Kupno nowego sprzętu a kryzys

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
Petey
Posty: 351
Rejestracja: poniedziałek 07 sie 2006, 00:00

Kupno nowego sprzętu a kryzys

Post autor: Petey » poniedziałek 09 lut 2009, 08:17

Witam. Chciałbym poznać wasze zdania co do kupna nowego sprzętu a aktualnej sytuacji jaka jest w Polsce. Ceny towarów wzrosły, a jak wiemy sprzęt który wykorzystujemy lub chcemy nabyć ocenia się nawet na parę dobrych tysięcy. Przy czym wzrost przy takiej cenie jest określany nawet na paręset złotych. Jak myślicie?? Warto czekać czy przewalić te parę dobrych stów i mieć święty spokój.

Wiem że temat nie bardzo pod te forum ale chciałbym wiedzieć co w takiej sytuacji robicie, bo sam przymierzam się do kupna.

pozdrawiam

pakamc
Posty: 65
Rejestracja: wtorek 06 sty 2009, 00:00

Re: Kupno nowego sprzętu a kryzys

Post autor: pakamc » poniedziałek 09 lut 2009, 08:29

...Witam. Chciałbym poznać wasze zdania co do kupna nowego sprzętu a aktualnej sytuacji jaka jest w Polsce. Ceny towarów wzrosły, a jak wiemy sprzęt który wykorzystujemy lub chcemy nabyć ocenia się nawet na parę dobrych tysięcy. Przy czym wzrost przy takiej cenie jest określany nawet na paręset złotych. Jak myślicie?? Warto czekać czy przewalić te parę dobrych stów i mieć święty spokój.

Wiem że temat nie bardzo pod te forum ale chciałbym wiedzieć co w takiej sytuacji robicie, bo sam przymierzam się do kupna.

pozdrawiam...
**********************

Moim zdaniem warto przeczekać do 2-3 miesiecy, złotówka jest w tym momencie bardzo słaba i sprzet który kupisz w tym momencie za 2-3 miesiace straci podwójnie na wartosci, obiecuje Ci to :)
Ja nie zdecydowalem sie na kupno widząc co się święci, dlatego czekam.
Zobaczymy jakie ruchy walutowe beda gdy rząd uchwali budzet, jest takze szansa na wykorzystanie rezerw walutowych przez NBP i odbicie zlotówki. Mimo wszystko ja bym czekał.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Kupno nowego sprzętu a kryzys

Post autor: Soundscape » poniedziałek 09 lut 2009, 08:37

Też bym poczekał. Przynajmniej z tym sprzętem, który zdrożał. (Np. Fantom G z ok 11-u do 14-u tysięcy? , Korgi itp.)

Jak już będę chciał bardzo coś kupić, to rozejrzę się za czymś używanym.

Niew wiem kiedy się skończy to szaleństwo, ale wzrosty cen średnio od 15 do 20 a nawet 30% mnie dobijają.

Awatar użytkownika
Petey
Posty: 351
Rejestracja: poniedziałek 07 sie 2006, 00:00

Re: Kupno nowego sprzętu a kryzys

Post autor: Petey » poniedziałek 09 lut 2009, 09:09

No tak. Można czekać z kupnem. Ale teraz pojawia się pytanie jak długo??

Bo logicznie myśląc jaką mamy pewność że owy kryzys nie przeciągnie się do roku 2010, 2011??

Jaką mamy pewność że teraźniejsza wartość złotówki jest najniższa?? Równie dobrze może to być dopiero początek wielkiego kryzysu i nie ma na co czekać??

A z kolei czytanie jakichkolwiek prognoz złotego jest bezsensu bo jak zauważyłem nie ma przekonywujących argumentów...

