Czy wszędzie tak jest?

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
Tadziuxxx
Posty: 17
Rejestracja: sobota 17 wrz 2011, 00:00

Czy wszędzie tak jest?

Post autor: Tadziuxxx » czwartek 29 wrz 2011, 12:07

Cześć. Nurtuje mnie bardzo jedna rzecz. (Chyba wybrałem dobry dział). Od pewnego czasu w kręgach hiphopowych zawrzało, przez zalewającą falę hejterstwa i nienawiści do wszystkiego co wychodzi z pod szyldu ,,RAP". Wiadomo raperzy nie przywiązują wagi do tych bezpodstawnych często i nie uargumentowanych komentarzy ale dotyka to fanów, którzy zwyczajnie nie chcą słuchać takich opini i czytać owych komentarzy. Czy w innych kręgach, nurtach muzycznych też możemy spotkać się z takim problemem? Czy dotyka to tylko kultury hh? Z góry dzięki za wypowiedzi,może ten temat poruszy kogoś i z chęcią przystąpi do dyskusji:)

Yamaha PSR-E413, KRK G2 Rp8, Lexicon LAMBDA, MXL 990, SHURE PG58, PC:
www.tadziuuu.pl
http://www.youtube.com/user/xxxTadziuxxx?feature=mhee

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Czy wszędzie tak jest?

Post autor: AkselPL » czwartek 29 wrz 2011, 12:22

...
Cześć. Nurtuje mnie bardzo jedna rzecz. (Chyba wybrałem dobry dział). Od pewnego czasu w kręgach hiphopowych zawrzało, przez zalewającą falę hejterstwa i nienawiści do wszystkiego co wychodzi z pod szyldu ,,RAP". Wiadomo raperzy nie przywiązują wagi do tych bezpodstawnych często i nie uargumentowanych komentarzy ale dotyka to fanów, którzy zwyczajnie nie chcą słuchać takich opini i czytać owych komentarzy. Czy w innych kręgach, nurtach muzycznych też możemy spotkać się z takim problemem? Czy dotyka to tylko kultury hh? Z góry dzięki za wypowiedzi,może ten temat poruszy kogoś i z chęcią przystąpi do dyskusji:)...
 


Ja uważam że rap/hiphop jest jednym z najprostszych gatunków muzycznych stąd tak dużo ludzi się za niego bierze. Zlepić powtarzający się w kółko loop to żadna sztuka, tak samo każdy umie mówić więc nie są tutaj wymagane wielkie umiętności aby zrobić jakiś numer.




[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Czy wszędzie tak jest?

Post autor: Soundscape » czwartek 29 wrz 2011, 12:32

Ja uważam że rap/hiphop jest jednym z najprostszych gatunków muzycznych stąd tak dużo ludzi się za niego bierze. Zlepić powtarzający się w kółko loop to żadna sztuka, tak samo każdy umie mówić więc nie są tutaj wymagane wielkie umiętności aby zrobić jakiś numer.
...
 


***********************************


Nie do końca. Jest jakaś magia w dobrych bitach. O ile w paru gatunkach poruszam się swobodnie, to mam jeszcze swój projekt HH, ale robię go z sentymentu. Nie wiem czemu, ale nie potrafię zrobić bitu od tak, który poruszy tłumy.


Co do samego rapowania, też nie jest to proste. Wydaje nam się że jest, ale chyba raczej przez to, że na rynku (rodzimym i zagranicznym) jest tyle chłamu na niskim poziomie z tą samą tematyką, że... Gadać się o tym już nie chce i wszystko trafia do jednego worka. Wraz z perełkami, których mało0, aczkolwiek nadal powstają.


Jak z każdym gatunkiem, hip-hopu też należy się w jakiś sposób nauczyć słuchać. Powtórze się tu, ale o dobrą płytę bardzo trudno też i w tym gatunku. Nie mówiąc już o dobrym tekscie.


Awatar użytkownika
Tadziuxxx
Posty: 17
Rejestracja: sobota 17 wrz 2011, 00:00

Re: Czy wszędzie tak jest?

