Ableton 8

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
maciejrz1
Posty: 12
Rejestracja: niedziela 05 kwie 2009, 00:00

Re: Ableton 8

Post autor: maciejrz1 » piątek 10 kwie 2009, 00:41

...Oj widze że kolega się troche nie zna... Niechodzi o to że ableton jest 64 bitową maszyną tylko posiada 64-bitowy, precyzyjny miks, POW-r dithering, zoptymalizowana konwersja sample-rate i inne ulepszenia (info z djshopu - ableton live 7)...
**********************
Rzeczywiście informatyka ze mnie nie będzie;) Mimo, że Live niby jest programem 32-bitowym, to przy systemie 64-bitowym potrafi wykorzystać więcej pamięci...może to tylko zasługa systemu W każdym razie to jedyny powód dlaczego korzystam z Windows xp x64

Przyznaję się, że wcześniej korzystałem z pirackiej wersji Live'a. Jestem na utrzymaniu rodziców, więc ciężko wyłożyć 2000zł na sam program. Teraz planuję wyposażyć się w legalną wersję ósemki. Nie wiem tylko czy warto skoro z demem mam takie problemy. Nadal oczekuję na pomoc (pisałem o tym w poprzednim poście).
Producent amator. Ableton Live 7, Albino3, Wizooverb, Classic fx pack, kilka wtyczek Waves.

maciejrz1
Posty: 12
Rejestracja: niedziela 05 kwie 2009, 00:00

Re: Ableton 8

Post autor: maciejrz1 » piątek 10 kwie 2009, 00:44

Przykładowy błąd programu:

Assertion failed: e->time_stamp == SampleClock(), file..\\se_sdk2\\SEModule_base.cpp, line 276

Możemy nacisnąć tylko "OK" i program się wyłącza.
Producent amator. Ableton Live 7, Albino3, Wizooverb, Classic fx pack, kilka wtyczek Waves.

arturs
Posty: 91
Rejestracja: poniedziałek 19 sty 2009, 00:00

Re: Ableton 8

Post autor: arturs » piątek 10 kwie 2009, 09:25

....**********************
Rzeczywiście informatyka ze mnie nie będzie;) Mimo, że Live niby jest programem 32-bitowym, to przy systemie 64-bitowym potrafi wykorzystać więcej pamięci...może to tylko zasługa systemu W każdym razie to jedyny powód dlaczego korzystam z Windows xp x64

Przyznaję się, że wcześniej korzystałem z pirackiej wersji Live'a. Jestem na utrzymaniu rodziców, więc ciężko wyłożyć 2000zł na sam program. Teraz planuję wyposażyć się w legalną wersję ósemki. Nie wiem tylko czy warto skoro z demem mam takie problemy. Nadal oczekuję na pomoc (pisałem o tym w poprzednim poście). ...
**********************


młodość ma swoje prawa ale pewnych rzeczy się nie pisze. Kup oryginalną wersję 7 a za jakiś czas odłóż i zrób ugrade do ósemki.

i nie pisz więcej takich rzeczy.

maciejrz1
Posty: 12
Rejestracja: niedziela 05 kwie 2009, 00:00

Re: Ableton 8

Post autor: maciejrz1 » piątek 10 kwie 2009, 10:08

młodość ma swoje prawa ale pewnych rzeczy się nie pisze. Kup oryginalną wersję 7 a za jakiś czas odłóż i zrób ugrade do ósemki.

i nie pisz więcej takich rzeczy. ...
**********************
Skoro Live8 w wersji edukacyjnej w AF (podobno) ma kosztować około 500zł, to chyba nie ma sensu kupować poprzedniej wersji programu. Właśnie dlatego chcę się dowiedzieć co powoduje te błędy/problemy, żeby nie wydać wszystkich swoich oszczędności na coś, co nie będzie poprawnie działać. Żeby kupić Live7 musiałbym zbierać na niego 20 miesięcy- więc to nie wchodzi w grę.
Producent amator. Ableton Live 7, Albino3, Wizooverb, Classic fx pack, kilka wtyczek Waves.

arturs
Posty: 91
Rejestracja: poniedziałek 19 sty 2009, 00:00

Re: Ableton 8

Post autor: arturs » piątek 10 kwie 2009, 10:16

...młodość ma swoje prawa ale pewnych rzeczy się nie pisze. Kup oryginalną wersję 7 a za jakiś czas odłóż i zrób ugrade do ósemki.

