celeron

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
entryspace
Posty: 32
Rejestracja: sobota 10 maja 2003, 00:00

Re: celeron

Post autor: entryspace » sobota 21 cze 2003, 21:00

...Celeron to okrojony P3 lub P4 (zależnie od generacji, jednak częstotliwość 1,7GHz wskazuje na to drugie), więc różnica będzie i to zauważalna. Z drugiej strony Cichy tradycyjnie przesadza w szacunkach. Niemniej w technologii P4 1,7GHz to wcale nie bardzo szybki procesor, a raczej dziadek - tak wolnych się już chyba nie produkuje. Odpowiada on wydajności PIII na poziomie 800-866 MHz. Puścisz na nim najwyżej kilkanaście wtyczek, a jak się znajdzie jakaś bardzo wymagająca, to ona sama ledwie ruszy....

**********************

tu akurat najmniej idzie o ilość gigaherców. Porównywanie taktowania Celeronów z dużymi Pentium i na tej podstawie orzekanie o ich wydajności to zawracanie głowy... Celeron nie nadaje się do muzykowania, ponieważ nie radzi sobie z operacjami zmiennoprzecinkowymi ('floating point'), a aplikacje audio, także pluginy, tego przede wszystkim wymagają. Poza tym, programy audio są optymalizowane pod pełne typy AMD i Pentium.
cieszę się życiem

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: celeron

Post autor: MB » sobota 21 cze 2003, 22:48

tu akurat najmniej idzie o ilość gigaherców. Porównywanie taktowania Celeronów z dużymi Pentium i na tej podstawie orzekanie o ich wydajności to zawracanie głowy... Celeron nie nadaje się do muzykowania, ponieważ nie radzi sobie z operacjami zmiennoprzecinkowymi ('floating point'), a aplikacje audio, także pluginy, tego przede wszystkim wymagają. Poza tym, programy audio są optymalizowane pod pełne typy AMD i Pentium....

**********************

Jednostka zmiennoprzecinkowa jest taka sama, więc opowieści o nieradzeniu sobie z operacjami zmiennoprzecinkowymi są wyssane z palca. W przypadku procesorów o takiej samej architekturze akurat porównanie zegara i ilości cache jest właśnie miarodajnym sposobem oceny wydajności.

Awatar użytkownika
zgred
Posty: 54
Rejestracja: sobota 11 sty 2003, 00:00

Re: celeron

Post autor: zgred » niedziela 22 cze 2003, 11:45

Ciekawe , takie złe a mnie wszystko działa bez żadnych problemów ( spore ilości wtyczek , ślady audio i te ciężkie instrumenty wirtualne), a może mam szczęście
mam 28 lat i zamiłowanie do syntezatorów i komputerów, narazie to zabawa ale mam nadzieję że to sie kiedyś zmieni

Awatar użytkownika
tomekttt
Posty: 146
Rejestracja: niedziela 27 kwie 2003, 00:00

Re: celeron

Post autor: tomekttt » niedziela 22 cze 2003, 12:19

abstrahując od operacji zmienno przecinkowych

AmD się nada...

dobra dzieki

na ra
AJP

Awatar użytkownika
kk
Posty: 34
Rejestracja: piątek 07 mar 2003, 00:00

Re: celeron

Post autor: kk » niedziela 22 cze 2003, 12:34

Dołączam się do Zone'a i Zgreda - u mnie też na Celeronie 1,2 GHz, 384 MB Ram wszystko ładnie śmiga pod Cubase SX i np. 30-40 różnych śladach :) Może zmienię zdanie jak się przesiądę na cuś lepszego, na razie jestem zadowolony..... ;)
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: celeron

Post autor: MB » niedziela 22 cze 2003, 22:40

Te opowieści (wyssane z palca) produkuje, a w każdym razie produkował sam twórca programu Orion Platinum - Richard Hoffmann. Być może rzecz dotyczyła starszych Celeronów. Na codzień ten pan pracuje na Athlonie XP btw...

**********************

Jeśli ktoś opowiada bzdury to nie ma znaczenia, jaki program napisał, bzdury wciąż będą bzdurami. Ciekawe, że wśród zawodowych programistów (a zwłaszcza tych pracujących na własny garnuszek) jest sporo oszołomów i zaślepionych wyznawców różnych komputerowych religii.



Wzajemnie życzę dobrej nocy (niestety dla mnie będzie to noc bardzo pracowita)

Paweł
Posty: 864
Rejestracja: piątek 29 mar 2002, 00:00

Re: celeron

Post autor: Paweł » poniedziałek 23 cze 2003, 12:29

...Ja właśnie mam na pokładzie 1,7 GHz i to co codziennie przeżywam, mimo dobrej płyty i pamięci, to istny horror !!! (...) Na zwykłe dodanie reverbu w CEP -ie czekam wieczność, nie mówiąc już o dodaniu tego efektu na wyjściu ścieżki z poziomu wielośladu.......

**********************

Nie bronię Celeronów i oczywistym jest, że do produkcji muzycznych lepsze są P IV i "Aldony", ale moim zdaniem po prostu masz coś nie tak z komputerem i to jest powodem "wołowatości", a nie sam Celeron. Nie wiem ile zajmują u Ciebie poszczególne operacje i jaka jest konfiguracja komputera, ale pracowałem przez jakiś czas na C 466 Mhz i nie był aż tak tragiczny, jak te zestawy z twojego postu. Czy przeprowadzałeś jaką kolwiek optymalizację i czy system jest względnie czysty?

ODPOWIEDZ