Post autor: Tadziuxxx » czwartek 29 wrz 2011, 12:42

......Cześć. Nurtuje mnie bardzo jedna rzecz. (Chyba wybrałem dobry dział). Od pewnego czasu w kręgach hiphopowych zawrzało, przez zalewającą falę hejterstwa i nienawiści do wszystkiego co wychodzi z pod szyldu ,,RAP". Wiadomo raperzy nie przywiązują wagi do tych bezpodstawnych często i nie uargumentowanych komentarzy ale dotyka to fanów, którzy zwyczajnie nie chcą słuchać takich opini i czytać owych komentarzy. Czy w innych kręgach, nurtach muzycznych też możemy spotkać się z takim problemem? Czy dotyka to tylko kultury hh? Z góry dzięki za wypowiedzi,może ten temat poruszy kogoś i z chęcią przystąpi do dyskusji:)... 
Ja uważam że rap/hiphop jest jednym z najprostszych gatunków muzycznych stąd tak dużo ludzi się za niego bierze. Zlepić powtarzający się w kółko loop to żadna sztuka, tak samo każdy umie mówić więc nie są tutaj wymagane wielkie umiętności aby zrobić jakiś numer.
...


I tutaj bardzo się nie zgadzam:/ Rap wszedł w taki poziom,że jest na prawdę coraz trudniejszy. Dr.Dre, Scott Storch,Timbaland, czy choćby nawet nasz polski producent Matheo, który jest na nowej płycie My Riot? To są producenci światowej klasy, robią muzykę do filmów, do bardzo komercyjnych czynów, i dla gwiazd, rożnych gatunków muzycznych, Lady gaga, czy np. Edyta Górniak z Polski. Ich inwencja twórcza przekracza oczekiwania słuchaczy. Do produkcji beatu używane są żywe instrumenty, chórki itp. Wielu producentów który obracają się w klimacie rapu tworzy muzyką bardziej trudną niż kawałki Trance, czy Hous a i takie też potrafili by zrobić. Ludzie nie z tej kultury zatrzymali się na etapie lat 80 kiedy zgrywało się sampel i lichy loop perkusyjny i tyle. A hh ewoluowal tak,że niektórzy nie wiedzieli by ,że to nadal hh. A raperzy? Ich ekwilibrystyka i zmyślność języka jest chyba najbardziej skomplikowana z nurtów muzycznych. Dla przykładu teksy Eldo były interpretowane w szkołach i nie sądzę,że jeśli przykładowo ty chciałbyś zrobić kawałek hh na takim poziomie jak jest teraz to dałbyś radę, choć mogę się mylić:) Mój wywód ograniczam tylko do takiej wypowiedzi,bo jednak pisanie ogranicza, nie to co rozmowa:)
Yamaha PSR-E413, KRK G2 Rp8, Lexicon LAMBDA, MXL 990, SHURE PG58, PC:
www.tadziuuu.pl
http://www.youtube.com/user/xxxTadziuxxx?feature=mhee

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Czy wszędzie tak jest?

Post autor: AkselPL » czwartek 29 wrz 2011, 12:44

Owszem macie rację, ale ja pisałem że zrobić jakiś rap jest bardzo prosto dlatego jest tyle chłamu. Dużo prościej jest nagrać jakiś rap niż jakiś trance czy jakiś rock przynajmniej z mojego doświadczenia.


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
Tadziuxxx
Posty: 17
Rejestracja: sobota 17 wrz 2011, 00:00

Re: Czy wszędzie tak jest?

Post autor: Tadziuxxx » czwartek 29 wrz 2011, 12:45

...Ja uważam że rap/hiphop jest jednym z najprostszych gatunków muzycznych stąd tak dużo ludzi się za niego bierze. Zlepić powtarzający się w kółko loop to żadna sztuka, tak samo każdy umie mówić więc nie są tutaj wymagane wielkie umiętności aby zrobić jakiś numer. ... 
***********************************
Nie do końca. Jest jakaś magia w dobrych bitach. O ile w paru gatunkach poruszam się swobodnie, to mam jeszcze swój projekt HH, ale robię go z sentymentu. Nie wiem czemu, ale nie potrafię zrobić bitu od tak, który poruszy tłumy.
Co do samego rapowania, też nie jest to proste. Wydaje nam się że jest, ale chyba raczej przez to, że na rynku (rodzimym i zagranicznym) jest tyle chłamu na niskim poziomie z tą samą tematyką, że... Gadać się o tym już nie chce i wszystko trafia do jednego worka. Wraz z perełkami, których mało0, aczkolwiek nadal powstają.
Jak z każdym gatunkiem, hip-hopu też należy się w jakiś sposób nauczyć słuchać. Powtórze się tu, ale o dobrą płytę b
ardzo trudno też i w tym gatunku. Nie mówiąc już o dobrym tekscie.
...

