Korg iMS-20 na iPada

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
KAFEL
Posty: 713
Rejestracja: poniedziałek 04 sie 2003, 00:00

Korg iMS-20 na iPada

Post autor: KAFEL » środa 10 lis 2010, 14:22

Jeśli nadal uważacie iPada za zwykły gadżet to może lekko zrewidujecie swoją opinię po zerknięciu na Korg iMS-20. Przypominam że nowy iOS który lada dzień się ukaże wspomaga USB MIDI czyli będzie można podłączyć klawiaturę MIDI (również kartę dźwiękową USB) bezposrednio przez USB i grać wirtualami w iPadzie. Wiem np. że współpracuje w ten sposób np. z Novation X-Station - MIDI i audio lub samo audio na Zoom H4n.


audiophone
Posty: 510
Rejestracja: piątek 08 lip 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Korg iMS-20 na iPada

Post autor: audiophone » środa 10 lis 2010, 15:19

...Jeśli nadal uważacie iPada za zwykły gadżet to może lekko zrewidujecie swoją opinię po zerknięciu na Korg iMS-20. Przypominam że nowy iOS który lada dzień się ukaże wspomaga USB MIDI czyli będzie można podłączyć klawiaturę MIDI (również kartę dźwiękową USB) bezposrednio przez USB i grać wirtualami w iPadzie. Wiem np. że współpracuje w ten sposób np. z Novation X-Station - MIDI i audio lub samo audio na Zoom H4n....



no i oczywiście iElectribe
http://www.korg.com/Product.aspx?pd=577


+ do tego masa dobrego softu jak na przykład najnowsze nanostudio - które wspiera midi mobilizer...

szkoda ze tych aplikacji od korga nie ma na iPhonea...


hmmmm... powiedz cos wiecej o tym USB midi... ciekawe toto
http://www.myspace.com/audiophone

Awatar użytkownika
KAFEL
Posty: 713
Rejestracja: poniedziałek 04 sie 2003, 00:00

Re: Korg iMS-20 na iPada

Post autor: KAFEL » środa 10 lis 2010, 16:48

hmmmm... powiedz cos wiecej o tym USB midi... ciekawe toto...


Pełne wsparcie systemu dla MIDI przez USB tak więc wspomniany przez Ciebie Mobilizer będzie zbędny. Wystarczy zwykła klawiatura MIDI z USB i najlepiej z własnym zasilaniem bo iPad nie zabardzo wspiera zasilanie zewnętrznych urządzeń.


Awatar użytkownika
psysutra
Posty: 596
Rejestracja: czwartek 01 sty 2009, 00:00

Re: Korg iMS-20 na iPada

Post autor: psysutra » środa 10 lis 2010, 17:13

...
Jeśli nadal uważacie iPada za zwykły gadżet to może lekko zrewidujecie swoją opinię po zerknięciu na Korg iMS-20. Przypominam że nowy iOS który lada dzień się ukaże wspomaga USB MIDI czyli będzie można podłączyć klawiaturę MIDI (również kartę dźwiękową USB) bezposrednio przez USB i grać wirtualami w iPadzie. Wiem np. że współpracuje w ten sposób np. z Novation X-Station - MIDI i audio lub samo audio na Zoom H4n....


Niech sobie współpracuje z czym chce. Za te pieniądze które trzeba na niego wyłożyć (ok. 3 tysi) to mam komputer/laptop o parametrach łykającyh iPad(ł)a na śniadanie :)

Stay Psychedelic People!

audiophone
Posty: 510
Rejestracja: piątek 08 lip 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Korg iMS-20 na iPada

Post autor: audiophone » czwartek 11 lis 2010, 10:41

...hmmmm... powiedz cos wiecej o tym USB midi... ciekawe toto...
Pełne wsparcie systemu dla MIDI przez USB tak więc wspomniany przez Ciebie Mobilizer będzie zbędny. Wystarczy zwykła klawiatura MIDI z USB i najlepiej z własnym zasilaniem bo iPad nie zabardzo wspiera zasilanie zewnętrznych urządzeń....


ok ale w jaki sposób wpinasz wtyczke usb do ipada ? jest jakis konwerter tego applowskiego złącza na złącze - gniazdo usb ? czy iPhone4 bedzie miał także taki support ?
a jak sprawa wygląda z multitrackami (karta usb 4 inputy naraz dadza rade nagrać materiał ?)
jakieś konkretne linki masz ?
nie ukrywam ciekawi mnie ten motyw z iPadem i USB audio (może to być jakaś wieksza rewolucja ?!)





