NAMM 2012

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

NAMM 2012

Post autor: AkselPL » wtorek 10 sty 2012, 06:55

Witam


Niebawem zaczyna się NAMM 2012.


Z tego co znalazłem w necie to z tych najbardziej wyszukanych plotek min.


Nowy syntezator od korga, następca radiasa?


Nowy mega workstation od rolanda podejrzewam ze rywal kronosa.


Yamaha ma wystawić nowego Tyrosa


Kurzweil też ma się pokazać z nowym flagowym workstation.


Zapowiada sie ciekawie!


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: NAMM 2012

Post autor: AkselPL » wtorek 10 sty 2012, 06:57

Mam też przeczucie ze blofeld wystawi jakiś syntezator.


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: NAMM 2012

Post autor: AkselPL » wtorek 10 sty 2012, 06:57

...
Mam też przeczucie ze blofeld wystawi jakiś syntezator. ...


Znaczy się Waldorf :D

Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
lakiernik
Posty: 399
Rejestracja: piątek 04 maja 2007, 00:00

Re: NAMM 2012

Post autor: lakiernik » wtorek 10 sty 2012, 08:59

jeszcze Akai MPC Reinassance

oraz Moog Minitaurus - mój faworyt

[addsig]
Only Hardware System: Elektrony: Machinedrum UW, Monomachine, Octatrack, AnalogFour, DSI Tempest, Korg MS-20 Mini,Yamaha Tenori-on, Waldorf Blofeld, E-mu MP-7, Korg ER-1, Eventide Space, Alesis Bitrman

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: NAMM 2012

Post autor: AkselPL » wtorek 10 sty 2012, 09:08

...jeszcze Akai MPC Reinassance

oraz Moog Minitaurus - mój faworyt
...
 


no tak ale o moogu nie wspomniałem gdyż to jest pewne że on tam będzie :)


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: NAMM 2012

Post autor: Robix » wtorek 10 sty 2012, 12:10

Ja bym chciał w końcu zobaczyć jakiś porządny syntezator, który by wniósł coś nowego, jakieś nowe brzmienie, czy sposób modulacji, obojętnie, byle coś nowego, a nie odświeżanie tych samych konstrukcji i schematów.

Początkujący muzyk.

Awatar użytkownika
Marc.The.Drummer
Posty: 205
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 00:00
Kontakt:

Re: NAMM 2012

Post autor: Marc.The.Drummer » wtorek 10 sty 2012, 16:59

jakieś nowe brzmienie...


 


To akurat możesz sobie sam robić kręcąc gałkami w swoim syntezatorze :)

http://dirtydrumzstudio.blogspot.com/

Awatar użytkownika
mr-hammond
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2003, 00:00

Re: NAMM 2012

Post autor: mr-hammond » wtorek 10 sty 2012, 17:24

Jest dobrze, bo Clavia dostała drawbary. Zerknij tu

Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: NAMM 2012

Post autor: Robix » wtorek 10 sty 2012, 17:26

To akurat możesz sobie sam robić kręcąc gałkami w swoim syntezatorze :)... 


Przecież to jest oczywiste, po to jest syntezator, żeby tworzyć na nim nowe brzmienia. Nie zrozumiałeś z pewnością co chiałem powiedzieć. Każdy syntezator jest inny, inaczej może brzmieć, ma inne możliwości edycyjne i modulacji. Jednak nie sposób jest nie zauważyć, że dużo producentów odgrzewa wciąż swoje poprzednie produkty, robiąc małe modyfikacje, opakowując to tylko w nową obudowę. Taki produkt może i mieć jakieś nowe funkcje, które powiekszają jego zakreś modulacjico sprawia, że można zrobić inne brzmienia pod względem "konstrukcyjnym", ale defakto są to te same oscylatory, filtry itp. Ja natomiast oczekuję cały czas na syntezator, który będzie miał inaczej brzmiące oscylatory, inne filtry i oczywiście rozbudowaną modulację. Może i ktoś by wymyślił jakiś nowy sposób modulacji, jakieś modulatory, nie wiem. W każdym razie chciałbym, żeby było coś co brzmi rzeczywiście inaczej, a nie "troszeczkę" inaczej niż Virus, Blofeld, Rolandy itp.

Początkujący muzyk.

Awatar użytkownika
mr-hammond
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2003, 00:00

Re: NAMM 2012

Post autor: mr-hammond » wtorek 10 sty 2012, 18:01

...To akurat możesz sobie sam robić kręcąc gałkami w swoim syntezatorze :)... 
Przecież to jest oczywiste, po to jest syntezator, żeby tworzyć na nim nowe brzmienia. Nie zrozumiałeś z pewnością co chiałem powiedzieć. Każdy syntezator jest inny, inaczej może brzmieć, ma inne możliwości edycyjne i modulacji. Jednak nie sposób jest nie zauważyć, że dużo producentów odgrzewa wciąż swoje poprzednie produkty, robiąc małe modyfikacje, opakowując to tylko w nową obudowę. Taki produkt może i mieć jakieś nowe funkcje, które powiekszają jego zakreś modulacjico sprawia, że można zrobić inne brzmienia pod względem "konstrukcyjnym", ale defakto są to te same oscylatory, filtry itp. Ja natomiast oczekuję cały czas na syntezator, który będzie miał inaczej brzmiące oscylatory, inne filtry i oczywiście rozbudowaną modulację. Może i ktoś by wymyślił jakiś nowy sposób modulacji, jakieś modulatory, nie wiem. W każdym razie chciałbym, żeby było coś co brzmi rzeczywiście inaczej, a nie "troszeczkę" inaczej niż Virus, Blofeld, Rolandy itp....
Myśle że Omnisphere w wersji sprzętowej byłby ok :)
Ale faktycznie coś nowego co zaskoczy brzmieniem było by ok.
Yamaha to odgrzewanie tego samego, lecz musi dogonić Kronosa, wiec pewnie będzie Dx7 na pokładzie razem z VL :) Te targi mogą być ciekawe.

ODPOWIEDZ