NAMM 2012

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: NAMM 2012

Post autor: Robix » wtorek 10 sty 2012, 19:38

Te targi mogą być ciekawe. ... 


Też tak myślę.

Początkujący muzyk.

Awatar użytkownika
lakiernik
Posty: 399
Rejestracja: piątek 04 maja 2007, 00:00

Re: NAMM 2012

Post autor: lakiernik » środa 11 sty 2012, 09:41

...Ja bym chciał w końcu zobaczyć jakiś porządny syntezator, który by wniósł coś nowego, jakieś nowe brzmienie, czy sposób modulacji, obojętnie, byle coś nowego, a nie odświeżanie tych samych konstrukcji i schematów....

Polecam kreatywność....i pracowitość :)
Jednak jest kilka syntezatorów które brzmią "inaczej" bądź mają zupełnie inne rozwiązania od wszystkich:
Elektron Monomachine, V-Synth GT, Neuron Hartmann (nie do zdobycia), Alesis Ion, Korg Z1, Ensoniq Fizmo...to tylko kilka ciekawych przykładów, a jest tego więcej
[addsig]
Only Hardware System: Elektrony: Machinedrum UW, Monomachine, Octatrack, AnalogFour, DSI Tempest, Korg MS-20 Mini,Yamaha Tenori-on, Waldorf Blofeld, E-mu MP-7, Korg ER-1, Eventide Space, Alesis Bitrman

Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: NAMM 2012

Post autor: Robix » środa 11 sty 2012, 14:38

Polecam kreatywność....i pracowitość :)


Nie za bardzo wiem po co i dlaczego to piszesz, bo jest to zupełnie nie na miejscu. To jest rzecz oczywista...
Jednak jest kilka syntezatorów które brzmią "inaczej" bądź mają zupełnie inne rozwiązania od wszystkich:
Elektron Monomachine, V-Synth GT, Neuron Hartmann (nie do zdobycia), Alesis Ion, Korg Z1, Ensoniq Fizmo...to tylko kilka ciekawych przykładów, a jest tego więcej ...


Mi chodzi o to co trafia do sklepów, to co jest "nowe", a tak na prawdę na jedno kopyto robione. Oczywiście, że biorąc pod uwagę x lat wstecz, można znaleźć ciekawe propozycje. Ja natomiast skupiam się głównie na tym co produkowane jest obecnie.

Początkujący muzyk.

Awatar użytkownika
Marc.The.Drummer
Posty: 205
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 00:00
Kontakt:

Re: NAMM 2012

Post autor: Marc.The.Drummer » środa 11 sty 2012, 15:54

Polecam kreatywność....i pracowitość :)


Dokładnie. Zamiast czekać aż producenci wymyślą coś nowego czy lepszego brzmieniowego [a według mnie każdy syntezator mniej lub więcej się od siebie różni brzmieniowo] lepiej ruszyć dupę i samemu coś stworzyć. Pełno jest info na necie jak zrobić syntezatory typu DIY. Brzmienie unikalne no i satysfakcja ze zropbilo sie samemu syntezator. Modulacje efekty itp zawsze można kupić odzielnie. :) A tak na poważnie. Skoro producenci od dawna nic nowego nie robia i wszystko jest niby na jedno kopyto... To pewnie pomysły sie skonczyły albo sa powazne ograniczenia skoro wszyscy robia podobne do siebie rzeczy. Może sie mylę...

http://dirtydrumzstudio.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: NAMM 2012

Post autor: Robix » środa 11 sty 2012, 19:48

...
Polecam kreatywność....i pracowitość :)


Dokładnie. Zamiast czekać aż producenci wymyślą coś nowego czy lepszego brzmieniowego [a według mnie każdy syntezator mniej lub więcej się od siebie różni brzmieniowo] lepiej ruszyć dupę i samemu coś stworzyć. Pełno jest info na necie jak zrobić syntezatory typu DIY. Brzmienie unikalne no i satysfakcja ze zropbilo sie samemu syntezator. Modulacje efekty itp zawsze można kupić odzielnie. :) A tak na poważnie. Skoro producenci od dawna nic nowego nie robia i wszystko jest niby na jedno kopyto... To pewnie pomysły sie skonczyły albo sa powazne ograniczenia skoro wszyscy robia podobne do siebie rzeczy. Może sie mylę......
 


Skoro nie zauważasz, że niektóre firmy się zachowują tak a nie inaczej, to prawdopodobnie nie siedzisz tak głęboko w temacie, aby to dostrzedz. Ja tylko stwierdzam, co zaobserwowałem.


Skoro wiesz, że lepiej samemu coś wymyślić, to pewnie sam zbudowałeś już nie jeden syntezator i mógłbyś pochwalić się swoimi konstrukcjami? Chętnie posłuchałbym jak brzmią.


Może i bym wziął i sam coś wymyślił, ale na razie nie czuję się na siłach pod względem merytorycznym aby się zabrać za własny, dobrze brzmiący, zaawansowany, polifoniczny i na własnoręcznie robionych oscylatorach i filtrach. Ja akurat nie należę do tych, którzy mają dużo czasu wolnego...


Pozdrawiam

Początkujący muzyk.

Awatar użytkownika
Marc.The.Drummer
Posty: 205
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 00:00
Kontakt:

Re: NAMM 2012

Post autor: Marc.The.Drummer » środa 11 sty 2012, 21:09

Nie zbudowałem zadnego syntezatora tylko napisąłem ze skoro producenci nie robia nc ciekawego to lepiej samemu to zrobić. Mi w zupełności starczają wtyczki [miałem również syntezator sprzętowy] a w przyszłosci planuję jeduynie kupić nowego moog'a. A z newsami jestem na bieżąco wierz mi :)
http://dirtydrumzstudio.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Marc.The.Drummer
Posty: 205
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 00:00
Kontakt:

Re: NAMM 2012

Post autor: Marc.The.Drummer » środa 11 sty 2012, 21:12

Zresztą pisze się "dostrzec" a nie dostrzedz.

http://dirtydrumzstudio.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: NAMM 2012

Post autor: Robix » środa 11 sty 2012, 23:06

...
Zresztą pisze się "dostrzec" a nie dostrzedz....
 


Faktycznie, z rozpędu się źle napisało.


Też zrobiłeś trochę byków Wink.

Początkujący muzyk.

Awatar użytkownika
mr-hammond
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2003, 00:00

Re: NAMM 2012

Post autor: mr-hammond » środa 11 sty 2012, 23:13

Jeśli rozmawiamy o klawiszach to gdyby w którymś z instrumentów pojawiła się virtualna gitara. Coś na poziomie Virtual Guitarist. Takie zagrywki akordowe to było by to wielkie posunięcie do przodu. Bo to co jest w Korgu i Yamahy jest na poziomie keyboardowym.

adn_01
Posty: 187
Rejestracja: czwartek 07 gru 2006, 00:00

Re: NAMM 2012

Post autor: adn_01 » czwartek 12 sty 2012, 00:01


Myśle że Omnisphere w wersji sprzętowej byłby ok :)
Ale faktycznie coś nowego co zaskoczy brzmieniem było by ok.
 


 


a jakieś to niezwykłe typy syntezy oferuje omnisphere czego nie ma konkurencja - chociażby programowa?


bo mnie się akurat marzy sprzętowy absynth...


 


 


ODPOWIEDZ