Konkursy na utwór/remix z publicznym głosowaniem

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
psysutra
Posty: 596
Rejestracja: czwartek 01 sty 2009, 00:00

Re: Konkursy na utwór/remix z publicznym głosowaniem

Post autor: psysutra » czwartek 07 lip 2011, 17:55

...Nie mam parcia na wygrane, zwłaszcza TAKĄ DROGĄ. M.in. dlatego sobie takie konkursiwa odpuściłem...

Więc nie dziw się, że (tu na wlasne życzenie) masz pod górkę.
Na pocieszenie dopowiem, że i Ci, co sobie zawsze pomagają też wcale lekko nie mają.
Cóż, taką już mamy pojechaną rzeczywistość. Życia brakuje aby to zrozumieć. Jedyną, jedynie sluszną radą jest tu dla każdego jedno: rób swoje dokąd sił starczy, bo może wreszcie zaskoczy. ...
 


A kto powiedział że nie robię? :) Dużo mam zajęć związanych z muzyką ostatnio. A kupowanie ścieżek na remiks 5 dolców od sztuki jest dla mnie mimo wszystko totalną farsą.

Stay Psychedelic People!

mrbm
Posty: 142
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 00:00

Re: Konkursy na utwór/remix z publicznym głosowaniem

Post autor: mrbm » czwartek 07 lip 2011, 19:15

Nigdy się nie splamiłem udziałem w żadnych konkursach i innym również odradzam. Z dwóch powodów. po pierwsze dlatego, że Polska to powiat. Artystyczne zadupie i tutejsze jury składaja sie najczęściej z osób które same nic nie wniosły do muzyki światowej. Z osób które - powiedzmy sobie szczerze - są nikim. Młody artysta, który po raz pierwszy, od serca wychodzi ze swoją twórczością, nie powinien się nakręcać opiniami takich ludzi.
Nie warto. Po drugie - układy. To jasne. Miliony słow napisano o polskiej rzeczywistości. I nawet jeśli te recenzje będą dobre - tym gorzej dla człowieka. Moja rada dla polskich artystów - nie bratać się z tym środowiskiem, nie szukać tutaj żadnych kontaktów, głosów negujących bądź utwierdzających w swoim talencie. Odwrotnie - izolować się i konsekwentnie robic swoje celując w światową ligę.
Core i5, 16GB RAM, Sonar8 Producer, NI Komplete 7, VSLinstruments, Symphobia, Tonehammer Requiem, CineOrch, Hollywoodwinds, Drums of War

Awatar użytkownika
Kubańczyk
Posty: 342
Rejestracja: piątek 08 cze 2007, 00:00

Re: Konkursy na utwór/remix z publicznym głosowaniem

Post autor: Kubańczyk » piątek 08 lip 2011, 09:12

...Nigdy się nie splamiłem udziałem w żadnych konkursach i innym również odradzam. Z dwóch powodów. po pierwsze dlatego, że Polska to powiat. Artystyczne zadupie i tutejsze jury składaja sie najczęściej z osób które same nic nie wniosły do muzyki światowej. Z osób które - powiedzmy sobie szczerze - są nikim. Młody artysta, który po raz pierwszy, od serca wychodzi ze swoją twórczością, nie powinien się nakręcać opiniami takich ludzi.


Nie obrażajmy się na Polskę. To splot wielu czynników nakreślił obecną sytuację. Afryka jest mocniej do tyłu, ale ich muzyka ma się dobrze. Tak samo jest u nas - ale nie mówię o głównych nurtach komercyjnych. Generalnie da się usłyszeć w Polsce fajne dźwięki, ale z pewnością jest trudniej do nich dotrzeć niż na zachodzie, gdzie wszystkiego jest więcej, od kasy, aż po muzyków.


Rozumiem podejście z "splamieniem", sam miałem podobne jeśli chodzi o granie tzw. chałtur albo wesel. Dla mnie to była porażka, wstyd i "wiocha" - do momentu kiedy poznałem fascynującego bassmana (pozdrowienia dla czipisa) - facet godzinami grał na basie i to jak pięknie! Mógł grać sam , solo i już była super muzyka. Od tego czasu nie krytykuję weselnych grajków jako ogół, bo zdarzają się perły, którym chałturzenie nie szkodzi, może wręcz pomaga muzycznie. Ja do takich imprez się nie nadaję, ale odtąd nie neguję innych mających do tego predyspozycje. Tak samo z konkursami, jeśli ktoś lubi i jest w tym szczery - a niech sobie śle na konkurs. Co to innych obchodzi. To żadna plama.


Nie warto. Po drugie - układy. To jasne. Miliony słow napisano o polskiej rzeczywistości. I nawet jeśli te recenzje będą dobre - tym gorzej dla człowieka. Moja rada dla polskich artystów - nie bratać się z tym środowiskiem, nie szukać tutaj żadnych kontaktów, głosów negujących bądź utwierdzających w swoim talencie. Odwrotnie - izolować się i konsekwentnie robic swoje celując w światową ligę.... 


Tutaj się zgodzę w 200%, to oczywiste że kontakt z własną twórczością jest najważniejszy. Mam na myśli to jak dzieło przemawia do twórcy. Jeśli dzieło jest genialne, ale inni je krytykują, to trudno, trzeba ich opinie z deczka olać. Ale jeśli sami dostrzegamy wady lub nas nie kręci, to choćby chwalono - nie napawał bym się tym.

Lubię: klawisze, samplery, realizację, programowanie, DIY. Muzyka dub i okolice.

Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: Konkursy na utwór/remix z publicznym głosowaniem

Post autor: Akton » poniedziałek 11 lip 2011, 08:13

Wrócę jeszcze do tematu. Jak doskonale wiecie, EiS prowadzi dział "Przyślij nam swoje demo" Przecież jest to najnormalniejszy w świecie konkurs, w którym każdy może wziąć udział, pomijając fakt, że nic to nie kosztuje, a jest doskonałym sposobem na sprawdzenie siebie w pojęciu twórczym. W ostatnim okresie czasu sam wysłałem kilka swoich propozycji, które nie zostały opublikowane, lecz nie zraziło mnie to - przeciwnie, zmobilizowało do jeszcze intensywniejszej pracy. Skoro dotychczasowe kompozycje zostały odrzucone, to muszę napisać coś lepszego. To proste. Zachęcam wszystkich do korzystania z tej EiS-owskiej propozycji. Warto :)


Pozdrawiam wszystkich.


[addsig]
NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

ODPOWIEDZ