NAMM 2012

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: NAMM 2012

Post autor: Soundscape » czwartek 12 sty 2012, 15:59

ile można słuchać tych samych barw z Yamahy, Korga czy Rolanda.
...
 


Cool Póki się nie przekonamy do kupna Laughing


Ja osobiście chciałbym zobaczyć jakąś nowość w odsłuchach studyjnych. Jakoś mi się obecnie pozycje na rynku, oglądanie, testowanie i pochodne przejadło... Tak samo mam z narzędziami typu właśnie syntezatory, kontrolery, beat-maszyny i software.


Czekam na coś na co powiem - "WOW! Chcę to mieć! TERAZ!"Cool


dwoogaz
Posty: 73
Rejestracja: piątek 08 cze 2007, 00:00

Re: NAMM 2012

Post autor: dwoogaz » czwartek 12 sty 2012, 16:23

@ Lakiernik - Neuron Hartmann pomimo ciekawego brzmienia i ciekawego toru syntezy to tak naprawdę zwykły PeCet z interfejsem audio i specjalnym oprogramowaniem, a sam synth w postaci wtyczkowej można kupić ze strony producenta.

http://www.youtube.com/watch?v=adUFsrTpPkk

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: NAMM 2012

Post autor: Zbynia » czwartek 12 sty 2012, 19:15

No jakieś fajne odsłuchy mogliby zaprezentować.


Ja się zastanawiam co wyjdzie z tej hybrydy akai - kontroler plus soft - i ciekawe czy soft zaoferują jako samodzielne ioprogramowanie bo prezentuje sie całkiem sympatycznie...pady już mam hehe


Awatar użytkownika
lakiernik
Posty: 399
Rejestracja: piątek 04 maja 2007, 00:00

Re: NAMM 2012

Post autor: lakiernik » piątek 13 sty 2012, 09:44

......Kiedy pierwszy raz gra się na Omnisphere jego presety, jakośc brzmień powalają świeżością. Arpeggiatory są bardzo nowoczesne. Sądze że kolega ma na myśli że ostatnie instrumenty to odgrzewane technologie.... 
i nie ma tego efektu Wow, jakieś nowe brzmienia i inspirację. W ostatnich produktach raczej brak inspiracji, ile można słuchać tych samych barw z Yamahy, Korga czy Rolanda....

*******
tam są takie same barwy od lat - zgoda, ale po to mamy ręce i gałki żeby sobie zrobić samemu takie patche z tak wielkim "WOW" jakie chcemy. Oczywiście fajnie mieć już gotowe presety z tym"WOW" tylko że te "WOW" dla każdego znaczy coś innego i jak tu teraz zadowolić wszystkich? Pewnie dlatego jako presety wsadzają barwy najbardzie popularne i użyteczne w ogólnym tego słowa znaczeniu.Też mam tego dosyć ale zupełnie to rozumiem i nie kupuje synthów dla gotowców tylko dla jak najszerszych możliwości uzyskania mojego prywatnego "WOW" :)

@Robix - teraz rozumiem o co Ci chodzi, ale wygląda na to, że po prostu na tą chwilę nikt nie wymyślił jeszcze żadnego nowego typu syntezy dźwięku i jedyne (czytaj niewyczerpanie ogromne) możliwości tkwią w łączeniu i modulowaniu tych dostępnych obecnie. A co do dostępności instrumentów to nie ma z tym totalnie problemu.Jedynie wspomniany przeze mnie Neuron Hartmann w wersji hardware jest b.trudny do zdobycia bo wyprodukowano tylko 200 sztuk i pojawia się na Ebay średnio raz do roku na kilka minut :) poczym trafia do nowego właściciela. Nie wspominam tu oczywisćie o rarytasach typu AMS Synthi i innych totalnie vintage'owych wynalazków.

@dwooogaz - każdy cyfrowy syntezator to przecież komputer.wiem także że istnieje wersja VSTi jednak jest okropnie problematyczna w działaniu, plajta całego projektu pt."Hartmann Neuron" spowodowała żę zaprzestano udoskonalanie tej technologii. Szkoda.


