EiS Plus 02/2012

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

EiS Plus 02/2012

Post autor: AkselPL » poniedziałek 19 mar 2012, 18:34

Witam
Dziś rano otrzymałem pocztą EiS Plus 02/2012.
Chcę pogratulować redakcji za na prawdę świetnie zrobiony magazyn... Bardzo wiele przydatnych informacji! Już wiem że kupię poprzednie wydanie i kolejne. Mam nadzieje że przyszłe wydania również będą trzymać taki poziom!
Kawał dobrej roboty! Zdecydowanie polecam każdemu
Pozdrawiam
[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: EiS Plus 02/2012

Post autor: AkselPL » poniedziałek 19 mar 2012, 21:46

...Witam
Dziś rano otrzymałem pocztą EiS Plus 02/2012.
Chcę pogratulować redakcji za na prawdę świetnie zrobiony magazyn... Bardzo wiele przydatnych informacji! Już wiem że kupię poprzednie wydanie i kolejne. Mam nadzieje że przyszłe wydania również będą trzymać taki poziom!
Kawał dobrej roboty! Zdecydowanie polecam każdemu
Pozdrawiam...

Zapomniałem jednej kwestii... Wprowadźcie menu na płytę, nawigowanie się między folderami nie jest zbyt fajne. To przecież nie jest dużo roboty aby wprowadzić flash-a.
[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: EiS Plus 02/2012

Post autor: Zbynia » poniedziałek 19 mar 2012, 23:43

Flash w 21 wieku?nieeeeeeee




mozna to zrobic najprościej na html (nie widziałem dokonań na płycie) ale flasha panowie to bym unikał jak ognia w jakimkolwiek temacie




chociazby że na myszce mam wstecz....


Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: EiS Plus 02/2012

Post autor: AkselPL » poniedziałek 19 mar 2012, 23:55

...
Flash w 21 wieku?nieeeeeeee




mozna to zrobic najprościej na html (nie widziałem dokonań na płycie) ale flasha panowie to bym unikał jak ognia w jakimkolwiek temacie




chociazby że na myszce mam wstecz.......
 


 


No ok nie musi być flash może być html 5, ale żeby cokolwiek było! Ja nie wiem jak może nie być żadneog menu tylko same foldery.


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
acoto
Posty: 409
Rejestracja: środa 22 gru 2004, 00:00

Re: EiS Plus 02/2012

Post autor: acoto » wtorek 20 mar 2012, 09:01



Kawał dobrej roboty! Zdecydowanie polecam każdemu
Pozdrawiam ...


 -------------------------------------------------------------------------------


Omamiony reklamami kupiłem nr 1 i...nie mam zamiaru zakupić następnego.


Mam wszystkie numery EiS wydawane,circa od 10 lat. Po lekturze pierwszego numeru plusa niczego nowego się nie dowiedziałem. To jest wybór z wcześniejszych tekstów połączony tematycznie. Jeśli ktoś od niedawna czytuje EiS to właściwie też mogę polecić. Niemniej dla mnie jest to tylko odgrzewany kotlet. Być może , w przyszłości któregoś tam plusa zakupię. Redakcja zapowiada numery tematyczne dot. np. odsługi konkretnych programów,sprzętu. Mogłaby to być przydatna ściągawka :) .Ale narazie...j.w.




 

dust
Posty: 190
Rejestracja: środa 09 kwie 2003, 00:00

Re: EiS Plus 02/2012

Post autor: dust » wtorek 20 mar 2012, 22:43


Mam wszystkie numery EiS wydawane,circa od 10 lat. Po lekturze pierwszego numeru plusa niczego nowego się nie dowiedziałem. To jest wybór z wcześniejszych tekstów połączony tematycznie. Jeśli ktoś od niedawna czytuje EiS to właściwie też mogę polecić. Niemniej dla mnie jest to tylko odgrzewany kotlet. Być może , w przyszłości któregoś tam plusa zakupię. Redakcja zapowiada numery tematyczne dot. np. odsługi konkretnych programów,sprzętu. Mogłaby to być przydatna ściągawka :) .Ale narazie...j.w.


