********************
super. Jak ktoś ma poczucie dobrego brzmienia to nie pisze takich głupot. Co z tego, że gość ma nazwisko jak znaszczył całą dynamikę płyty. Czegoś takiego się nie da słuchać z przyjemnością. w sekundę zrobię taki głośny utwór, żadna filozofia. audiofile....
SONY VAIO, MOTU Traveler, Presonus Digimax FS, ADAM A7

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Brzmienie Deathmagnetic

Post autor: matiz » piątek 19 wrz 2008, 10:05

Dopiero teraz posluchalem...
Trzy wnioski: jako sluchacz - po 10 sekundach wylaczam na zawsze. Jako basista - nie ma basu, trudno, nie zmiescil sie w koncepcji. Jasko realizator - dobrze zrobili to co chcieli, jezeli tego chcieli, wskazniki stoja a bebeny slychac, bedzie klopot, jak przyjdzie ktos na mastering z takim wzorcem. Ale to co zrobili trzecim (chyba, taka ballada) utworze to troche przesada - myslalem, ze gwizdki ocieraja w monitorach... Niestety, tak teraz bedzie, trzeba sie przyzwyczaic albo do schronu

Awatar użytkownika
JoachimK
Posty: 3148
Rejestracja: środa 12 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Brzmienie Deathmagnetic

Post autor: JoachimK » piątek 19 wrz 2008, 23:37

...Dopiero teraz posluchalem...
Trzy wnioski: jako sluchacz - po 10 sekundach wylaczam na zawsze. Jako basista - nie ma basu, trudno, nie zmiescil sie w koncepcji. Jasko realizator - dobrze zrobili to co chcieli, jezeli tego chcieli, wskazniki stoja a bebeny slychac, bedzie klopot, jak przyjdzie ktos na mastering z takim wzorcem.
**********************

+1


Poza tym:
przy okazji proponuje zrobic ciekawy eksperyment, polegajacy na potraktowaniu limiterem tego materialu. Wnioski bardzo ciekawe. Ja robilem proby m.in. na Waves, Sonnox i PSP Xenon. Cel eksperymentu: po prostu sprawdzic, co zrobi algorytm limitera na tak zmasakrowanym materiale
Nie odpowiadam na porady via prywatny mail. Od tego jest to forum!

Awatar użytkownika
Feefrock
Posty: 720
Rejestracja: sobota 12 mar 2005, 00:00

Re: Brzmienie Deathmagnetic

Post autor: Feefrock » sobota 20 wrz 2008, 00:05

super. Jak ktoś ma poczucie dobrego brzmienia to nie pisze takich głupot. Co z tego, że gość ma nazwisko jak znaszczył całą dynamikę płyty. Czegoś takiego się nie da słuchać z przyjemnością. w sekundę zrobię taki głośny utwór, żadna filozofia. audiofile.......
**********************
Zrób w sekundę, chętnie posłucham, bo mi sie nigdy nie udałe zjechać na -4,5 RMS.... Zniszczył dynamikę? Dla Ciebie zniszczył, dla mnie nie. Mała dynamika to coś złego?... Niedługo ludzie zaczna się doczepiać że muzyka klasyczna ma za dużą

Awatar użytkownika
JoachimK
Posty: 3148
Rejestracja: środa 12 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Brzmienie Deathmagnetic

Post autor: JoachimK » sobota 20 wrz 2008, 00:49

Jasko realizator - dobrze zrobili to co chcieli, jezeli tego chcieli, wskazniki stoja a bebeny slychac, bedzie klopot, jak przyjdzie ktos na mastering z takim wzorcem.
**********************

Ale sam dobrze wiesz, ze jesli bedziesz swiadom wczesniej, co ma z tego wyjsc - to mozna przygotowac miks, ktory lepiej sie podda ostrym zabiegom zanizajacym dynamike :)
(ale fakt, taka glosnosc jest ciezka do uzyskania, nie wiem jakie skale miernikow macie, ja tam widze duuuzo wiecej (czyli mniej) niz wspomniany wczesniej RMS)
Nie odpowiadam na porady via prywatny mail. Od tego jest to forum!

Awatar użytkownika
Feefrock
Posty: 720
Rejestracja: sobota 12 mar 2005, 00:00

Re: Brzmienie Deathmagnetic

Post autor: Feefrock » sobota 20 wrz 2008, 09:02



Ale sam dobrze wiesz, ze jesli bedziesz swiadom wczesniej, co ma z tego wyjsc - to mozna przygotowac miks, ktory lepiej sie podda ostrym zabiegom zanizajacym dynamike :)
(ale fakt, taka glosnosc jest ciezka do uzyskania, nie wiem jakie skale miernikow macie, ja tam widze duuuzo wiecej (czyli mniej) niz wspomniany wczesniej RMS)...
**********************
Ja widze -5,5 a miejscami -4,5. To jest nieosiagalne dla większości realizatorów. Nie prowadzę wyścigu w tej materii, ale mój rekord to -7,5.

ODPOWIEDZ