Ukończyłem kurs operatora w ROE

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Ukończyłem kurs operatora w ROE

Post autor: AkselPL » czwartek 01 wrz 2011, 05:10

Witam


I tak oto po 2 latach ukończyłem 2 letni kurs na asystenta operatora dźwięku.


Chodź nie jest to jakiś wielki wyczyn to jednak muszę przyznać że przede wszystkim poznałem wielu ciekawych ludzi zarówno uczniów jak i wykładowców, oraz dowiedziałem się również o wielu ciekawych sytuacjach jakie mogą się wydarzyć w studiu czy na estradzie i jak sobie z nimi radzono.


Chętnie bym powtórzył te dwa lata, a jeszcze chętniej kontynuował naukę ! i tutaj mam pytanie do kolegów:


W suplemencie EuroPass jest rubryka "Dostęp do następnego poziomu kształcenia" i jest tam napisane "Jeśli posiadacz dyplomu uzyskał świadectwo dojrzałości, może kontynuować kształcenie w szkole wyższej"


Czyli gdzie mogę je kontynuować ?


 


Odnośnie testu to o ile pisemny był stosunkowo łatwy o tyle część praktyczna już taka łatwa nie była ale nie ze względu na projekt tylko na część opisową.


Wyniki to:


Część pierwsza 92% z możliwych 100%


Część druga(podatki zusy itd) 80/100%


Część praktyczna 88/100%


Myślę że to dość dobry wynik.


p.s.


Kiedy byłem po odbiór dyplomu to jednak trzęsawica mnie ogarła do czasu aż go nie zobaczyłem:D


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Ukończyłem kurs operatora w ROE

Post autor: mytnik » czwartek 01 wrz 2011, 11:19

Tekst ozdobnik. Przecież możesz po maturze kontynuować naukę wszędzie tam gdzie zdasz egzaminy wstępne

drummer

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Ukończyłem kurs operatora w ROE

Post autor: AkselPL » czwartek 01 wrz 2011, 11:23

...
Tekst ozdobnik. Przecież możesz po maturze kontynuować naukę wszędzie tam gdzie zdasz egzaminy wstępne
...
 


Myślałem że ten tekst odnosi sie do jakiejś konkretnej uczelni gdzie dosłownie będę kontynuować naukę a nie odnowa.




[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
psysutra
Posty: 596
Rejestracja: czwartek 01 sty 2009, 00:00

Re: Ukończyłem kurs operatora w ROE

Post autor: psysutra » czwartek 01 wrz 2011, 11:29

...
...
Tekst ozdobnik. Przecież możesz po maturze kontynuować naukę wszędzie tam gdzie zdasz egzaminy wstępne
...
 

Myślałem że ten tekst odnosi sie do jakiejś konkretnej uczelni gdzie dosłownie będę kontynuować naukę a nie odnowa.


...
 



Teraz ja zasuwam drugi rok na tym samym kierunku :) trzymaj kciuki{#śmiech}

Stay Psychedelic People!

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Ukończyłem kurs operatora w ROE

Post autor: AkselPL » czwartek 01 wrz 2011, 11:47

...
...
...
Tekst ozdobnik. Przecież możesz po maturze kontynuować naukę wszędzie tam gdzie zdasz egzaminy wstępne
...
 

Myślałem że ten tekst odnosi sie do jakiejś konkretnej uczelni gdzie dosłownie będę kontynuować naukę a nie odnowa.


...
 


Teraz ja zasuwam drugi rok na tym samym kierunku :) trzymaj kciuki{#śmiech}...
 


Jak przyjdzie czas egzaminów to wkuwaj te z poprzednich lat;)


Ty w jakim mieście jesteś...?


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Ukończyłem kurs operatora w ROE

Post autor: mytnik » czwartek 01 wrz 2011, 12:43

Myślałem że ten tekst odnosi sie do jakiejś konkretnej uczelni gdzie dosłownie będę kontynuować naukę a nie odnowa.
...
 


