Strojenie perkusji do ciężkiej muzyki

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
Elfuello
Posty: 339
Rejestracja: poniedziałek 15 lis 2004, 00:00

Strojenie perkusji do ciężkiej muzyki

Post autor: Elfuello » niedziela 05 wrz 2010, 14:42

Ostatnio zainteresowałem się tematem strojenia perkusji do tonacji, niech to będzie, płyty nagrywanego zespołu.


Jeśli zespół gra ciężko, podstawą jest najczęściej tonacja h-moll, to jak wobec tego najlepiej dostroić bębny i w jaki sposób? Stopka musi sięgać dźwięku H? Jest to możliwe? Czy jest aparatura ułatwiająca wydobycie-przypisanie ze stopy, werbla i tomów jakiegoś bliżej określonego dźwięku czy pozostaje tylko ucho? W końcu ciężko rozpoznać "tonację" stopy. Bardziej pewnie terminy tutaj pasują na "zwarta" czy "rozlazła" stopa, niż jej tonacja. Odnośnie tomów to słyszałem, że stroi się na zasadzie trytonu pomiędzy sobą...ale od którego zacząć dźwięku na TOM1?:)


Oczywiście rzecz gustu pozostawiam dowolnej formie nagrywania.


Mnie zaś chodzi o poznanie tej techniki na sztywno i poprawnie tonacyjnie. Przepraszam, jeśli laicko zabrzmiał mój temat, ale wolę wiedzieć więcej niż mniej:) 

Universal Audio Apollo Twin / Adam A7 / Native Kontrol S49 / Native Komplete 10 Ultimate / Pro Tools 12 / Samplitude Pro X3 Suite

ODPOWIEDZ