Tak hh to bardzo uniwersalny gatunek, można w nim czerpać praktycznie ze wsąd, np. właśnie wracając do dobrych producentów hh, oni praktycznie na zawołanie potrafią zrobić podkład do całkiem nie związanych z hh rodzajów muzyki.
Yamaha PSR-E413, KRK G2 Rp8, Lexicon LAMBDA, MXL 990, SHURE PG58, PC:
www.tadziuuu.pl
http://www.youtube.com/user/xxxTadziuxxx?feature=mhee

Awatar użytkownika
Tadziuxxx
Posty: 17
Rejestracja: sobota 17 wrz 2011, 00:00

Re: Czy wszędzie tak jest?

Post autor: Tadziuxxx » czwartek 29 wrz 2011, 12:48

...Owszem macie rację, ale ja pisałem że zrobić jakiś rap jest bardzo prosto dlatego jest tyle chłamu. Dużo prościej jest nagrać jakiś rap niż jakiś trance czy jakiś rock przynajmniej z mojego doświadczenia....


Tak, to jest też fakt bo jednak żeby zrobić piosenkę Rockową, to potrzeba instrumentów, itp. w rapie jest o tyle łatwo,że można mieć komputer mikrofon i już można sobie z zaciszu domowym coś tam dla siebie tworzyć:)
Yamaha PSR-E413, KRK G2 Rp8, Lexicon LAMBDA, MXL 990, SHURE PG58, PC:
www.tadziuuu.pl
http://www.youtube.com/user/xxxTadziuxxx?feature=mhee

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Czy wszędzie tak jest?

Post autor: AkselPL » czwartek 29 wrz 2011, 12:50

......Owszem macie rację, ale ja pisałem że zrobić jakiś rap jest bardzo prosto dlatego jest tyle chłamu. Dużo prościej jest nagrać jakiś rap niż jakiś trance czy jakiś rock przynajmniej z mojego doświadczenia....


Tak, to jest też fakt bo jednak żeby zrobić piosenkę Rockową, to potrzeba instrumentów, itp. w rapie jest o tyle łatwo,że można mieć komputer mikrofon i już można sobie z zaciszu domowym coś tam dla siebie tworzyć:) ...
 


otóż to...


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
Tadziuxxx
Posty: 17
Rejestracja: sobota 17 wrz 2011, 00:00

Re: Czy wszędzie tak jest?

Post autor: Tadziuxxx » czwartek 29 wrz 2011, 12:53

.........Owszem macie rację, ale ja pisałem że zrobić jakiś rap jest bardzo prosto dlatego jest tyle chłamu. Dużo prościej jest nagrać jakiś rap niż jakiś trance czy jakiś rock przynajmniej z mojego doświadczenia.... Tak, to jest też fakt bo jednak żeby zrobić piosenkę Rockową, to potrzeba instrumentów, itp. w rapie jest o tyle łatwo,że można mieć komputer mikrofon i już można sobie z zaciszu domowym coś tam dla siebie tworzyć:) ... 
otóż to......


Ja sam w domu tworzą taki rodzaj muzyki, choć już nie tylko na lichym mikrofonie i komputerze.

http://www.youtube.com/user/xxxTadziuxxx?feature=mhee
www.tadziuuu.pl
www.76studio.pl
Yamaha PSR-E413, KRK G2 Rp8, Lexicon LAMBDA, MXL 990, SHURE PG58, PC:
www.tadziuuu.pl
http://www.youtube.com/user/xxxTadziuxxx?feature=mhee

Awatar użytkownika
acoto
Posty: 409
Rejestracja: środa 22 gru 2004, 00:00

Re: Czy wszędzie tak jest?

Post autor: acoto » czwartek 29 wrz 2011, 13:03

 Czy w innych kręgach, nurtach muzycznych też możemy spotkać się z takim problemem? Czy dotyka to tylko kultury hh? Z góry dzięki za wypowiedzi,może ten temat poruszy kogoś i z chęcią przystąpi do dyskusji:)... 
---------------------------------------------------------------------------------------------------


a o Modsach i Rockersach słyszałeś? albo o gitach i hipiejach?


to nie tylko zjawisko muzyczne, takie to ludziska już są że lubią mieć wrogów  :)


wystarczy przyjżeć się scenie politycznej :D


ODPOWIEDZ