i nie pisz więcej takich rzeczy. ...
**********************
Skoro Live8 w wersji edukacyjnej w AF (podobno) ma kosztować około 500zł, to chyba nie ma sensu kupować poprzedniej wersji programu. Właśnie dlatego chcę się dowiedzieć co powoduje te błędy/problemy, żeby nie wydać wszystkich swoich oszczędności na coś, co nie będzie poprawnie działać. Żeby kupić Live7 musiałbym zbierać na niego 20 miesięcy- więc to nie wchodzi w grę....
**********************
czytaj z uwagą ofertę wszędzie, również na stronie abletona. mają dobre ceny na stare wersje.


Awatar użytkownika
Aurora
Posty: 287
Rejestracja: niedziela 15 sty 2006, 00:00

Re: Ableton 8

Post autor: Aurora » piątek 10 kwie 2009, 10:50

...Przykładowy błąd programu:

Assertion failed: e->time_stamp == SampleClock(), file..\\se_sdk2\\SEModule_base.cpp, line 276

Możemy nacisnąć tylko "OK" i program się wyłącza....
**********************


kolego polecam przeinstalowac system, sciągnąc wersje demo ale ze strony abletona.

Podejrzewam, ze jak to uczynisz skonczą siewoje problemy z wysypywaniem w.w softu, podejrzewam równiez, ze to wina pirata z usterką w zabezpieczeniach.

Pozdrawiam

maciejrz1
Posty: 12
Rejestracja: niedziela 05 kwie 2009, 00:00

Re: Ableton 8

Post autor: maciejrz1 » piątek 10 kwie 2009, 11:13

kolego polecam przeinstalowac system, sciągnąc wersje demo ale ze strony abletona.

Podejrzewam, ze jak to uczynisz skonczą siewoje problemy z wysypywaniem w.w softu, podejrzewam równiez, ze to wina pirata z usterką w zabezpieczeniach.

Pozdrawiam...
**********************

Mam zainstalowaną wersję demo właśnie ze strony producenta. Jednak spróbuję przeinstalować system. Paolo-trance i Arturs, dziękuję za wskazówki.
Producent amator. Ableton Live 7, Albino3, Wizooverb, Classic fx pack, kilka wtyczek Waves.

Awatar użytkownika
mr.X
Posty: 390
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 00:00

Re: Ableton 8

Post autor: mr.X » piątek 10 kwie 2009, 22:09

Tutaj jest przykład 2 wersji programu 32 i 64 bit
http://www.reaper.fm/download.php
Jesli chodzi o abletona to jest 32 bitowy , tutaj temat 64 bitow
http://forum.ableton.com/viewtopic.php?f=24&t=109420
Posiadanie systemu 64 bit to nie tylko duuużo pamięci , ale i szybsze działanie programów nawet 32 bitowych. Do abletona używam visty 64 bit i ten sam set który na xp 32 bit zajmował 80% procesora na 64 bit viscie zajmuje 40 %........ Dodam że nie mam problemów z vistą choć potraktowałem ją v litem robiąc sobie system tylko do muzyki.
http://www.vlite.net/about.html
Pozdrowienia dla viściarzy i linuxiarzy

arturs
Posty: 91
Rejestracja: poniedziałek 19 sty 2009, 00:00

Re: Ableton 8

Post autor: arturs » niedziela 19 kwie 2009, 09:41

Witam,

Stanąłem przed problemem wymiany komputera. Mam pytanie czy ktoś pracuję z abletonem 8 i laptopem MacBook pro? Jak wpływa na zużycie procesora otworzenie kilku kanałów colliosion i analog z długim wybrzmiewaniem.

Dziekuję

Awatar użytkownika
TOTAL
Posty: 54
Rejestracja: niedziela 30 kwie 2006, 00:00

Re: Ableton 8

Post autor: TOTAL » niedziela 19 kwie 2009, 22:47

Przekop ostatnie miesiące na forum abletona.

widziałem 2-3 długie wątki w których makowcy rozwodzili się nt. problemów z Live.


jeśli wśród fanatyków pojawiają się wątpliwości, to chyba nie jest najlepiej.


ODPOWIEDZ