 ...

Mam dokładnie takie same odczucia.

Awatar użytkownika
trancvission
Posty: 78
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 00:00

Re: EiS Plus 02/2012

Post autor: trancvission » środa 21 mar 2012, 08:29

...
Mam wszystkie numery EiS wydawane,circa od 10 lat. Po lekturze pierwszego numeru plusa niczego nowego się nie dowiedziałem. To jest wybór z wcześniejszych tekstów połączony tematycznie. Jeśli ktoś od niedawna czytuje EiS to właściwie też mogę polecić. Niemniej dla mnie jest to tylko odgrzewany kotlet. Być może , w przyszłości któregoś tam plusa zakupię. Redakcja zapowiada numery tematyczne dot. np. odsługi konkretnych programów,sprzętu. Mogłaby to być przydatna ściągawka :) .Ale narazie...j.w.


 ...

Mam dokładnie takie same odczucia....

Może pewne artykuły, relacje zostały powielone ale zarazem przejrzyście rozszerzone o nowe wątki, ja bym nie wybrzydzał, a docenił pracę Twórców, oddanie i pogratulował wydania.
Kiedyś człowiek mógł bazować na Yamaha tim, i tam doszukiwał się nowinek, i uczył teorii, dzisiaj jest to podanie wiedzy na tacy dla amatorów i tak Plusa odbieram, znacząca pomoc przy wyborze / zakupie sprzętu.
Dla silniejszych sprzętowo i muzycznie wycieczka na targi.

PS. Czy do e-prenumeraty powinien być dodany plakat? będący integralną częścią zawartości numeru 2.
wobec tego czy można wnosić prośbę do AVT o ew. listowne dosłanie? Jest szansa?
SoundLand

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: EiS Plus 02/2012

Post autor: Redakcja » środa 21 mar 2012, 12:24

...Może pewne artykuły, relacje zostały powielone ale zarazem przejrzyście rozszerzone o nowe wątki...



Tak, to prawda i już tłumaczę czemu akurat tak zostało to skonstruowane.

Otóż z naszych analiz na przestrzeni 15-letniej obecności na rynku wynika jasno: praktycznie najpóźniej góra co 4 lata musimy podawać podstawy do tego, o czym piszemy. W przeciwnym wypadku lawinowo rośnie nam rzesza czytelników, którzy praktycznie nie rozumieją do końca o czym traktują nasze artykuły.

I tu, skoro u podstaw podjęliśmy się udźwignięcia na swych barkach trudu edukacji, stanęliśmy niemal pod ścianą. Bo aby być na bieżąco z przyrastającymi obecnie niemal w postępie geometrycznym nowościami, a przy tym wciąż być strawnymi dla początkujących (np. m.in. przez zastosowanie ramek tłumaczących/opisujących konkretne działania/zjawiska) nasz magazyn miesięcznie musiałby mieć co najmniej ze 250 stron (sprawdzono!). Nie zdradzę tu żadnej tajemnicy gdy napiszę, że nie stać nas na to, a przynajmniej nie w obecnej cenie. Nie znam też przypadku, aby inne poważne miesięczniki branżowe aktualnie szły serio taką drogą, bo to wręcz nierealne. Po prostu - obecnie ilość aktualnych tematów godnych omówienia przy ograniczonej pojemności magazynu ogranicza retrospekcję praktycznie do zera

Stąd też nasz pomysł na magazyn EiS Plus. Oczywiście podpieramy się w nim w znaczniej mierze artykułami z EiS (bo jak inaczej?) z tą różnicą jednak, że każdy poruszony temat został możliwie maksymalnie usystematyzowany i zaktualizowany. Tu proszę pamiętać o tym, że i EiS Plus też nie jest z gumy

Z powyższego wynikają proste podpowiedzi tyczące się najczęściej wskazywanych nam przez czytelników ich dylematów, otóż:

- jeśli ktoś jest stałym czytelnikiem EiS od min. 3 lat, to oczywiście EiS Plus specjalnie kupować nie musi. Chyba, że ma ochotę mieć pod ręką coś, co jest zaktualizowaną kwitesencją tego, co na przestrzeni tych lat zawarliśmy w naszych magazynach.

