Nasza muzyka...

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
gores
Kontakt:

Re: Nasza muzyka...

Post autor: gores » czwartek 07 cze 2018, 21:43

chantiz, w sumie to prawda. Masakra jak ja sie nie mogę przyzwyczaić do nowego wyglądu. Nie przez to, że jest zły tylko przez to, że chyba już mi ciężko przychodzi adoptowanie się do takich nowości :D No ale krzyż dalej trzeba nieść. Podsyłam zatem moją najnowszą produkcję - propozycja hymnu na mundial oczywiście, ostatnio na topie.

https://www.youtube.com/watch?v=vJvuEvsKs2o

Kilka ciekawostek: realizacja całego projektu, od pierwszego pomysłu na tekst i piosenkę do realizacji klipu, trwała łącznie 5 dni. Wtorek rozkmina aranżu i nagranie na czysto wokalu, środa przygotowania do klipu, pomysł na niego i zebranie blisko 45 osób na dzień następny, czwartek sesja wideo w studiu i dogrywki ostatnich wokali i wersów ( już podczas kręcenia klipu - lol), piątek montaż, sobota ostatnie poprawki i publikacja. Mój rekord osobisty. Przez tempo pracy jest wiele niedoróbek naturalnie. Dla mnie przede wszystkim za mało się dzieje muzycznie, próbowałem dodać jakieś aranżacyjne kontrapunkty, melodyjki lecz przez słabe wykończenie techniczne nie uzyskały te pomysły aprobaty zespołu :/ Ciekawym efektem natomiast jest mocno skluczowany do stopy efekt stadionu. Co ciekawe sampel stadionu znaleziony gdzieś w sieci... nie stroił :D Pomyślałby ktoś z Was, że stadion może nie stroić? Mnie to mocno zaskoczyło a brało się to stąd, że na stadionie musiały być jakieś trąbki, wuwuzele czy coś. I one jechały blisko sekundę wielką do góry od prymki utworu :) Stadion został pitchshifterem zjechany w dół i zaczęło się bronić :) Całość wokali zostałą nagrana - aby uzyskać efekt krzyczącego stadionu nagrałem blisko 40 różnych okrzyków "Polska", z różnych odległości od mikrofonu i przez możliwie dużo osób. Aranżacyjnie mało zdążyłem, mocno skluczowane partie synth po oktawie, do tego dodałem coś ala muted guitar w niskim rejestrze ( poniżej naturalnego zakresu gitary), zabieg bardziej rytmiczny. Takie coś wyszło, jak mówiłem - czasowo to rekord mój personalny. Nie zaśmiecałbym tego forum takimi tworami lecz stosunek czas pracy/rezultaty jest bardzo dla mnie satysfakcjonujący i pomyślałem, że na nowe forum również coś podrzucę. Pozdro!

Gergi39

Post autor: Gergi39 » poniedziałek 23 lip 2018, 16:24

Bardzo doceniam taką indywidualną twórczość.

laser777

Post autor: laser777 » poniedziałek 12 lis 2018, 14:23

Witam chyba się trochę poprawiło od ostatniego razu ale to chyba jeszcze nie to

https://youtu.be/4eMpUq7QXo4

Paweł K

Post autor: Paweł K » środa 12 gru 2018, 16:51

Cześć, zapraszam do odsłuchu moich utworów na SoundCloud. Większość z gatunku EDM. Znajdziecie mnie pod nickiem Paul Luupi na serwisach streamingowych, YouTube itp. Podsyłam link. Pozdrawiam.
https://soundcloud.com/paul_luupi/paul- ... tmare-exit

ODPOWIEDZ