Co myślicie o tych osłonach?

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
Szrek
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 25 paź 2007, 00:00

Co myślicie o tych osłonach?

Post autor: Szrek » poniedziałek 27 lut 2012, 12:25

Cześć,


jeśli ktoś miał już przyjemność pracy z takimi osłonami jak w linkach poniżej, to proszę o radę - czy kupno czegoś takiego ma sens w momencie gdy nie mam zaadaptowanego akustycznie samego pomieszczenia. Głos człowieka nagrywa się z "efektem wanny". Czy takie panele są w stanie zmiejszyć ten efekt i dać normalne, ciepłe brzmienie jeśli na przykład ustawie dwa takie wtorząc okrąg? Który może się okazać lepszy? Cudów oczywiście nie oczekuję, ale chcę sie poradzić, czego MOGĘ oczekiwać.


http://www.soundimport.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=125&category_id=18&option=com_virtuemart&Itemid=12


lub


http://www.soundimport.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=261&category_id=18&option=com_virtuemart&Itemid=12


Czy lepiej zrobić samoróbkę z wełny mineralnej?


Z górey dziękuję za podpowiedzi ;)


Paweł
Posty: 864
Rejestracja: piątek 29 mar 2002, 00:00

Re: Co myślicie o tych osłonach?

Post autor: Paweł » poniedziałek 27 lut 2012, 12:42

Jeśli już, to tylko Reflexion Filter. Mam, uzywam w pokoju, który jest normalnym pokojem mieszkalnym (czyt. adaptacja nie może być zaawansowana) i sprawdza się całkiem nieźle (jak na te warunki. SM Pro niestety słaby. No i żadne koło, jeden starczy.

Awatar użytkownika
Szrek
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 25 paź 2007, 00:00

Re: Co myślicie o tych osłonach?

Post autor: Szrek » środa 29 lut 2012, 10:54

...Jeśli już, to tylko Reflexion Filter. Mam, uzywam w pokoju, który jest normalnym pokojem mieszkalnym (czyt. adaptacja nie może być zaawansowana) i sprawdza się całkiem nieźle (jak na te warunki. SM Pro niestety słaby. No i żadne koło, jeden starczy.... 


Miło to słyszeć :) biorąc jeszcze pod uwagę cenę tego drugiego:) Dołoże jescze do tego ewentualnie dwa panele akustyczne z wełny min. i coś z tego będzie :)


Dzięki i pozdrawiam


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Co myślicie o tych osłonach?

Post autor: Zbynia » środa 29 lut 2012, 11:39

Ja bym zbudował jednak mobilne ścianki o wysokości powiedzmy 2 metrów i szerokości 1 metra (np 5 sztuk) - koszt może wyjść nieznacznie wyższy ale i efekt będzie lepszy - tylko czy miałbyś miejsce na chowanie ich po nagraniu




Wystarczy ramiak, troszke wełny i jakis materiał do obicia - a z drugiej strony może być nawiercona otworami płyta pilśniowa - będziesz mógł sobie wtedy podziałać "akustyką" czy rozstawic je z przerwami wpuszczajac nieco "powietrza"


Awatar użytkownika
Szrek
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 25 paź 2007, 00:00

Re: Co myślicie o tych osłonach?

Post autor: Szrek » czwartek 01 mar 2012, 10:05

...
Ja bym zbudował jednak mobilne ścianki o wysokości powiedzmy 2 metrów i szerokości 1 metra (np 5 sztuk) - koszt może wyjść nieznacznie wyższy ale i efekt będzie lepszy - tylko czy miałbyś miejsce na chowanie ich po nagraniu 

 


Jeśli chodzi o miejsce, to cóż…. Cel uświęca środki. Najwyżej będę spał na balkonie J



 




Wystarczy ramiak, troszke wełny i jakis materiał do obicia - a z drugiej strony może być nawiercona otworami płyta pilśniowa - będziesz mógł sobie wtedy podziałać "akustyką" czy rozstawic je z przerwami wpuszczajac nieco "powietrza"...


Tzn. mają być dwie warstwy? I ramiak z wełną min i z tyłu płyta z otworami, tak?


 Ale tak serio, to z miejscem jest u mnie faktycznie słabo. Prawdopodobnie zrobię tak jak mi radzisz – na stronie IGS Audio jest instrukcja jak zrobić taki ramiak. Ale się upewnię - czy jest ewentualnie jakiś materiał, który mogę nabić na taką płytę, żeby taka ścianka była cieńsza i łatwiejsza do złożenia gdzieś między meblami? Czy jest to wg Ciebie bezsensowny półśrodek i tylko stracę czas?


 


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Co myślicie o tych osłonach?

Post autor: Zbynia » czwartek 01 mar 2012, 11:32

Cienka nie ma sensu.10 cm to taka sensowna grubość.Z jednej strony takiej ścianki zasłaniasz wełnę jakimś materiałem (może być grubszy koc lub dywan) z drugiej płyta pilśniowa z otworami.


Możesz wtedy korzystać z obydwu stron zależnie od wymagań - jedna pochłania mniej druga bardziej.Można dać też (zakładać powiedzmy na taką ściankę) jakąś sztywną pleksi by na przykład stworzyć więcej odbić dźwieku.


No ale niestety potrzebne na to miejsce


Awatar użytkownika
Szrek
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 25 paź 2007, 00:00

Re: Co myślicie o tych osłonach?

Post autor: Szrek » czwartek 01 mar 2012, 11:57

...
Cienka nie ma sensu.10 cm to taka sensowna grubość.Z jednej strony takiej ścianki zasłaniasz wełnę jakimś materiałem (może być grubszy koc lub dywan) z drugiej płyta pilśniowa z otworami.

Możesz wtedy korzystać z obydwu stron zależnie od wymagań - jedna pochłania mniej druga bardziej.Można dać też (zakładać powiedzmy na taką ściankę) jakąś sztywną pleksi by na przykład stworzyć więcej odbić dźwieku.

No ale niestety potrzebne na to miejsce...
 


No cóż, zrobię miejsce, nie mam chyba wyjścia :)


Dzięki serdeczne


ODPOWIEDZ