[addsig]
Only Hardware System: Elektrony: Machinedrum UW, Monomachine, Octatrack, AnalogFour, DSI Tempest, Korg MS-20 Mini,Yamaha Tenori-on, Waldorf Blofeld, E-mu MP-7, Korg ER-1, Eventide Space, Alesis Bitrman

Awatar użytkownika
lakiernik
Posty: 399
Rejestracja: piątek 04 maja 2007, 00:00

Re: NAMM 2012

Post autor: lakiernik » piątek 13 sty 2012, 10:02

@AkselPL - przepraszam za offtop :) aby odkupić moje winy to napiszę, że Clavia szykuje na Namm premierę "czegoś" perkusyjnego o nazwie NordDrum, ludzie spekulują, że albo to będzie maszyna perkusyjna albo coś w stylu nowej wersji ddrum Clavii

@Soundscape - Spectralis 2 jest niesamowity, zazdroszczę, zdaj relację z obmacywania cacka.Jedno co słyszałem na jego niekorzyść to b.mało przyjazny interfejs (wielopoziomowe menu itp)
[addsig]
Only Hardware System: Elektrony: Machinedrum UW, Monomachine, Octatrack, AnalogFour, DSI Tempest, Korg MS-20 Mini,Yamaha Tenori-on, Waldorf Blofeld, E-mu MP-7, Korg ER-1, Eventide Space, Alesis Bitrman

Awatar użytkownika
Marc.The.Drummer
Posty: 205
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 00:00
Kontakt:

Re: NAMM 2012

Post autor: Marc.The.Drummer » piątek 13 sty 2012, 10:35

Ja bym chciał żeby na NAMM pojawiło sie coś w stylu Yamahy Motif czy Fantoma Rolanda tyle że w wersji Rack, czyli taki uniwersalny mofuł brzmieniowy :)

http://dirtydrumzstudio.blogspot.com/

Awatar użytkownika
katox
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 00:00

Re: NAMM 2012

Post autor: katox » piątek 13 sty 2012, 11:06

...No jakieś fajne odsłuchy mogliby zaprezentować.


ja czekam na następców K+H z logo Neumann. 120 są ale mogliby dać coś większego. 310. Chętnie bym je przytulił:)

Awatar użytkownika
orbita
Posty: 31
Rejestracja: wtorek 27 lut 2007, 00:00

Re: NAMM 2012

Post autor: orbita » piątek 13 sty 2012, 11:23

...No jakieś fajne odsłuchy mogliby zaprezentować.
Ja się zastanawiam co wyjdzie z tej hybrydy akai - kontroler plus soft - i ciekawe czy soft zaoferują jako samodzielne ioprogramowanie bo prezentuje sie całkiem sympatycznie...pady już mam hehe...

********
Też pomyślałem o tym czy oprogramowanie zostanie udostępnione osobno. I oto informacja z profilu AKAI na facebook:
"Did you know the MPC software plays nice with all the new MPC's? You can start your project on one and finish on another! The software is also dongle free."
dalej:
"Details to be confirmed at NAMM"

Czyli pozostaje czekać. Świetnie, tego mi brakowało. Jak tak będzie to będę mógł przerzucać projekty pomiędzy moim mpc a komputerem.
Ponadto, ponoć szykuje się nowy os na mpc 5000.

dwoogaz
Posty: 73
Rejestracja: piątek 08 cze 2007, 00:00

Re: NAMM 2012

Post autor: dwoogaz » piątek 13 sty 2012, 11:24

@lakiernik wiem i żeby było śmieszniej to " before buy itowa " wersja tych problemów nie stwarza :)

Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: NAMM 2012

Post autor: Robix » piątek 13 sty 2012, 12:26

Hmmm... Ostatnio w oczy mi się rzuciła firma Radikal Technologies.

http://www.radikaltechnologies.com/

Będę miał możliwość "dotknięcia" Spectralisa 2, więc jak coś, to napiszę spostrzeżenia. Z drugiej strony jest już trochę na rynku Solaris Johna Bowena i myślę, że jest to mocno oryginalny, grubo brzmiący, wnoszący inną jakość instrument. (Niestety mogłem się nim pobawić tylko 15 minut...)

Jest też kilka innych (lecz sporo droższych) perełek na rynku. Trzeba tylko troszkę pogrzebaćSmile...
 


A ciekawe jak z Acceleratorem :). Teraz to ich nowy flagowiec.

Początkujący muzyk.

ODPOWIEDZ