Dlaczego nie 432 Hz?

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
Jarut
Posty: 70
Rejestracja: czwartek 11 lip 2013, 00:00

Re: Dlaczego nie 432 Hz?

Post autor: Jarut » czwartek 06 kwie 2017, 12:50

hmmm, tak poczytałem i poszperałem - bardzo ciekawy wątek (pomijam teorie spiskowe) ja zadam pytanie klasycznie lamerskie :) chciałbym w tym stroju na próbę nagrać utwór - tak z ciekawości - nastroję gitary do A-432, wokal nie ma problemu sam się nastroi - ale parametry projektu w DAW jak ustawić - na 44,1 kHz ? :)

Awatar użytkownika
Pytajny
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek 26 paź 2015, 00:00

Re: Dlaczego nie 432 Hz?

Post autor: Pytajny » czwartek 06 kwie 2017, 14:26

44,1 to częstotliwość próbkowania, czyli nie ma związku z tym w jakim stroju grasz. Innymi słowy, może być 44,1.

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Dlaczego nie 432 Hz?

Post autor: DJOZD » czwartek 06 kwie 2017, 18:32

...=i tajnych światowych rządach......

Akurat tutaj nie trzeba być orłem i sokołem żeby wytrybić jeden podstawowy fakt. Nie
politycy, ani większość rządzi światem :)

adamjan
Posty: 25
Rejestracja: środa 29 mar 2017, 00:00

Re: Dlaczego nie 432 Hz?

Post autor: adamjan » czwartek 06 kwie 2017, 18:53

...Jakie ty piszesz bzdury, to szok. Nie będę wchodził w dyskusję, bo już to
zrobiłem, jednak nie przyniosło to efektu.
Ot choćby to, że instrumenty w starożytności nie były strojone w 432, tylko miały
tysiące możliwych strojów. A to że jeden z instrumentów nastrojony był w 432, to nie
znaczy, że tak stroiła większość. Twoje wypowiedzi mają strasznie dużo
manipulacji....

Dziękuję Pytajny za kolejny wpis. Przyznam, że czasem mam wrażenie, że nie
zastanawiasz się nad tym co piszesz. Ale to Twoja rzecz. Czy masz świadomość tego, że
to Ty starasz się manipulować. W poprzednim poście podałem informacje o starożytnych
instrumentach strojonych do 432 Hz. Dla Ciebie to manipulacja. Dla mnie to fakty.
Podałem link, w którym są przykłady instrumentów strojonych do 432 Hz, są nawet ich
zdjęcia. No ale dla Ciebie to manipulacja. Na poparcie tego co piszesz nie masz
ŻADNYCH dowodów, źródeł, linków. Null, zero, nic, zupełnie nic. Spójrz się w lustro.
Jednak mimo wszystko dziękuję za Twoje wtrącenia, bo mam ponownie okazję do napisania
czegoś, co jest faktem. Dzięki temu więcej osób zainteresuje się tym tematem. A ja
mam ponownie okazję podsumować:


Częstotliwość 432 Hz jest ustalona zgodnie z regułą złotego podziału


Więc korzystajmy z tego.

Strojenie do A-432 Hz to strojenie zgodne z naturą.

"Jak wiadomo ciało człowieka w 80-90% składa się z wody, z fizyki wiadomo że woda ma
pewnego rodzaju pamięć, czyli dokładniej molekuły wody potrafią układać się pod
wpływem różnego rodzaju częstotliwości. Jak widać na rysunku częstotliwość stroju A –
432 Hz pozwoli nam ułożyć molekuły wody w naszym ciele w struktury harmoniczne a nie
chaotyczne jak ma to miejsce przy stroju częstotliwości A – 440 Hz.

Temat bardzo mocno drążyłem i zastanawiałem się w jaki sposób Pitagorejczycy
odnaleźli ową częstotliwość 432 Hz. Studiowałem ich zwyczaje i to jak żyli. Wczesnym
rankiem mieli swój święty rytuał – Powitanie Słońca (światła) – gdzie rano tuż przed
wschodem słońca spotykali się by grać, śpiewać i modlić się do wschodzącego słońca,
potem jedli, a potem znów grali na swoich instrumentach często na łonie natury,
później oddawali się matematyce. Idąc tym tropem kupiłem program który sprawnie i
szybko przekształca piosenki i utwory do częstotliwości 432 Hz. Wziąłem obie wersje
utworu Anny Mari Jopek – "Tam gdzie nie sięga wzrok" na moim smartfonie do lasu
pełnego śpiewających ptaków. Gdy puściłem utwór w częstotliwości stroju A – 440 Hz na
jednej słuchawce a na drugiej nasłuchiwałem śpiewu ptaków – muzyka i śpiew ptaków
rozmijały się.

Potem włączyłem utwór w częstotliwości stroju A - 432 Hz na jednej słuchawce a drugim
uchem słuchałem śpiewu ptaków – byłem zdumiony – ptaki śpiewały do muzyki."

