Roland GW-8 - problem z pendrive

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
pyza
Posty: 265
Rejestracja: sobota 06 lip 2002, 00:00

Re: Roland GW-8 - problem z pendrive

Post autor: pyza » czwartek 02 lut 2012, 13:00

Witam....
Nie wiem co mnie podkusiło żeby bawić się pamięciami przenośnymi ale zaobserwowałem pewną rzecz jeżeli chodzi o gw-8.Myślę że przyda się to komuś...
Zastanowił mnie fakt że 900 mp3 z karty pamięci startują prawie od razu a z pena nawet kilka minut.
Zakupiłem (wtedy najszybszy)pen patriot xplorer zachowywał się w gw-8 nieco gorzej niż karta z adapterem.????
co za tym idzie pobrałem z sieci sdformatter i potraktowałem pena tym programem i tu niespodzianka ostatni plik z alfabetu odczytał w 4 sek.tak jak karta.Postanowiłam pójść dalej i sformatowałem najtańszy i najwolniejszy pen jaki miałem w domu (transmisja danych ok 15 mb/s według benchq) i w niczym nie odbiega od patriota czy karty pamięci.
Mowa tu o penach o pojemności 8gb karta również.
Nie rozumiem tego fenomenu ale na pewno komuś to pomoże a nawet ktoś z mądrzejszych wyjaśni dla czego tak się dzieje że pendrive trzeba formatować programem do kart pamięci.
Wszystkie mp3 zostały wrzucone do pendrive za pomocą programu playlist editor do katalogu głównego i nie są podzielone na podkatalogi.
cubase 4 komplete 5 powercore fw samplelord extreme sample conwerter

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Roland GW-8 - problem z pendrive

Post autor: Zbynia » czwartek 02 lut 2012, 19:35

Może wszystko się rozbija o wielkośc klastra?Dla wszelkich scalaków to 4kB


ODPOWIEDZ