Presonus Studio One

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
FIRE
Posty: 152
Rejestracja: niedziela 06 wrz 2009, 00:00

Re: Presonus Studio One

Post autor: FIRE » piątek 03 wrz 2010, 15:56

...Niebawem nowa wersja Sonara - zobaczy sie z czym wyskoczy i czym zaskoczy swoich klientów Cakewalk....
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Czy masz jakiś link do tej informacji? Mam zamiar upgradeować Sonara - może lepiej poczekać w tej chwili....
...
 


Informacji nie mam i nie ma takiej oficjalnie, ale z biegiem lat już się z tym oswoiłem, ze Cakewalk wypuszcza nowe wersje Sonara z końcem lata (lub na jesieni). Siódemka i ósemka wyszły z tego co pamiętam w październiku, zaś 8.5 we wrześniu rok temu i po raz pierwszy, było możliwe pobranie Sonara z serwerów Cakewalk'a. Tak że, to tyle odnosnie nowego Sonara.


EMD
Posty: 230
Rejestracja: piątek 16 sty 2004, 00:00

Re: Presonus Studio One

Post autor: EMD » piątek 03 wrz 2010, 16:09

...

Informacji nie mam i nie ma takiej oficjalnie, ale z biegiem lat już się z tym oswoiłem, ze Cakewalk wypuszcza nowe wersje Sonara z końcem lata (lub na jesieni). Siódemka i ósemka wyszły z tego co pamiętam w październiku, zaś 8.5 we wrześniu rok temu i po raz pierwszy, było możliwe pobranie Sonara z serwerów Cakewalk'a. Tak że, to tyle odnosnie nowego Sonara....
 


Ostatnie dwa i pół roku pokazują, ze nie ma kontunuacji tradycji co zima to nowa wersja. Ósemka ma już dwa lata - w międzyczasie było 8.5 ale bez szału. Zobaczymy co dalej ...


Fajnie, że jest coraz więcej konkurencji jak właśnie Presonus Studio One - może ceny pójdą w dół ?


Awatar użytkownika
GUJAWA_PRODUCTION
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 24 sie 2010, 00:00

Re: Presonus Studio One

Post autor: GUJAWA_PRODUCTION » piątek 03 wrz 2010, 18:21

  Fajnie, że jest coraz więcej konkurencji jak właśnie Presonus Studio One - może ceny pójdą w dół ?... 


 


Raczej wątpię. Ale miejmy nadzieję...


FIRE
Posty: 152
Rejestracja: niedziela 06 wrz 2009, 00:00

Re: Presonus Studio One

Post autor: FIRE » piątek 03 wrz 2010, 18:41

...
  Fajnie, że jest coraz więcej konkurencji jak właśnie Presonus Studio One - może ceny pójdą w dół ?... 

 

Raczej wątpię. Ale miejmy nadzieję...
...
 


Wszystko możliwe, choć szczerze powiem, że Sonar w porównaniu z Cubase, wypada znacznie lepiej jeśli chodzi o cenę. Tu trzeba zaznaczyć, co dostaje potencjalny klient wraz z samym programem DAW. W przypadku Sonara jest i sporo super instrumentów vst, jak i wtyczek efektowych, gdzie Cubase ogranicza się do tego co już dawno temu było.


FIRE
Posty: 152
Rejestracja: niedziela 06 wrz 2009, 00:00

Re: Presonus Studio One

Post autor: FIRE » piątek 03 wrz 2010, 18:44

Nie no sorry..., w ostatnich latach do Cubase dołożono okrojonego Agenta i Haliona, tak sukces jest, choć przy brzmieniach Dimension Pro i z3ta+ z Sonara, kubusiowe dodatki wypadja nadal mizernie.


Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Presonus Studio One

Post autor: Redakcja » sobota 04 wrz 2010, 15:36

...Jak dla mnie to nadal soft amatorsko - półprofesjonalny....



Nie masz racji. To nie jest ani soft amatorski, ani też półprofesjonalny. Bo co? Zrobisz obecnie na nim tylko pół swego profesjonalnego kawałka? ;-)

Tu warto doczytać w naszym magazynie kto go napisał i w jaki sposób. Do tego na moim netbooku(!) śmiga, że hej. Bez zająknięcia, przynajmniej na razie
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

FIRE
Posty: 152
Rejestracja: niedziela 06 wrz 2009, 00:00

Re: Presonus Studio One

Post autor: FIRE » sobota 04 wrz 2010, 17:50

......Jak dla mnie to nadal soft amatorsko - półprofesjonalny....

