Ogłoszenia na stronie EiS

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
mastyk
Posty: 72
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 00:00

Ogłoszenia na stronie EiS

Post autor: mastyk » wtorek 03 mar 2009, 10:27

moje sugestie do działu ogłoszeń

1. przy wpisywaniu ogłoszeń powinny być osobne pola na poszczególne urządzenia - obecnie jeżeli ktoś sprzedaje tylko jedno urządzenie, wyboldowane jest tylko jedno

jest tak:
Roland A-37 + pokrowiec -1500 zł. Kurzweil MicroPiano - 650 zł. Łódź. Tel. zzzzzzz. E-mail: zzzzzzzzzz

powinno być
- Roland A-37 + pokrowiec -1500 zł.
- Kurzweil MicroPiano - 650 zł.
Łódź. Tel. 0510-153-933. E-mail: muchaz@interia.pl

dotyczy to również wersji papierowej

2. dodać RSSa lub/i subskrypcję ogłoszeń na maila

3. dodać możliwość wyświetlenia według daty dodania

4. oznaczyć w widoczny sposób kategorię (ikonki, kolory, poddziały)

5. likwidacja widocznych maili/telefonów jeżeli ktoś sobie tego nie życzy - formularz wysyłający maila do osoby dodającej ogłoszenie dla zarejestrowanych userów (jeżeli ktoś chce, to oczywiście nie musi korzystać z tej opcji i upublicznić swoje dane)

6. dodać możliwość kasowania nieaktualnych ogłoszeń

Pozdrawiam
Marcin

Awatar użytkownika
lakiernik
Posty: 399
Rejestracja: piątek 04 maja 2007, 00:00

Re: Ogłoszenia na stronie EiS

Post autor: lakiernik » wtorek 03 mar 2009, 10:38


nieaktualne ogłoszenia mozna kasować - parokrotnie z tego skorzystałem
Only Hardware System: Elektrony: Machinedrum UW, Monomachine, Octatrack, AnalogFour, DSI Tempest, Korg MS-20 Mini,Yamaha Tenori-on, Waldorf Blofeld, E-mu MP-7, Korg ER-1, Eventide Space, Alesis Bitrman

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Ogłoszenia na stronie EiS

Post autor: Redakcja » wtorek 03 mar 2009, 19:14

Kolega najwyraźniej nie specjalnie lubi czytać regulaminy, tudzież chyba i nie przegląda też za często nasz magazyn . Powtórzę więc za regulaminem co najważniejsze: zwykle każdego 1-go dnia danego miesiąca (bo zdarza się, iż i parę dni później) ogłoszenia są pobierane w wersji 1:1 z serwisu z przeznaczeniem do druku w naszym magazynie. Przy tym - ogłoszenia pobrane 1 marca ukażą się drukiem w numerze kwietniowej EiS wraz z innymi, przesłanymi do nas za pomocą wyciętych z magazynu kuponów. Oznacza to wprost, iż tylko ogłoszenia w podanej przez nas formie mają jakiekolwiek szanse na zamieszczenie zarówno na serwisie jaki i w wersji drukowanej magazynu!

Czyli format: "Roland A-37 + pokrowiec -1500 zł. Kurzweil MicroPiano - 650 zł. Łódź. Tel. zzzzzzz. E-mail: zzzzzzzzzz" jest tu jedynym prawidłowym za free!



...powinno być

- Roland A-37 + pokrowiec -1500 zł.

- Kurzweil MicroPiano - 650 zł.

Łódź. Tel. 0510-153-933. E-mail: muchaz@interia.pl...



Ależ nie ma sprawy. Ogłoszenie ramkowe o wysokości min. 2 cm i szerokości 5,6 cm w drukowanym dziale Rynek EiS kosztuje wciąż jeszcze 48 zł netto (+22% VAT) + 24 zł za każdy następny rozpoczęty centymetr wysokości. Będzie w nim dokładnie to i jak kontrahent sobie zażyczy!



...dotyczy to również wersji papierowej...



Szanowny kolega chyba przesadził tu co nieco.



...dodać RSSa lub/i subskrypcję ogłoszeń na maila...



RSS tak, już nad tym pracujemy. Subskrypcja nie - już teraz każdy i w każdej chwili może przejrzeć swoje zamieszczone ogłoszenia, przeedytować je, ew. usunąć.



...dodać możliwość wyświetlenia według daty dodania... oznaczyć w widoczny sposób kategorię (ikonki, kolory, poddziały)...



To wszystko już jest. Klikając na Rynek EiS ze strony indeksowej serwisu na "dzień dobry" lądujemy we wszystkich ogłoszeniach w kolejności alfabetycznej (przy każdym ogłoszeniu mamy dział oraz datę zamieszczenia), a jeśli ktoś ma ochotę wybrać sobie dalej konkretny dział, to przecież nie ma z tym problemu.



