Dystrybutorzy i polskie instrukcje

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
OlimpRecordsStudio
Posty: 145
Rejestracja: poniedziałek 10 lip 2006, 00:00

Dystrybutorzy i polskie instrukcje

Post autor: OlimpRecordsStudio » poniedziałek 23 maja 2011, 13:17

Witam Wszystkich


 


Bardzo mnie denerwuje dlaczego NIEKTÓRZY! dystybutorzy olewają prawo i nie dodają do sprzętu polskiej instrukcji obsługi. Jasno jest napisane, że urządzenie na polskim rynku, które jest dopuszczone do sprzedaży powinno mieć instrukcję obsługi w języku ojczystym.


Kupiłem RME Fireface 400 UC i prosiłem dystybutora o takową instrukcję. Szybko odpisał Pan z prośbą o numer seryjny urządzenia, który wysłałem i cisza. Jak to jest, że jednym się opłaca dbać o klienta i tłumaczyć a innym nie...


Pozdrawiam

Muzyk i realizator dźwięku.
www.unistersound.pl i www.bezimienni.com

Awatar użytkownika
grzygorz
Posty: 62
Rejestracja: wtorek 28 wrz 2010, 00:00

Re: Dystrybutorzy i polskie instrukcje

Post autor: grzygorz » poniedziałek 23 maja 2011, 13:29

Na pewno byłoby miło, gdyby dodawali instrukcje po polsku ale popatrzmy pod kątem praktycznym - jaki procent osob uzywających takiego sprzętu nie ogarnia angielskiego?


Awatar użytkownika
OlimpRecordsStudio
Posty: 145
Rejestracja: poniedziałek 10 lip 2006, 00:00

Re: Dystrybutorzy i polskie instrukcje

Post autor: OlimpRecordsStudio » poniedziałek 23 maja 2011, 13:31

Tu już nie chodzi o ogarnia czy nie, tylko o to, że się nie chce dbać o klienta i normalnie łamie się prawo.

Muzyk i realizator dźwięku.
www.unistersound.pl i www.bezimienni.com

Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: Dystrybutorzy i polskie instrukcje

Post autor: Akton » poniedziałek 23 maja 2011, 13:32

Chyba tego nie przeskoczysz. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby np. jakikolwiek soft miał polską instrukcję. Nie chodzi tu o dystrybutorów, lecz o producentów. Nie są to produkty w tzw. powszechnym użytku, a szkoda.


[addsig]
NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

Awatar użytkownika
OlimpRecordsStudio
Posty: 145
Rejestracja: poniedziałek 10 lip 2006, 00:00

Re: Dystrybutorzy i polskie instrukcje

Post autor: OlimpRecordsStudio » poniedziałek 23 maja 2011, 13:37

Pewnie nie przeskoczę, ale trochę już sprzętu kupiłem w firmie Polsound i zawsze dostałem polskie instrukcje... Da się?

Muzyk i realizator dźwięku.
www.unistersound.pl i www.bezimienni.com

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Dystrybutorzy i polskie instrukcje

Post autor: AkselPL » poniedziałek 23 maja 2011, 14:08

Megamusic miało dać nam rozszerzoną instrukcję do M3, ale natym się skończyło.


Niewspominam juz o innych urządzeniach.


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
mr-hammond
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2003, 00:00

Re: Dystrybutorzy i polskie instrukcje

Post autor: mr-hammond » poniedziałek 23 maja 2011, 14:19

Chyba dlatego kupuję w Polsce abym miał instrukcję po Polsku.


Dla mnie również jest to nie pojęte. I nie obchodzi mnie to czy jest nas mało czy dużo. Wybrałeś handel to prowadź go rzetelnie. Potem płacz i lament że muzycy jeżdzą na zakupy do np. do niemiec.


Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: Dystrybutorzy i polskie instrukcje

Post autor: Akton » poniedziałek 23 maja 2011, 14:32

Potem płacz i lament że muzycy jeżdzą na zakupy do np. do niemiec. ... 


Dla mnie to najzupełniej normalne, ale ze względów cenowych. Tam jest zdecydowanie taniej. Jak nasi dystrybutorzy wyygłupiają się z cenami, to niech płaczą. Los pazernych polskich sprzedawców jest mi najzupełniej obojętny. Żadnego instrumentu nie kupiłem w Polsce i wszystko wskazuje na to, że ten stan rzeczy się nie zmieni :)


[addsig]
NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: Dystrybutorzy i polskie instrukcje

Post autor: Robix » poniedziałek 23 maja 2011, 14:40

...
Potem płacz i lament że muzycy jeżdzą na zakupy do np. do niemiec. ... 

Dla mnie to najzupełniej normalne, ale ze względów cenowych. Tam jest zdecydowanie taniej. Jak nasi dystrybutorzy wyygłupiają się z cenami, to niech płaczą. Los pazernych polskich sprzedawców jest mi najzupełniej obojętny. Żadnego instrumentu nie kupiłem w Polsce i wszystko wskazuje na to, że ten stan rzeczy się nie zmieni :)
...
 


Wszystko zależy o jakich markach mówimy. Owszem, dużo marek jest tańszych np w Thomanie, ale są marki, które w Polsce są tańsze :). Jak to możliwe? Nie wiem, ale tak jest.


Co do polskiej instrukcji to trudno, żeby dystrybutor miał się zajmować drukowaniem instrukcji. Od tego powinien być producent.


Pozdrawiam

Początkujący muzyk.

Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: Dystrybutorzy i polskie instrukcje

Post autor: Akton » poniedziałek 23 maja 2011, 15:00



Wszystko zależy o jakich markach mówimy. Owszem, dużo marek jest tańszych np w Thomanie, ale są marki, które w Polsce są tańsze :). Jak to możliwe? Nie wiem, ale tak jest.


Jeżeli chodzi o hardware, to pewnie masz rację, skoro tak napisałeś, ale pokaż mi, Robert, tańsze VSTi :) Thomann nierzadko ma nawet taniej niż u producenta. Jak to możliwe? Nie wiem, ale tak jest :)




Co do polskiej instrukcji to trudno, żeby dystrybutor miał się zajmować drukowaniem instrukcji. Od tego powinien być producent.


Właśnie o tym napisałem już wcześniej. Dystrybutor sprzedaje dokładnie to, co mu przysyłają.


[addsig]
NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

ODPOWIEDZ