Niech sobie współpracuje z czym chce. Za te pieniądze które trzeba na niego wyłożyć (ok. 3 tysi) to mam komputer/laptop o parametrach łykającyh iPad(ł)a na śniadanie...

o widze przeciwnika sprzętu na "i" hehehe....

fakt, faktem masz racje....
aczkolwiek nie do końca...

sądze, że nigdy nie miałeś do czynienia z iPadem i nie poczułeś jego magii...
nie przekonałeś się także o mocy oprogramowania, którym dysponuje AppStore...
(w szczególności dział pro audio)

Nie masz także pojęcia w jak trywialny sposób "robi się" muzykę na tym jakże genialnym tablecie !
Pod tym względem iPad łyka na śniadanie Twój komputer/laptop za 3 tys.






http://www.myspace.com/audiophone

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Korg iMS-20 na iPada

Post autor: MB » czwartek 11 lis 2010, 12:01

Niech sobie współpracuje z czym chce. Za te pieniądze które trzeba na niego wyłożyć (ok. 3 tysi) to mam komputer/laptop o parametrach łykającyh iPad(ł)a na śniadanie :)
*********************
Z ekranem multi-touch pozwalającym zaimplementować dowolny interfejs użytkownika?

Jedyna znana mi alternatywa to JazzMutant Lemur, który kosztuje 4x więcej niż iPad

Awatar użytkownika
psysutra
Posty: 596
Rejestracja: czwartek 01 sty 2009, 00:00

Re: Korg iMS-20 na iPada

Post autor: psysutra » czwartek 11 lis 2010, 13:38

...Niech sobie współpracuje z czym chce. Za te pieniądze które trzeba na niego wyłożyć (ok. 3 tysi) to mam komputer/laptop o parametrach łykającyh iPad(ł)a na śniadanie :)
*********************
Z ekranem multi-touch pozwalającym zaimplementować dowolny interfejs użytkownika?

Jedyna znana mi alternatywa to JazzMutant Lemur, który kosztuje 4x więcej niż iPad...


Jakoś do tej pory się obyłem bez ekranu mulit-touch :)

Ja natomiast widzę tutaj "wyznawców" Maca ;)

Stay Psychedelic People!

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Korg iMS-20 na iPada

Post autor: MB » czwartek 11 lis 2010, 17:36

Na tej samej zasadzie: po co kupować samochód, przecież za ułamek tego mam rower. Jak dotąd nie odczuwałem potrzeby posiadania samochodu, ergo: wszyscy wyznawcy samochodów to jacyś religijni fanatycy.

Awatar użytkownika
KAFEL
Posty: 713
Rejestracja: poniedziałek 04 sie 2003, 00:00

Re: Korg iMS-20 na iPada

Post autor: KAFEL » czwartek 11 lis 2010, 21:29

Po pierwsze kupiłem iPada 16GB za 1600 zł a nie za 3k. Po drugie nie kupiłem go aby zastąpił mi komputery PC które już posiadam ale dlatego że ma coś czego "normalne" kompy nie posiadają. Wejście w zupełnie inną interakcję z software dzięki technologii multi-touch. Jest genialny do sterowania Ableton Live przez aplikację touchAble i każdego innego softu audio w PC przez np. TouchOsc w którym możemy sobie sami zaprojektować dowolny interface sterujący. A wszystko to przez Wi-Fi bez kabli z minimalną latencją. Dopełnieniem są coraz poważniejsze syntezatory wirtualne i sequencery pisane lub "przepisywane" na iPada takie jak tytułowy Korg iMS-20 czy też stary dobry ReBirth, który ukazał się przed kilkoma dniami. No i nowy system iOS 4.2 który ma CoreMIDI - MIDI przez USB (przejściówka na USB jest dostępna jako camera connection kit).


Awatar użytkownika
psysutra
Posty: 596
Rejestracja: czwartek 01 sty 2009, 00:00

Re: Korg iMS-20 na iPada

Post autor: psysutra » czwartek 11 lis 2010, 22:33

...Na tej samej zasadzie: po co kupować samochód, przecież za ułamek tego mam rower. Jak dotąd nie odczuwałem potrzeby posiadania samochodu, ergo: wszyscy wyznawcy samochodów to jacyś religijni fanatycy....

Wybacz, ale porównanie trochę nietrafione (niczym orzeł w transformator).

Dla mnie te iPhone i iPad to są gadżety. Zwłaszcza przy tych astronomicznych cenach.
Jak Apple zmieni politykę cenową co do produktów to może się skuszę.


Stay Psychedelic People!

ODPOWIEDZ