TeeR
Posty: 380
Rejestracja: wtorek 18 paź 2005, 00:00

Re: Kupno nowego sprzętu a kryzys

Post autor: TeeR » poniedziałek 09 lut 2009, 09:10

Niew wiem kiedy się skończy to szaleństwo, ale wzrosty cen średnio od 15 do 20 a nawet 30% mnie dobijają. ...
**********************

Wzrost cen nawet o 30% nie jest duży. Przecież w przeciągu roku cena dolara skoczyła o 90% a cena euro 0 60%.

Moim zdaniem warto kupować szybko póki są jeszcze zapasy magazynowe kupione w starych cenach. Można się jeszcze troszkę potargować.

Poza tym jest jeszcze czynnik psychologiczny. Dolar podwoił swoją wartość ale jak się podwoi ceny to się odstraszy klientów. Dlatego ceny sprzętu będą rosły systematycznie nawet po ustabilizowaniu się kursów walut żeby sklepy mogły sobie w przyszłości odbić straty jakie ponoszą teraz przy sprzedaży po obecnych cenach.

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Kupno nowego sprzętu a kryzys

Post autor: Soundscape » poniedziałek 09 lut 2009, 09:17

Poza tym jest jeszcze czynnik psychologiczny. Dolar podwoił swoją wartość ale jak się podwoi ceny to się odstraszy klientów. Dlatego ceny sprzętu będą rosły systematycznie nawet po ustabilizowaniu się kursów walut żeby sklepy mogły sobie w przyszłości odbić straty jakie ponoszą teraz przy sprzedaży po obecnych cenach....
**********************
Niestety tu możesz mieć rację. Tak sobie też ostatnio myślałem, że owy niedawny spadek cen sobie tylko tak był, a teraz wszystko kosztuje tyle ile powinno zawsze...

TeeR
Posty: 380
Rejestracja: wtorek 18 paź 2005, 00:00

Re: Kupno nowego sprzętu a kryzys

Post autor: TeeR » poniedziałek 09 lut 2009, 09:35

Przecież w przeciągu roku cena dolara skoczyła o 90% a cena euro 0 60%.

**********************

Błąd, miało być: "w przeciągu pół roku"

Awatar użytkownika
igs
Posty: 175
Rejestracja: sobota 11 gru 2004, 00:00

Re: Kupno nowego sprzętu a kryzys

Post autor: igs » poniedziałek 09 lut 2009, 09:46

Tak to już na rynku jest, że jak waluty idą w górę cena sprzętu rośnie. Jednak kiedy waluty idą w dół nikt już cen nie obniża, bo się klienci przyzwyczaili. Moja rada jest taka: Potrzebujesz sprzętu - kupuj. Nie potrzebujesz - czekaj.
[addsig]
www.igsaudio.pl

Awatar użytkownika
acoto
Posty: 409
Rejestracja: środa 22 gru 2004, 00:00

Re: Kupno nowego sprzętu a kryzys

Post autor: acoto » poniedziałek 09 lut 2009, 11:01

Nie przesadzajmy , oczywiście do dobrego przyzwyczaić się łatwo.
5 lat temu euro stało 4,80, było cło na towary z unii. Ludzie nie kupowali?
Nie grali? Nie nagrywali?

TeeR
Posty: 380
Rejestracja: wtorek 18 paź 2005, 00:00

Re: Kupno nowego sprzętu a kryzys

Post autor: TeeR » poniedziałek 09 lut 2009, 11:10

...Nie przesadzajmy , oczywiście do dobrego przyzwyczaić się łatwo.
5 lat temu euro stało 4,80, było cło na towary z unii. Ludzie nie kupowali?
Nie grali? Nie nagrywali? ...
**********************

Dziś euro też stoi po 4,80.
Ale wtedy np. Alesis M1 kosztowały 1800zł - dziś 1100zł. MXL990 - 700zł - dziś 400zł. E-MU 1212M podchodziło pod 1000zł - rok temu kupiłem za 530zł.
Niedługo te ceny wrócą.

Faktem jest że jak euro spadło do 3zł a dolar do 2zł to ceny nie spadły do adekwatnego poziomu :( Ale co do wzrostu to jestem pewien.

ODPOWIEDZ