Do przejrzenia:

https://www.youtube.com/watch?v=wb7kPaM8cfg
https://www.ekosmak.eu/432vs440
https://pl.wikipedia.org/wiki/Z%C5%82oty_podzia%C5%82

Pozdrawiam
może później :)

Awatar użytkownika
Jarek_Zand
Posty: 127
Rejestracja: niedziela 23 sie 2009, 00:00

Re: Dlaczego nie 432 Hz?

Post autor: Jarek_Zand » czwartek 06 kwie 2017, 19:01

...hmmm, tak poczytałem i poszperałem - bardzo ciekawy wątek (pomijam teorie spiskowe)
ja zadam pytanie klasycznie lamerskie :) chciałbym w tym stroju na próbę nagrać utwór -
tak z ciekawości - nastroję gitary do A-432, wokal nie ma problemu sam się nastroi -
ale parametry projektu w DAW jak ustawić - na 44,1 kHz ? :)
...

No nie wiem. Coś mi te 44,1 kHz śmierdzi spiskiem Iluminati
Jak nie chcesz trafić do piekła, to bezpieczniej było by chyba ustawić DAW'a na 48 kHz.

adamjan
Posty: 25
Rejestracja: środa 29 mar 2017, 00:00

Re: Dlaczego nie 432 Hz?

Post autor: adamjan » czwartek 06 kwie 2017, 19:03

......hmmm, tak poczytałem i poszperałem - bardzo ciekawy wątek (pomijam teorie
spiskowe)
ja zadam pytanie klasycznie lamerskie :) chciałbym w tym stroju na próbę nagrać utwór -
tak z ciekawości - nastroję gitary do A-432, wokal nie ma problemu sam się nastroi -
ale parametry projektu w DAW jak ustawić - na 44,1 kHz ? :)
...

No nie wiem. Coś mi te 44,1 kHz śmierdzi spiskiem Iluminati
Jak nie chcesz trafić do piekła, to bezpieczniej było by chyba ustawić DAW'a na 48
kHz....

Mi spiskiem iluminati śmierdzi 440 Hz
może później :)

adamjan
Posty: 25
Rejestracja: środa 29 mar 2017, 00:00

Re: Dlaczego nie 432 Hz?

Post autor: adamjan » czwartek 06 kwie 2017, 19:04

...hmmm, tak poczytałem i poszperałem - bardzo ciekawy wątek (pomijam teorie spiskowe)
ja zadam pytanie klasycznie lamerskie :) chciałbym w tym stroju na próbę nagrać utwór -
tak z ciekawości - nastroję gitary do A-432, wokal nie ma problemu sam się nastroi -
ale parametry projektu w DAW jak ustawić - na 44,1 kHz ? :)
...

Tak jak pisał Pytajny, to częstotliwość próbkowania, może być ta, którą zwykle
ustawiasz
może później :)

naamah67
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 18 gru 2017, 00:00

Re: Dlaczego nie 432 Hz?

Post autor: naamah67 » poniedziałek 18 gru 2017, 08:12

... załączam poniżej link do artykułu, w którym mowa, dlaczego zaczęto poszukiwania innych strojów niż ten i dlaczego strój ten nie do końca podobał się muzykom.
http://www.wiw.pl/delta/historia_systemow.asp

Każdy ciągnie w swoją stronę. Każdy tworzy jakąś teorię, a potem nagina do niej fakty. Zwolennicy 432 powołują się na Pitagorasa, ale olewają całkowicie jego system, grając w stroju równomiernie temperowanym. A autor powyższego artykułu (tego z linku) zaokrągla fakty tak jak mu pasuje jak wszyscy inni - otóż nie, Bach nie skomponował "Dobrze nastrojonego klawikordu" by pokazać zalety stroju równomiernie temperowanego - on tego stroju szczerze nienawidził i korzystał z własnego rozwiązania, a wspomniane dzieło stworzył po to aby pokazać, że na "dobrze nastrojonym" sprzęcie da się zagrać także we wszystkich tonacjach, bez potrzeby odstrajania interwałów w sposób pozamuzyczny. Grajmy i przestańmy się zajmować pierdułami, taka sugestia ;)

Dźwięczne Bzdury
Posty: 1
Rejestracja: środa 15 sie 2018, 22:36

Re: Dlaczego nie 432 Hz?

Post autor: Dźwięczne Bzdury » środa 15 sie 2018, 22:38

Barwnej historii strojenia instrumentów poświęciliśmy ostatni wpis na blogu. Zachęcamy do lektury, tym bardziej, że mowa jest o genezie 432 Hz! ;)
https://dzwiecznebzdury.wordpress.com/2 ... -historia/

Ragfi48
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 15 paź 2018, 12:48

Re: Dlaczego nie 432 Hz?

Post autor: Ragfi48 » poniedziałek 15 paź 2018, 13:06

Bardzo ciekawe.

__

baza do hybryd

ODPOWIEDZ