E-fortepiany (próbki) - wasze oceny

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
JacekH
Posty: 611
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

E-fortepiany (próbki) - wasze oceny

Post autor: JacekH » niedziela 02 paź 2011, 14:35

http://jh.net.pl/tmp/pianos.zip
(8,04 MB)

12 różnych brzmień fortepianu. Odtwarzane tym samym śladem MIDI. Wiadomo, że nie do każdego to pasuje, bo różnie reagują, niemniej tak ma być. Taka nietypowa repetycja na początku jest zamierzona, podobnie jak i znaczne skoki dynamiczne. Ciekaw jest Waszego rankingu (bez zgadywania, co jest z czego) oraz uwag. Wiem, że niektóre piana mogą brzmieć co najmniej kontrowersyjnie, ale to miałem pod ręką, a poza tym stanowi to ciekawostkę :)

Powyższe pliczki powstały po znormalizowaniu śladów w wersji audio (audio wgrane jako 24 bit przez RME Fireface 400, lub jako zgranie VSTi) do -0.5 dB, na sumie REVerence Steinbergowy z Cubase 6 z pogłosem (impuls) Bricasti M7, dither  do 16 bitów i eksport do mp3 44.1 kHz 256kbps.

Jeżeli ktoś ma jakieś piano - stage piano, czy VSTi godny uwagi to prosiłbym o zgranie i podesłanie, dołączę do testu. Proszę najpierw o maila, żeby uzgodnić, czy to pianko już mam. Chcę goły ślad stereo bez pogłosu i inszych dodatków. Mile widziane stage piana, szczególnie te z wyższej półki. W tym zipie spakowany jest oryginalny ślad MIDI, którego można użyć do zgrania piana. Mail na info maupa jh.net kropka pl


Niestety nagród za udział nie przewidziałem :)

jh


Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: E-fortepiany (próbki) - wasze oceny

Post autor: Akton » poniedziałek 03 paź 2011, 08:30

Twoja inicjatywa jest bardzo interesująca. Gratuluję pomysłu. Można by pójść dalej tym śladem, prezentując również inne instrumenty. Zabrakło mi tu jedynie nazwy poszczególnych fortepianów, co bardzo ułatwiłoby sprawę :)


Pozdrawiam.


 


 




[addsig]
NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

Adrian4u
Posty: 42
Rejestracja: wtorek 13 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: E-fortepiany (próbki) - wasze oceny

Post autor: Adrian4u » poniedziałek 03 paź 2011, 16:40

...Twoja inicjatywa jest bardzo interesująca. Gratuluję pomysłu. Można by pójść dalej tym śladem, prezentując również inne instrumenty. Zabrakło mi tu jedynie nazwy poszczególnych fortepianów, co bardzo ułatwiłoby sprawę :)
Pozdrawiam.
 
 
...

dorzuciłbym do stawki e-piana z Korga Z1 to byście z butów wyskoczyli :)
DJ, konferansjer, zwierzę sceniczne:)

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: E-fortepiany (próbki) - wasze oceny

Post autor: AkselPL » poniedziałek 03 paź 2011, 16:44

......Twoja inicjatywa jest bardzo interesująca. Gratuluję pomysłu. Można by pójść dalej tym śladem, prezentując również inne instrumenty. Zabrakło mi tu jedynie nazwy poszczególnych fortepianów, co bardzo ułatwiłoby sprawę :)
Pozdrawiam.
 
 
...

dorzuciłbym do stawki e-piana z Korga Z1 to byście z butów wyskoczyli :)...
 


Ja mogę dorzucić z korga m3 tylko jeszcze pytanie które. Nie wiem czy syntetycznymi też jesteś zainteresowany.


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
JacekH
Posty: 611
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: E-fortepiany (próbki) - wasze oceny

Post autor: JacekH » poniedziałek 03 paź 2011, 20:45

> dorzuciłbym do stawki e-piana z Korga Z1 to byście z butów wyskoczyli :)... 

> Ja mogę dorzucić z korga m3 tylko jeszcze pytanie które. Nie wiem czy syntetycznymi też jesteś zainteresowany.


Dajcie wszystko :) Chodzi tylko o fortepiany - stage piano, VSTi - nieważne, oby chodziło o odwzorowanie akustycznego fortepianu.


 


Jacek 


 


Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: E-fortepiany (próbki) - wasze oceny

Post autor: AkselPL » poniedziałek 03 paź 2011, 21:33

...
> dorzuciłbym do stawki e-piana z Korga Z1 to byście z butów wyskoczyli :)... 

