Rodzaje pogłosów do poszczególnych sytuacji

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
Elfuello
Posty: 339
Rejestracja: poniedziałek 15 lis 2004, 00:00

Rodzaje pogłosów do poszczególnych sytuacji

Post autor: Elfuello » sobota 10 kwie 2010, 03:40

Oczywiście w google tego pełno, ale interesują mnie Wasze doświadczenia.


Gdzie używacie najczęściej i do czego pogłosu typu Plate, Room, Hall i w jakich sytuacjach.

Zazwyczaj robię to na słuch, gust i penetruję to co mi wpadnie w ucho, ale wiem, że pewne patenty są już utarte i dobrze siedzą w miksie przy zastosowaniu danego efektu np. tylko do wokalu czy gitary. Najbardziej nie rozumiem pogłosów typu room - tutaj trochę wymiękam z wyobraźnią, bo to niezbyt ciekawie brzmi, no chyba, że właśnie....można go wykorzystać w ciekawej mieszance instrumentów.


Moje pytanie dotyczy głównie nie symulowania efektów do filmów, czy do kościelnego grania i nałożenie efektu, lecz pogłosy nakładane na insert/aux dla danych instrumentów, perkusji, wokalu.


Pozdrawiam cierpliwych forumowiczów:)


 

Universal Audio Apollo Twin / Adam A7 / Native Kontrol S49 / Native Komplete 10 Ultimate / Pro Tools 12 / Samplitude Pro X3 Suite

Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: Rodzaje pogłosów do poszczególnych sytuacji

Post autor: grembo » sobota 10 kwie 2010, 12:17

Nie jestem poglosowym specem - ale na ogol:

ROOM-perkusja (jak nie mam sladu ambientu), gitara akustyczna - insertowo

HALL-send wszystkie instrumenty troche go maja. na wokal insertowo jakos nigdy nie moglem użyc (nie brak okazji a raczej kunsztu). TRACK sendowego Hall zawsze doprawiam czasowo, brzmieniowo pod wokal - a reszte instrumentow dorzucam do tej zupy :)

Plate - werbel (z gatem), gitara elektryczna, perkusja i przede wszystkim wokal

Chamber - smyki,deciaki

Ambient - deciaki

dosyc czesto uzywam poglosow typu studio - niby nie ma takiej oddzielnej kategorii - ale przy wykorzystaniu duzej ilosci sampli lub bardzo blisko nagrywanych instrumentach- to wydaje sie "ozywiac" nieco mixy - kleic.

Ciekawy poglos freeware ostatnio znalazlem - EpicVerb - naprawde wysoka półka

ODPOWIEDZ