...likwidacja widocznych maili/telefonów jeżeli ktoś sobie tego nie życzy - formularz wysyłający maila do osoby dodającej ogłoszenie dla zarejestrowanych userów (jeżeli ktoś chce, to oczywiście nie musi korzystać z tej opcji i upublicznić swoje dane)...



Absolutnie tego nie rozumiem (patrz wyżej, w sensie wersji do druku). Ponieważ ogłoszenia online mogą zamieszczać jedynie zarejestrowani użytkownicy serwisu jedynymi dalej wymaganymi przez nas danymi jest miejscowość oraz cokolwiek z danych kontaktowych (e-mail, telefon, www). Bo jak inaczej ktoś miałby się niby skontaktować ze sprzedającym?



Bardzo proszę czytać regulaminy, to nic nie boli, a zaoszczędzi przy tym nam wszystkim sporo klepania po klawiaturze.
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
mastyk
Posty: 72
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 00:00

Re: Ogłoszenia na stronie EiS

Post autor: mastyk » środa 04 mar 2009, 13:09

Ależ nie ma sprawy. Ogłoszenie ramkowe o wysokości min. 2 cm i szerokości 5,6 cm w drukowanym dziale Rynek EiS kosztuje wciąż jeszcze 48 zł netto (+22% VAT) + 24 zł za każdy następny rozpoczęty centymetr wysokości. Będzie w nim dokładnie to i jak kontrahent sobie zażyczy!

--> pisałem o necie. oczywiście wiem, że mogę wykupić reklamę na www.eis.com.pl, ale nie o to chodzi....

------------------

RSS tak, już nad tym pracujemy. Subskrypcja nie - już teraz każdy i w każdej chwili może przejrzeć swoje zamieszczone ogłoszenia, przeedytować je, ew. usunąć.

--> nie chodzi o swoje, tylko cudze - wolałbym dostawać mailem ogłoszenie po akceptacji przez moderatora niż wchodzić codziennie i sprawdzać nowe. ale RSS wystarczy

------------------
...dodać możliwość wyświetlenia według daty dodania... oznaczyć w widoczny sposób kategorię (ikonki, kolory, poddziały)...
To wszystko już jest.

--> nie ma. nie mogę posortować według daty dodania. a to jest IMHO ważniejsze przy takiej liczbie ogłoszeń niż alfabetycznie.

------------------

Absolutnie tego nie rozumiem (patrz wyżej, w sensie wersji do druku). Ponieważ ogłoszenia online mogą zamieszczać jedynie zarejestrowani użytkownicy serwisu jedynymi dalej wymaganymi przez nas danymi jest miejscowość oraz cokolwiek z danych kontaktowych (e-mail, telefon, www). Bo jak inaczej ktoś miałby się niby skontaktować ze sprzedającym?

--> nie chodzi o zamieszczanie tylko czytanie ogłoszeń - może to zrobić każdy, a więc także harvestery spamowe.

i nie traktuj tego proszę jako atak, tylko sugestie ulepszenia :)

i tak Wy zdecydujecie co będziecie robić, a czego nie, ale feedback od userów jest według mnie bardzo ważny :)

pzdr
m.

senjin
Posty: 405
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Ogłoszenia na stronie EiS

Post autor: senjin » środa 04 mar 2009, 16:27

RSS tak, już nad tym pracujemy. Subskrypcja nie - już teraz każdy i w każdej chwili może przejrzeć swoje zamieszczone ogłoszenia, przeedytować je, ew. usunąć.

--> nie chodzi o swoje, tylko cudze - wolałbym dostawać mailem ogłoszenie po akceptacji przez moderatora niż wchodzić codziennie i sprawdzać nowe. ale RSS wystarczy

***********************
Hmm, RSS przecież możesz subskrybować w kliencie RSS... czy ja nie rozumiem pytania?

Awatar użytkownika
mastyk
Posty: 72
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 00:00

Re: Ogłoszenia na stronie EiS

Post autor: mastyk » czwartek 05 mar 2009, 23:19

...RSS tak, już nad tym pracujemy. Subskrypcja nie - już teraz każdy i w każdej chwili może przejrzeć swoje zamieszczone ogłoszenia, przeedytować je, ew. usunąć.

--> nie chodzi o swoje, tylko cudze - wolałbym dostawać mailem ogłoszenie po akceptacji przez moderatora niż wchodzić codziennie i sprawdzać nowe. ale RSS wystarczy

***********************
Hmm, RSS przecież możesz subskrybować w kliencie RSS... czy ja nie rozumiem pytania?...
**********************

dlatego napisałem, że w takim razie "RSS wystarczy"

ODPOWIEDZ