Temat z czołówki "Sondy"

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Goddard
Posty: 208
Rejestracja: piątek 28 lip 2006, 00:00

Re: Temat z czołówki "Sondy"

Post autor: Goddard » niedziela 21 cze 2009, 20:04

Kaem, fajnie Cię tu spotkać! O ile się nie mylę, to właśnie Ty od paru lat na różnych forach niestrudzenie szukasz tej muzyczki? Co do miksu - możesz mieć rację.

Teresę Bancer można spróbować znaleźć w książce telefonicznej. Można też użyć n-k.pl. Teresy wprawdzie nie ma, ale jest za to 80 innych Bancerów :) Trochę desperackie by to było, ale co tam.

TheF, racja, nasz zachwyt to może być zwykła nostalgia. Kto to wie. Dziecięciem będąc oglądałem "Sondę" dziesiątki razy i ta muzyka, zwłaszcza w połączeniu z obrazem, na pewno zryła mi beret.

Koval, trzymam w takim razie kciuki i fajnie, że Cię zaraziliśmy!

Ja tak coś czuję, że warto jednak sprawdzić tego "Króla Leara". Może oryginał leci w spocie Duracella, a wersja z "Sondy" to jakaś nowa aranżacja? Może samej Teresy? Ale OK - napiszę jutro do Platige Image i do ZAIKS-u, a nuż odpiszą. Postaram się też zdobyć oryginalne nagranie z lat 50., chociaż nie jest to łatwe. Jakiś gość z USA też próbował: http://www.wellesnet.com/phpbb2/viewtopic.php?f=4&t=47


Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Temat z czołówki "Sondy"

Post autor: preceli » niedziela 21 cze 2009, 20:12

A ja skolei mam tu jakieś nieodparte odczucie, że najprędzej ktoś tu komuś nie zabecalował jak się należy w cywilizowanym świecie (w temacie tantiemy, prawa autorskie, ew. inne pierdoły).
Obym się mylił!
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

kaem
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 18 cze 2009, 00:00

Re: Temat z czołówki "Sondy"

Post autor: kaem » niedziela 21 cze 2009, 21:56

...Kaem, fajnie Cię tu spotkać! O ile się nie mylę, to właśnie Ty od paru lat na różnych forach niestrudzenie szukasz tej muzyczki? Co do miksu - możesz mieć rację.

(...)

Ja tak coś czuję, że warto jednak sprawdzić tego "Króla Leara". Może oryginał leci w spocie Duracella, a wersja z "Sondy" to jakaś nowa aranżacja? Może samej Teresy? Ale OK - napiszę jutro do Platige Image i do ZAIKS-u, a nuż odpiszą. Postaram się też zdobyć oryginalne nagranie z lat 50., chociaż nie jest to łatwe. Jakiś gość z USA też próbował: http://www.wellesnet.com/phpbb2/viewtopic.php?f=4&t=47
...
**********************
Nie da się ukryć, że to ja. Ale to nie ja zacząłem. Na różnych usenetach, itp. zapytania o to były już w roku 2000, a nawet wcześniej. Z początku opis na stronie "Telekomputera" trzeba było brać w ciemno...
A co do "Króla Leara", to pewno chodzi o tą płytę: http://static.rateyourmusic.com/album_images/ba9cf0e741849facd369d6f8c3d3b5b7/969485.jpg
Zdaje się, że to jest właśnie jakaś nowsza wersja z 1968 roku.

Awatar użytkownika
steelcangoo
Posty: 108
Rejestracja: piątek 07 wrz 2007, 00:00

Re: Temat z czołówki "Sondy"

Post autor: steelcangoo » niedziela 21 cze 2009, 22:47

a pamietacie studio sport ? ciekaw jestem czy zespol Chicory Tip o tym wiedzial ...czolowka sondy powstala pewnie podobnie, przedruki i fotokopie. Pani Teresa mogla byc rownie dobrze kierownikiem ktory podpisal sie pod praca jakiegos studenta ... muzyka dla mnie brzmi jak stare Genesis,ELP albo Yes docisniete potworem pokroju Fairchilda, lub tez jakas mniej znana kapela z okresu prog rockowego szalenstwa, ... z tym motywem z duracella to ma wspolnego zapewne tyle ze i jedni i drudzy wzieli na warsztat ten sam trik kompozytorski, lub cytat z klasyki (wrecz Bach'owski) powielany przy budowaniu finalow a la John Williams. Koval w Tobie nadzieja , moze jeszcze uda ci sie przy okazji dowiedziec co to byl za temat w programie dla rolnikow , przed telerankiem na przelomie 70/80tych... to chyba jeszcze nie nazywało sie tydzien na dzialce, moze "tv dla rolnikow" po prostu... sekcja denta parararara pa pa pa para ... jakos tak , ktos kojarzy?
--------------------------------------------------------------------------------------
mądry uczy się na błędach innych, głupi na swoich, idiota nigdy się nie uczy

