UAD Cambridge EQ

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
hemisys
Posty: 203
Rejestracja: środa 25 cze 2008, 00:00

UAD Cambridge EQ

Post autor: hemisys » czwartek 23 paź 2008, 19:46

Słyszałem, że ten EQ charakteryzuje się "stromym zboczem ścinania" ponoć jak rzadko który. Potrzebuje czegoś takiego na potrzeby mixu.
Nie mam doświadczenia a nie chcę źle kupić więc pytam Was, czy macie do niego jakieś zastrzeżenia, uwagi. Czy może radzicie kupić coś innego?

Pozdr.

Awatar użytkownika
JoachimK
Posty: 3148
Rejestracja: środa 12 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: UAD Cambridge EQ

Post autor: JoachimK » piątek 24 paź 2008, 02:35

...Słyszałem, że ten EQ charakteryzuje się "stromym zboczem ścinania" ponoć jak rzadko który.

Ma kilka zwyklych filtrow HP spotykanych w innych EQ (nachylenie do 36dB/oct oraz filtr eliptyczny. Ten ostatni jest rzeczywiscie stromy, tyle ze oprocz tego, ze dobrze ucina, co trzeba, to przy okazji dodaje to, czego nie trzeba. Tak to juz bywa z tymi filtrami

Potrzebuje czegoś takiego na potrzeby mixu.
Nie mam doświadczenia a nie chcę źle kupić więc pytam Was, czy macie do niego jakieś zastrzeżenia, uwagi. Czy może radzicie kupić coś innego?


A dlaczego akurat tak stromy filtr jest potrzebny do miksu?

Z tego, co pamietam, na obciazenie DSP karty ma niezalezny wplyw uzycie osobno filtrow gorno- / dolnoprzepustowych i osobno equalizera.

Sam w sobie EQ (poza filtrami HPF/LPF) jest na pewno skuteczny, ale jak dla mnie, potrafi brzmiec "papierowo" przy podbijaniu.

Interfejs graficzny jest dobrze rozwiazany
Nie odpowiadam na porady via prywatny mail. Od tego jest to forum!

Awatar użytkownika
Master
Posty: 1390
Rejestracja: poniedziałek 27 paź 2003, 00:00

Re: UAD Cambridge EQ

Post autor: Master » piątek 24 paź 2008, 11:43



Ma kilka zwyklych filtrow HP spotykanych w innych EQ (nachylenie do 36dB/oct oraz filtr eliptyczny. Ten ostatni jest rzeczywiscie stromy, tyle ze oprocz tego, ze dobrze ucina, co trzeba, to przy okazji dodaje to, czego nie trzeba. Tak to juz bywa z tymi filtrami


**********************
DOKŁAdnie Joachim.... , dawno przestałem uzywac ten EQ jako filtr .. z reka na sercu najlepszy filtr górno przepustowy z jakim sie spotkałem to PSP NEON z właczoną funkcja LP ( linear Phase ) oraz wtyczki Algorithmix , ale to inna para kaloszy ... Cambrige jest bardzo wygodny , ale nie jest doskonały ..

Awatar użytkownika
BassFun
Posty: 190
Rejestracja: środa 13 sie 2003, 00:00

Re: UAD Cambridge EQ

Post autor: BassFun » piątek 24 paź 2008, 21:31

Zdecydowanie lepszy PSP NEON!

david.drum
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 22 lip 2008, 00:00

Re: UAD Cambridge EQ

Post autor: david.drum » piątek 24 paź 2008, 23:01

niedawno spotkalem sie z opinia jakoby nie zawsze bylo wskazane uzywac eq z funkcja linear phase, ktos opisywal jak usunac konfilkt miedzy basem a stopa, jak w basie lekko wytlumic pewna czestotiwosc w basie, czy ktos ma na ten temat jakies zdanie?
www.daviddrum.com
www.myspace.com/djdaviddrum

Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: UAD Cambridge EQ

Post autor: grembo » sobota 25 paź 2008, 03:49

:)
na logike - to co podnosisz w basie obnizasz w stopie, a reszta to juz specyfika muzyki - od akustycznej (nic nie robisz prawie), poprzez pop (bass sidechain ze stopa) po HH - bass nisko - stopa ucieta dosyc wysoko... i tak dalej (motownowe ciagniecie 100-120hz, junglowe ciecie stopy etc)

a w sumie to zadnych zasad - ja staram sie uzywac filtrow podczas nagrywania (w mikrofonie czy preampie) jakos najlpeij brzmia, cos "zabieraja" ale tak = ze tego nie zal

david.drum
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 22 lip 2008, 00:00

Re: UAD Cambridge EQ

Post autor: david.drum » sobota 25 paź 2008, 17:08

mi raczej chodzilo o sam rodzaj eq lin/non-lin, czy jest sytuacja kiedy uzycie funkcji linear phase jest niewskazane z jakichs wzgledow, problem z basem byl tylko kontekstem kiedy uslyszalem taka opinie..
www.daviddrum.com
www.myspace.com/djdaviddrum

Awatar użytkownika
hemisys
Posty: 203
Rejestracja: środa 25 cze 2008, 00:00

Re: UAD Cambridge EQ

Post autor: hemisys » sobota 08 lis 2008, 19:12

Dzieki za wasze opinie. wlasnie sciagnalem sobie demko Neona i chyba wespre polski przemysl:). Jest tam jeszcze Neon HR. Nie da się tego sciagnac bo wymaga "iLok required". Czy ktos moze wytlumaczyc mi w czym roznica?

Awatar użytkownika
hemisys
Posty: 203
Rejestracja: środa 25 cze 2008, 00:00

Re: UAD Cambridge EQ

Post autor: hemisys » środa 26 lis 2008, 10:59

Jeszcze mam do waz 2 pytania:

1.
Doczytałem "trochę" stronę producenta UAD i mam wrażenie, że te pluginy działają tylko z ich Hardware - podobnie jak Proteus. Zgadza się?

2.
Czy Uad razem z Hardware będzie tak pamięciożerny jak Neon w trybie LP?

Awatar użytkownika
hemisys
Posty: 203
Rejestracja: środa 25 cze 2008, 00:00

Re: UAD Cambridge EQ

Post autor: hemisys » środa 26 lis 2008, 11:08

...Jeszcze mam do waz 2 pytania:

1.
Doczytałem "trochę" stronę producenta UAD i mam wrażenie, że te pluginy działają tylko z ich Hardware - podobnie jak Proteus. Zgadza się?

2.
Czy Uad razem z Hardware będzie tak pamięciożerny jak Neon w trybie LP?
...
**********************
ad 2 przepraszam: "procesorożerny"

ODPOWIEDZ