stare płyty

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
kluczewp
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 27 lis 2006, 00:00

stare płyty

Post autor: kluczewp » niedziela 14 wrz 2008, 10:43

http://img.wklej.org/images/3800Porownanie.png

np. czarnej czy load można słuchać cały dzień w kółko (wielokrotnie sprawdzone) - nawet na walkamnie. Death Magnetic nieprzyjemnie się słucha i już! Strasznie żałuje, bo lubię metallike,ale o słuch trzeba dbać. Jak podbijanie sygnału już skompresowanego w taki sposób stanie się standardem, to będę słuchał tylko starych płyt :(. Mam nadzieje,że Polscy realizatorzy nie zaczną porównywać poziomu głośności swoich produkcji do Death magnetic.
Początkujący realizator, wokalista sesyjny. Pare płyt na koncie.

Awatar użytkownika
Miłaszewski
Posty: 997
Rejestracja: wtorek 23 gru 2003, 00:00

Re: stare płyty

Post autor: Miłaszewski » niedziela 14 wrz 2008, 11:35

umiejetnie zrobione glosne nagranie nie jest zle
[addsig]

Awatar użytkownika
smiechu
Posty: 599
Rejestracja: środa 30 kwie 2008, 00:00

Re: stare płyty

Post autor: smiechu » niedziela 14 wrz 2008, 12:24

np. czarnej czy load można słuchać cały dzień w kółko (wielokrotnie sprawdzone) - nawet na walkamnie. Death Magnetic nieprzyjemnie się słucha i już! Strasznie żałuje, bo lubię metallike,ale o słuch trzeba dbać.
**********************
A co ma glosne nagranie do dbania o sluch?? Przeciez to ty masz galke volume w reku a nie czlowiek robiący premastering...
Co innego ze takie zmiarzdzenie materialu samo w sobie moze byc nieprzyjemne w odbiorze... z tym sie zgodze...

maczeta
Posty: 159
Rejestracja: poniedziałek 20 lut 2006, 00:00

Re: stare płyty

Post autor: maczeta » niedziela 14 wrz 2008, 13:51

Cóż takie mamy czasy, tu się liczy marketing bo płyty nagrane głośno lepiej się sprzedają. Pewnie Bob Ludwig sam zgrzyta zębami... Szkoda, że nie ma jakiś specjalnych edycji płyt dla tych którzy "słuchają inaczej"

Awatar użytkownika
kluczewp
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 27 lis 2006, 00:00

Re: stare płyty

Post autor: kluczewp » niedziela 14 wrz 2008, 14:34

A co ma glosne nagranie do dbania o sluch?? Przeciez to ty masz galke volume w reku a nie czlowiek robiący premastering...

**********************
Fajnie ci się słucha cichusieńko ,żeby tylko ten żałośnie skompresowany środek nie spowodował krwotoku usznego? bo ja wole słuchać muzy nie bojąc się czasami odchylić volume. Mam nadzieje ,że odpiszesz ,bo jestem ciekawy :)
Początkujący realizator, wokalista sesyjny. Pare płyt na koncie.

zektor
Posty: 144
Rejestracja: poniedziałek 25 sie 2008, 00:00

Re: stare płyty

Post autor: zektor » niedziela 14 wrz 2008, 21:13

a poziom głosnosci na pierwszej płycie Metallicy i Slejera? i muzyka symfoniczna na CD tez jest jeszcze za cicha kto był na koncercie ten poczuł coolerski łomot dB

Awatar użytkownika
force
Posty: 437
Rejestracja: wtorek 11 maja 2004, 00:00

Re: stare płyty

Post autor: force » niedziela 14 wrz 2008, 21:33

...umiejetnie zrobione glosne nagranie nie jest zle
...
**********************
tak tylko jest granica której przekroczenie zbliża brzmienie płyty bardziej do kupy niż tortu. metallica jest zdecydowanie bliżej kupy.
SONY VAIO, MOTU Traveler, Presonus Digimax FS, ADAM A7

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: stare płyty

Post autor: matiz » niedziela 14 wrz 2008, 21:49

...umiejetnie zrobione glosne nagranie nie jest zle
...
**********************
Pozwole sie nie zgodzic. Oczywiscie zalezy, o jakim poziomie glosnosci mowimy, ale absurdalne dokonania ostatnich lat w moim odczuciu nie pozwalaja na dobre nagranie.

DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: stare płyty

Post autor: DZ1 » niedziela 14 wrz 2008, 22:52

Osobiscie podobają mi sie głosne nagrania; chciałbym kiedys dojsc do światowego poziomu w tej kwestii...

Awatar użytkownika
Miłaszewski
Posty: 997
Rejestracja: wtorek 23 gru 2003, 00:00

Re: stare płyty

Post autor: Miłaszewski » poniedziałek 15 wrz 2008, 01:28

...Osobiscie podobają mi sie głosne nagrania; chciałbym kiedys dojsc do światowego poziomu w tej kwestii......
**********************
no i to jest cale sedno - to jest kwestia gustu
[addsig]

ODPOWIEDZ