Nasza muzyka...

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
riptskin
Posty: 15
Rejestracja: sobota 27 sty 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Nasza muzyka...

Post autor: riptskin » środa 20 lip 2016, 14:23

Witam!


10-letnie loopy z Electribe'a wciąż czekają na pokój, spokój i produkcję.. ale tymczasem w ramach przełamywania się do roboty prezentuję Monotrips:


riptskin.bandcamp.com


i YT-owa dokładka: youtu.be/AQCQKRs6GX4 


Pozdrawiam!


Awatar użytkownika
gores
Posty: 288
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nasza muzyka...

Post autor: gores » piątek 29 lip 2016, 17:11

Hejka! Właśnie załadowałem na jutuba moje najnowsze wypociny. Gdzieś już to chyba pokazywałem Wam tutaj ale nie jestem pewien. Jak zawsze masa niedoróbek ale akurat tym numerem już tak bardzo mi się ulewa, strasznie długo powstawał klip i w ogóle, że sił nie mam na korekty już... Początek skopany bo wokal za głośno, wchodzi bit i nie ma w ogóle przyspieszenia odczuwalnego. Ehhh... Scheisse! Pozdro dla wszystkich twórców!


https://www.youtube.com/watch?v=MB3JL8RxuRY


Awatar użytkownika
gores
Posty: 288
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nasza muzyka...

Post autor: gores » piątek 29 lip 2016, 18:58

Hej! Zapomnijcie o tym co powyżej i rozkmińcie co znalazłem na jednym z dysków gdy robiłem ich przegląd przed utylizacją! Nie pamiętam już po co to nagrywałem, lata temu, ale śmiechowe maksymalnie :) Kto ma podobne doświadczenia?? UWAGA! Praktycznie same wulgaryzmy!  


https://www.youtube.com/watch?v=o1NXJqn4lv0&feature=youtu.be


DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: Nasza muzyka...

Post autor: DZ1 » piątek 29 lip 2016, 21:33

...
Hejka! Właśnie załadowałem na jutuba moje najnowsze wypociny. Gdzieś już to chyba pokazywałem Wam tutaj ale nie jestem pewien. Jak zawsze masa niedoróbek ale akurat tym numerem już tak bardzo mi się ulewa, strasznie długo powstawał klip i w ogóle, że sił nie mam na korekty już... Początek skopany bo wokal za głośno, wchodzi bit i nie ma w ogóle przyspieszenia odczuwalnego. Ehhh... Scheisse! Pozdro dla wszystkich twórców!

https://www.youtube.com/watch?v=MB3JL8RxuRY
...
 


Zabawie sie w krytyka jeśli pozwolisz :) : najpierw to co mi nie pasi: bas mogłby być ''żywy'' - baaaaardzo duzo by to dało, textu po angielsku lepiej by sie słuchało, pozatym wokaliza przecietna jak na moj gust (a z gustami sie nie dyskutuje podobno :)   ) . A teraz to co mi pasi: dobry ciekawy aranż, dobrze dobrane brzmienia w ogole, ciekawy bas (istotny, rzucajacy sie w ucho element tego kawałka), cały koncept kawałka ''trzyma sie kupy'', dobrze sie go słucha, wpada w ucho - jednym słowem wszystko na swoim miejscu w tej stylistyce moim zdaniem.


.....poza tym....hmm.... chyba gdzies słyszałem juz cos podobnego ;)


DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: Nasza muzyka...

Post autor: DZ1 » piątek 29 lip 2016, 21:47

...
...
Hejka! Właśnie załadowałem na jutuba moje najnowsze wypociny. Gdzieś już to chyba pokazywałem Wam tutaj ale nie jestem pewien. Jak zawsze masa niedoróbek ale akurat tym numerem już tak bardzo mi się ulewa, strasznie długo powstawał klip i w ogóle, że sił nie mam na korekty już... Początek skopany bo wokal za głośno, wchodzi bit i nie ma w ogóle przyspieszenia odczuwalnego. Ehhh... Scheisse! Pozdro dla wszystkich twórców!

https://www.youtube.com/watch?v=MB3JL8RxuRY
...
 

Zabawie sie w krytyka jeśli pozwolisz :) : najpierw to co mi nie pasi: bas mogłby być ''żywy'' - baaaaardzo duzo by to dało, textu po angielsku lepiej by sie słuchało, pozatym wokaliza przecietna jak na moj gust (a z gustami sie nie dyskutuje podobno :)   ) . A teraz to co mi pasi: dobry ciekawy aranż, dobrze dobrane brzmienia w ogole, ciekawy bas (istotny, rzucajacy sie w ucho element tego kawałka), cały koncept kawałka ''trzyma sie kupy'', dobrze sie go słucha, wpada w ucho - jednym słowem wszystko na swoim miejscu w tej stylistyce moim zdaniem.