Nie masz racji. To nie jest ani soft amatorski, ani też półprofesjonalny. Bo co? Zrobisz obecnie na nim tylko pół swego profesjonalnego kawałka?
Tu warto doczytać w naszym magazynie kto go napisał i w jaki sposób. Do tego na moim netbooku(!) śmiga, że hej. Bez zająknięcia, przynajmniej na razie ...
 


To prawda, śmiga że aż miłoWink


Nie miałem jeszcze okazji zapoznać się z testem Studio One w EiS, ale z tego co gdzieś czytałem, to jednym z twórców tego programu jest podobno człowiek, który maczał palce przy tworzeniu Cubase. Jeśli się mylę, to proszę o poprawkę.


 


Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Presonus Studio One

Post autor: Redakcja » sobota 04 wrz 2010, 18:24

...Nie miałem jeszcze okazji zapoznać się z testem Studio One w EiS, ale z tego co gdzieś czytałem, to jednym z twórców tego programu jest podobno człowiek, który maczał palce przy tworzeniu Cubase. Jeśli się mylę, to proszę o poprawkę...



Nie mylisz się. W ekipie programistów znaleźli się m.in.: Wolfgang Kundrus (Atari ST, czyli wczesny Cubase i późniejszy Nuendo ), Matthias Juwan (KristalLabs), Eike Jonas i Maik Oppermann (Steinberg).

Uważać powyższych za amatorów to tak, jakby i rozum postradać, po całości
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Paweł
Posty: 864
Rejestracja: piątek 29 mar 2002, 00:00

Re: Presonus Studio One

Post autor: Paweł » niedziela 05 wrz 2010, 11:28

......W ekipie programistów znaleźli się m.in.: Wolfgang Kundrus (Atari ST, czyli wczesny Cubase i późniejszy Nuendo ), Matthias Juwan (KristalLabs), Eike Jonas i Maik Oppermann (Steinberg).
Uważać powyższych za amatorów to tak, jakby i rozum postradać, po całości  ...


Cóż, nie uważam twórców za amatorów, bo stworzenie jakiegokowiek DZIAŁAJĄCEGO wielośladu, to dla mnie już klasa, ale ponoć któryś z tych panów twierdzi z wielkim przekonaniem, że ich DAW "brzmi zdecydowanie lepiej niż konkurencja", a w szczególności Cubase. Ocenę pozostawiam Szanownemu Gronu.


Zaś co do braków, musiałbym go jeszcze raz odpalić, bo już dokładnie nie pamiętam, było to kawałek czasu temu. Pracuję na Cubase, ale "z musu" i dlatego każda alternatywa mnię ciekawi. Ale po kilku godzinach pracy na Studio One stwierdziłem że niestety nie tym razem. Natomiast skłonny jestem przychylić się do zdania, że program ma potencjał.


Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

Re: Presonus Studio One

Post autor: spiker » poniedziałek 06 wrz 2010, 08:53

Ta dyskusja idzie w dziwnym kierunku. Co z tego, że w Studio One angażuje się ktoś od Steinberga? Wynika z dyskusji że raczej Cubase, gdzieś tam kuleje i szukamy właśnie czegoś lepszego, więc jeśli w Studio One maczali palce Ci sami ludzie co maczali palce w Cubase to co to za rekomendacja?
W dalszym zaś ciągu brak odpowiedzi na pytanie: co takiego dyskwalifikuje Presonusa w przynależności do softu profesjonalnego? Ja w ogóle jestem ciekaw jakie cechy powinien mieć soft profesjonalny (z jasnymi terminami np: stabilność dobra to jedna wysypka na rok, stabilność taka sobie to do trzech wysypek na rok, stabilność zła to więcej jak trzy wysypki na rok i to na pierwszym z brzegu komputerze bez specjalnych optymalizacji i cudów na patyku...itd, to samo z wydajnością, to samo z wyposażeniem w pluginy, instrumenty, wbudowane edytory typu: jest EQ na śladzie to profi, nie ma to amatorka, jest komplet VSTI drum maszyna, piano, syntezator i sampler, to profi, nie ma to amatorka, jest narzeędzie typu autotune to profi, nie ma - to amatorka, jest panowanie na ditheringiem to profi, nie ma - to amatorka.....a tak to sobie gadamy i gadamy. Jak już tak piejemy nad tym Studio One to jak się do tego ma np. Reaper ze swoimi możliwościami i ceną, a co w ogóle z ceną? Czy jak drogo to profi a jak tanio lub darmo to amatorka? Jak ktoś zrobi taką tabelę z kryteriami i powstawiamy (na ile kto zna swój soft) co który potrafi to sobie wtedy możemy powiedzieć co jest profi a co amatorką. Jak dla mnie Protools to amatorka
przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

ODPOWIEDZ