Awatar użytkownika
steelcangoo
Posty: 108
Rejestracja: piątek 07 wrz 2007, 00:00

Re: Temat z czołówki "Sondy"

Post autor: steelcangoo » niedziela 21 cze 2009, 22:51

ps. a moze te wszystkie zaginione tematy sa wlasnie na jednej plycie Chicory Tip? moze warto sprawdzic , wiecie jak bylo
--------------------------------------------------------------------------------------
mądry uczy się na błędach innych, głupi na swoich, idiota nigdy się nie uczy

Awatar użytkownika
TheF
Posty: 118
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 00:00
Kontakt:

Re: Temat z czołówki "Sondy"

Post autor: TheF » poniedziałek 22 cze 2009, 17:58

Dla wielbicieli tematów muzycznych ze starych programów w TVP oraz dla tych, którzy lubią poczuć retro klimat'80 (jak np ja) niejaki Bartholomew za pośrednictwem znanej poniekąd strony Chomikuj.pl stworzył doskonałą kolekcję wraz z opisami - skąd znalazła się w danym programie muzyka (są również i linki )
Rzecz dotyczy takich dawnych programów jak np: Pegaz, studio Sport, magazyn "Morze", Auto Moto Fan Club (!) i wiele innych.
Polecam, zapewne wiele osób w końcu zaspokoi trapiącą od lat ciekawość.
Ja zaspokoiłem (choć nie do końca oczywiście ).
A jak tam trafić: wystarczy na w/w stronie odszukać użytkownika Bartholomew, dalej mamy katalog Nostalgia->El-Muzyka->RTV

kaem
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 18 cze 2009, 00:00

Re: Temat z czołówki "Sondy"

Post autor: kaem » poniedziałek 13 lip 2009, 00:52

Googlowałem i youtubowałem co nieco z twórczości takich kompozytorów jak Cage, Xenakis, itp. Co do Cage'a: czy aby "Milczenie" p. Teresy Bancer nie jest czymś w rodzaju 4'11"?

wishmaster101
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek 29 cze 2009, 00:00

Re: Temat z czołówki "Sondy"

Post autor: wishmaster101 » poniedziałek 13 lip 2009, 21:31

Wiecie co, ten temat autentycznie nie daje mi spokoju. Co jakis czas chodzi mi ten watek po glowie. Przesluchiwalem ta fantastyczna czolowke juz setki razy. Ktos wyzej napisal, ze "slyszy" montaz. Ja bardziej analizowalem pod katem spojnosci instrumentalnej
(bo wiem, ze przy tej jakosci mozna sie oszukac). W tej chwili absolutnie dalbym glowe,
ze jest to fragment pelnej kompozycji, a nie zaden collage. Jestem gotow zalozyc sie o spore pieniadze. To moze byc pochlastany utwor - zgoda, ale plasterki ewidentnie pochodza z jednego zrodla, z jednej kompozycji.

wishmaster101
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek 29 cze 2009, 00:00

Re: Temat z czołówki "Sondy"

Post autor: wishmaster101 » poniedziałek 13 lip 2009, 21:54

Nie, nie moze byc mowy o collage'u. Enty raz slucham z zamknietymi oczami. Nawet ten "start rakiety" nie zostal wklejony. Ewidentnie jest to autonomiczne brzmienie i instrumentacja jednego utworu.

Doomy
Posty: 57
Rejestracja: czwartek 27 lis 2008, 00:00

Re: Temat z czołówki "Sondy"

Post autor: Doomy » wtorek 14 lip 2009, 12:24

...Nie, nie moze byc mowy o collage'u. Enty raz slucham z zamknietymi oczami. Nawet ten "start rakiety" nie zostal wklejony. Ewidentnie jest to autonomiczne brzmienie i instrumentacja jednego utworu.... 


-----------


Witam! Dla mnie to kawałek jest wypisz wymaluj jak z Tangerine Dream niestety nie chce mi się słuchać bardzo bogatej dyskografii. Ogólnie kilmat jest ja z płyty Stratosphere więc obstawiał bym na lata 73-79. Też mi się wydaje, że to jednak jeden utwór jest.


Pozdrowienia


ODPOWIEDZ