.....poza tym....hmm.... chyba gdzies słyszałem juz cos podobnego ;)...
 


no i glosnosci mi nie pasują tutaj zupełnie, wokal wywalony na przód, reszta gdzies tam w tle...


Awatar użytkownika
gores
Posty: 288
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nasza muzyka...

Post autor: gores » piątek 29 lip 2016, 23:59

Zabawie sie w krytyka jeśli pozwolisz :)


Hej, no pewnie, że pozwalam! Się cieszę nawet!




najpierw to co mi nie pasi: bas mogłby być ''żywy'' - baaaaardzo duzo by to dało, textu po angielsku lepiej by sie słuchało, pozatym wokaliza przecietna jak na moj gust (a z gustami sie nie dyskutuje podobno :) 



Wyobraź sobie, że nawet mam pod ręką zawodowego basmana - swojego tatę :) Myślałem aby tą sposobność wykorzystać lecz po pierwsze to nie chciałem zbytnio zawracać głowy a po drugie do nie mam olbrzymiego doświadczenia w nagrywaniu basu. Z linii z reguły nagrywałem za płaski, z piecyka to trzeba miećwiedzę jaki majk, gdzie itp itd. Zdecydowałem się zatem na syntetyk gdyż mógłbym po prostu nie potrafić nagrać bas na odpowiedniej jakości a studio kosztuje :/ Normalnie powinienem za takie akcje dawać sobie po twarzy... Tekst po angielsku to dla mnie już za dużo, nie ogarniam na takim poziomie. Wokalistka jest taka no bo kumpela :)




A teraz to co mi pasi: dobry ciekawy aranż, dobrze dobrane brzmienia w ogole, ciekawy bas (istotny, rzucajacy sie w ucho element tego kawałka), cały koncept kawałka ''trzyma sie kupy'', dobrze sie go słucha, wpada w ucho - jednym słowem wszystko na swoim miejscu w tej stylistyce moim zdaniem.

.....poza tym....hmm.... chyba gdzies słyszałem juz cos podobnego ;)...
 


No pewnie, że słyszałeś i to zapewne nie raz! To misz-masz patentów z dziesiątek utworów mojego guru Maxa Martina. Postanowiłem pierwszy raz zrobić kawałek właśnie totalnie w jego stylu :) Bit inspirowany Taio Cruz Dynamite, pomysł na bas z California Gurls KAty Perry i Snoopa, bridż inspirowany Kesha We R who we R, główna wokalna popisówka i generalnie forma utworu to Britney Spears za dawnych czasów, etc. etc. :) W zamierzeniach włąśnie miało być jak najbardziej popowo i słitaśnie ;)


no i glosnosci mi nie pasują tutaj zupełnie, wokal wywalony na przód, reszta gdzies tam w tle...... 


Prawda, jestem trochę leniem, że tego nie poprawiłem. Tyle czasu się wlekła produkcja tego numeru że już od miesiąca nie mogłem go słuchać zupełnie. No i tak zostało. No i poszło... Pozamiatane :/ Brak profesjonalizmuSurprised




DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: Nasza muzyka...

Post autor: DZ1 » sobota 30 lip 2016, 00:21

gores, albo robić coś dobrze albo w ogóle :) :)

Awatar użytkownika
gores
Posty: 288
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nasza muzyka...

Post autor: gores » sobota 30 lip 2016, 00:33

...gores, albo robić coś dobrze albo w ogóle :) :)... 




Od następnego numeru ;)


DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: Nasza muzyka...

Post autor: DZ1 » sobota 30 lip 2016, 00:37

...i uwierz mi, że cieżko jest źle nagrać bas, trzeba być ''mistrzem'' żeby to spier... ;) do takiego stylu muzycznego nie musisz bawić sie w nagrywanie mikrofonem z pieca itd... poprostu wpinasz w linie i jechane


Nagrać to nie problem, sztuka to zmiksować go z resztą, ALE z drugiej strony... zrobienie poprawnego miksu w przypadku Twojego kawałka tez nie bedzie wielkim wyzwaniem; bardziej bedą liczyły sie umiejetności basisty 


DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: Nasza muzyka...

Post autor: DZ1 » sobota 30 lip 2016, 00:42

...
...gores, albo robić coś dobrze albo w ogóle :) :)... 




Od następnego numeru ;)
...
 


czekam z niecierpliwoscią na postępy :)


ODPOWIEDZ