A o to juz muszisz pytać w samym roe, być mże jest to na zasadzie umowy z konkretną uczelnią gdzie wskakujesz na drugi rok np, albo nadrabiasz tylko różnice programowe. Nie wiem, ale skoro tam chodziłeś przez 2 lata to pewnie jakiś telefon do sekretariatu zanotowałeś

drummer

Awatar użytkownika
psysutra
Posty: 596
Rejestracja: czwartek 01 sty 2009, 00:00

Re: Ukończyłem kurs operatora w ROE

Post autor: psysutra » czwartek 01 wrz 2011, 13:43

...Ty w jakim mieście jesteś...?

Katowice.

Stay Psychedelic People!

Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: Ukończyłem kurs operatora w ROE

Post autor: Robix » czwartek 01 wrz 2011, 13:55

To ja mam takie pytanie, czy ten kurs Waszym zdaniem dobrze przygotowuje do pracy w studiu, masteringu? (oczywiście nie będzie to samo co na 3.5 letnich studiach licencjackich)

Początkujący muzyk.

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Ukończyłem kurs operatora w ROE

Post autor: AkselPL » czwartek 01 wrz 2011, 14:53

...
To ja mam takie pytanie, czy ten kurs Waszym zdaniem dobrze przygotowuje do pracy w studiu, masteringu? (oczywiście nie będzie to samo co na 3.5 letnich studiach licencjackich)
...
 


Powiem tak...

Zanim poszedłem na kurs miałem 7 lat doświadczenia z własnego domowego studio i wszystkiego co się w okół niego kręciło, a wszelkie wypady były z własnym sprzętem. Po tym kursie mogę podejść do stołów mixerów i bez problemu je obsłużyć. Tak samo z o mikrofonowaniem perkusji, pianin itd i w ogóle całym wpięciem w stół. Jeśli chodzi o mastering i mix to myślę że były absolutne podstawy ale bez wodotrysków.

Na zajęciach praktycznych w studio realizator uświadomił nas odnośnie poziomów, efektów i filtrów względem różnych torów audio.

Trudno to tak w skrócie napisać, ale generalnie dużo ciekawych rzeczy się dowiedziałem i wydaje mi się że większy nacisk kładą na estradę niż na studio chodź to może dlatego że o studiu dużo wiedziałem a o estradzie mało.


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
psysutra
Posty: 596
Rejestracja: czwartek 01 sty 2009, 00:00

Re: Ukończyłem kurs operatora w ROE

Post autor: psysutra » czwartek 01 wrz 2011, 16:55

...
...
To ja mam takie pytanie, czy ten kurs Waszym zdaniem dobrze przygotowuje do pracy w studiu, masteringu? (oczywiście nie będzie to samo co na 3.5 letnich studiach licencjackich)
...
 

Powiem tak...

Zanim poszedłem na kurs miałem 7 lat doświadczenia z własnego domowego studio i wszystkiego co się w okół niego kręciło, a wszelkie wypady były z własnym sprzętem. Po tym kursie mogę podejść do stołów mixerów i bez problemu je obsłużyć. Tak samo z o mikrofonowaniem perkusji, pianin itd i w ogóle całym wpięciem w stół. Jeśli chodzi o mastering i mix to myślę że były absolutne podstawy ale bez wodotrysków.

Na zajęciach praktycznych w studio realizator uświadomił nas odnośnie poziomów, efektów i filtrów względem różnych torów audio.

Trudno to tak w skrócie napisać, ale generalnie dużo ciekawych rzeczy się dowiedziałem i wydaje mi się że większy nacisk kładą na estradę niż na studio chodź to może dlatego że o studiu dużo wiedziałem a o estradzie mało. ...
 


Dowiedziałem się tam dużo pomijając tony wiedzy od pozostałych uczestników kursu (niejednokrotnie są dla samego papierka a mają kilka-naście lat w zawodzie).

Stay Psychedelic People!

ODPOWIEDZ