- jeśli ktoś właśnie rozpoczyna przygodę z naszym magazynem, to EiS Plus będzie mocno świetna na rozruch intelektualny w przeróżnych tematach .



...Czy do e-prenumeraty powinien być dodany plakat? będący integralną częścią zawartości numeru 2...



W zasadzie sam odpowiedziałeś sobie na swe pytanie. Otóż zarówno płyta DVD z EiS Plus, jak i plakat stanowią integralną część magazynu w postaci drukowanej. Nie mogą być udostępniane oddzielnie .

Może nie powinienem tego pisać, lecz akurat plakat z ostatniej EiS Plus jest pierwszym w naszym wydaniu, który powiesiłem sobie natychmiast przed oczyma. Już dawno nie miałem niczego podobnego w takim formacie, a co aż tak bardzo przyda mi się w codziennej pracy



P.S.

Po więcej informacji na temat EiS Plus warto zajrzeć na blog głównego "winowajcy" całego zamieszania , czyli Red. Naczelnego EiS Tomasza Wróblewskiego: 0db.pl.
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

dust
Posty: 190
Rejestracja: środa 09 kwie 2003, 00:00

Re: EiS Plus 02/2012

Post autor: dust » środa 21 mar 2012, 19:40

Mam tylko jedną sugestię. Ponieważ pismo to jak i pewne artykuły w EiS są kierowane do początkujących, należało by wyjaśniać pewne pojęcia lub pisać to "po polsku".
Wielu moich znajomych, którzy biorą do ręki owe pisma zadają mi pytanie "W jakim języku to napisane?".


Awatar użytkownika
trancvission
Posty: 78
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 00:00

Re: EiS Plus 02/2012

Post autor: trancvission » środa 21 mar 2012, 20:09

...Mam tylko jedną sugestię. Ponieważ pismo to jak i pewne artykuły w EiS są kierowane do początkujących, należało by wyjaśniać pewne pojęcia lub pisać to "po polsku".
Wielu moich znajomych, którzy biorą do ręki owe pisma zadają mi pytanie "W jakim języku to napisane?".

...

Moim zdaniem, jak ktoś nie ma podstaw informatyczno-muzycznych to nawet polski mu nie pomoże. Jak pismo branżowe, kierowane do konkretnych, wyjątkowych ludzi/odbiorców, to i język konkretny i branżowy.
a pozostałości, tzn. Ci niezbyt pasyjni albo niepasyjni , niech sobie darują i znajdą sobie inne hobby.
Bo nie da się nadrobić zaległego materiału bez praktyki, i przeczytanych lat artykułów EiS.
Poza tym można się oburzyć i nazwać to lenistwem krajowym.. nie wiem może to pokolenia teraz takie, że wszystko na tacy i za darmo chcą.. "i nagle połowa Polaków zaczęła śpiewać i co gorsza uważa , że 'ma talent' "
Rodzą mi się sprzeczne emocje, więc wybaczcie za uniesienie.
Wracając, bez znajomości podst. terminologi, i języka, daleko taki klawisz nie wytrzyma.
i wbrew pozorom , może Plus wydawać się przeznaczeniem dla amatorów od zera, to po głębszym wczytaniu, nie odnotowałem takiego wrażenia, powtórka z rzeczy które już były albo zostały uaktualnione, poparte nowinkami, testami, łopatologicznymi instrukcjami, zaliczając pierwszy rok na reżyserii dźwięku zarazem

uczyć się i nie marudzić ; )



SoundLand

ODPOWIEDZ