> Ja mogę dorzucić z korga m3 tylko jeszcze pytanie które. Nie wiem czy syntetycznymi też jesteś zainteresowany.


Dajcie wszystko :) Chodzi tylko o fortepiany - stage piano, VSTi - nieważne, oby chodziło o odwzorowanie akustycznego fortepianu.

 

Jacek 

 ...
 


No dobra ale tam mam kilkanaście a nawet kilkadziesiąt fortepianów.


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

richtig
Posty: 845
Rejestracja: wtorek 17 maja 2005, 00:00

Re: E-fortepiany (próbki) - wasze oceny

Post autor: richtig » wtorek 04 paź 2011, 14:31


No dobra ale tam mam kilkanaście a nawet kilkadziesiąt fortepianów....
Na pewno opartych o kilka tylko zestawów sampli, okraszonych w poszczególnych programach onnymi efektami itd (ok, nie znam Z1, ale to normalne w tego typu instrumentach). Więc możesz wybrać najmniej pokombinowane programy, bedzie najwygodniej porównać.

Ja ze swojej strony mogę zgrać brzmienia z Clavii, ale tylko Electro 2, więc ilość (i jakość) fortepianów ograniczona. Postaram się to zrobić, ale najwcześniej w weekend.

Pozdrawiam
www.myspace.com/pchelki

Awatar użytkownika
Groover
Posty: 1096
Rejestracja: niedziela 02 mar 2003, 00:00
Kontakt:

Re: E-fortepiany (próbki) - wasze oceny

Post autor: Groover » wtorek 04 paź 2011, 20:04

...
http://jh.net.pl/tmp/pianos.zip
(8,04 MB)
12 różnych brzmień fortepianu. Odtwarzane tym samym śladem MIDI. Wiadomo, że nie do każdego to pasuje, bo różnie reagują, niemniej tak ma być. Taka nietypowa repetycja na początku jest zamierzona, podobnie jak i znaczne skoki dynamiczne. Ciekaw jest Waszego rankingu (bez zgadywania, co jest z czego) oraz uwag. Wiem, że niektóre piana mogą brzmieć co najmniej kontrowersyjnie, ale to miałem pod ręką, a poza tym stanowi to ciekawostkę :)
Powyższe pliczki powstały po znormalizowaniu śladów w wersji audio (audio wgrane jako 24 bit przez RME Fireface 400, lub jako zgranie VSTi) do -0.5 dB, na sumie REVerence Steinbergowy z Cubase 6 z pogłosem (impuls) Bricasti M7, dither  do 16 bitów i eksport do mp3 44.1 kHz 256kbps.
Jeżeli ktoś ma jakieś piano - stage piano, czy VSTi godny uwagi to prosiłbym o zgranie i podesłanie, dołączę do testu. Proszę najpierw o maila, żeby uzgodnić, czy to pianko już mam. Chcę goły ślad stereo bez pogłosu i inszych dodatków. Mile widziane stage piana, szczególnie te z wyższej półki. W tym zipie spakowany jest oryginalny ślad MIDI, którego można użyć do zgrania piana. Mail na info maupa jh.net kropka pl

Niestety nagród za udział nie przewidziałem :)
jh...
 


 


IMHO najlepszy aktualnie fortepian jest w Rolandach z SuperNATURAL, np. w stage piano RD300NX.


Pozdro


Groover


[addsig]
nowe portale:
www.PortalStudyjny.pl, www.PortalKlawiszowy.pl, www.PortalGitarowy.pl

Awatar użytkownika
JacekH
Posty: 611
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: E-fortepiany (próbki) - wasze oceny

Post autor: JacekH » środa 05 paź 2011, 09:27

> IMHO najlepszy aktualnie fortepian jest w Rolandach z SuperNATURA

A pomijając klawiaturę, nie sądzisz, że Clavia Nord Piano 88 jakoś wyżej stoi w ocenach - mowa tylko o brzmieniu?

Jacek

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: E-fortepiany (próbki) - wasze oceny

Post autor: AkselPL » środa 05 paź 2011, 17:01

Tutaj masz próbkę ode mnie


Korg M3 - program Grand Stereo-4 way2


http://www.speedyshare.com/files/30611089/Korg_M3_Grand_Stereo-4.mp3


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

ODPOWIEDZ