mxl v69 moogami

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
jaś
Posty: 70
Rejestracja: niedziela 07 kwie 2002, 00:00

mxl v69 moogami

Post autor: jaś » sobota 15 wrz 2012, 11:01

Witam!stałem się posiadaczem w/w mikrofonu i nie wiem czy tak powinno być ale szumy właściwie nie pozwalają na umieszczenie ścieżki np w wokalui w miksie:(czy ten mikrofon "tak ma"??prosze o informacje kogoś kto miał z nim do czynienia lub co ewentualnie może byc przyczyna takiego stanu rzeczy.Mikrofon niestety jest z drugiej ręki więc odpada zwrot:(
Troche lubie sobie pomuzykować, ponagrywać, posłuchać tego co nagrałem, czyli krótko mówiąc, lubię obszary muzyczne.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: mxl v69 moogami

Post autor: Zbynia » sobota 15 wrz 2012, 11:18

Ustawienia - żaden mikrofon mxl z jakimi miałem do czynienia nie szumiał tak by to było słyszalne z muzyką - nawet bez muzyki głos skutecznie maskował szum


Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: mxl v69 moogami

Post autor: Tadeo » sobota 15 wrz 2012, 11:38

hmm, szumi niejednostajnie jakby szarpał?


daj sie rozgrzać lampie odczekaj kilka minut i daj znać czy te przydźwieki są takie same jak tuż po uruchomieniu


Awatar użytkownika
jaś
Posty: 70
Rejestracja: niedziela 07 kwie 2002, 00:00

Re: mxl v69 moogami

Post autor: jaś » sobota 15 wrz 2012, 12:06

Niestety szum jest jednostajny i nie jet to kwestia ustawień:(Obawiam się ,że coś z tym mikrofonem jest nie tak i próbuję się dowiedzieć co to może być.Spróbuje jeszcze po wekendzie załączyc go i poczekać i zobaczyć czy szumy sie zmniejsza. Nagrywałem tez na rode K2, lampowym preampie art i takich szumów nie było choć zdaję sobie sprawę, że K2 ma mniejsze szumy. Ewentualnie mogę podesłać próbkę nagraną tym mikrofonem i jeśli ktoś takowy posiada to może skonfrontować ze swoim egzemplarzem.
Troche lubie sobie pomuzykować, ponagrywać, posłuchać tego co nagrałem, czyli krótko mówiąc, lubię obszary muzyczne.

Awatar użytkownika
jaś
Posty: 70
Rejestracja: niedziela 07 kwie 2002, 00:00

Re: mxl v69 moogami

Post autor: jaś » sobota 15 wrz 2012, 12:11

tak jeszcze myślę czy może to byc wina samej lampy??
Troche lubie sobie pomuzykować, ponagrywać, posłuchać tego co nagrałem, czyli krótko mówiąc, lubię obszary muzyczne.

Awatar użytkownika
ŁR
Posty: 15
Rejestracja: niedziela 17 lip 2011, 00:00

Re: mxl v69 moogami

Post autor: ŁR » sobota 15 wrz 2012, 13:07

Używam tego modelu i nic nie szumi, nawet przy dużym wzmocnieniu, więc raczej coś musi być uszkodzone. W pierwszej kolejności sprawdziłbym lampę.


Awatar użytkownika
jaś
Posty: 70
Rejestracja: niedziela 07 kwie 2002, 00:00

Re: mxl v69 moogami

Post autor: jaś » poniedziałek 17 wrz 2012, 22:11

Wracając do tematu już wiem, że szum nie pochodzi z lamp:(wymieniłem lampy i szum pozostał podłączyłem mikrofon bez lampy i szum również był. Nie pozostaje mi nic innego jak zapytać o jakiś serwis gdzie mógłbym mikrofon oddać bo z takimi szumami jest on zupełnie bezuzyteczny.
Troche lubie sobie pomuzykować, ponagrywać, posłuchać tego co nagrałem, czyli krótko mówiąc, lubię obszary muzyczne.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: mxl v69 moogami

Post autor: Zbynia » wtorek 18 wrz 2012, 01:11

piszesz że szum jest jednostajny niezależnie od ustawień - jakim cudem wpadłes na to że to mikrofon skoro to nie on?


jak zmniejszasz czułość preampu to szumy mikrofonu automatycznie też cichną - a skoro nie to nie szumi mikrofon tylko kolejny krok w torze


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: mxl v69 moogami

Post autor: Zbynia » wtorek 18 wrz 2012, 01:12

aha napisz jaki jest tor sygnału i jakie urządzenia bo nie wiemy nic


Awatar użytkownika
jaś
Posty: 70
Rejestracja: niedziela 07 kwie 2002, 00:00

Re: mxl v69 moogami

Post autor: jaś » wtorek 18 wrz 2012, 10:47

Jeszcze raz od początku.
Szum nie jest jednostajny niezależny od ustawien wzmocnienia wejścia tylko wzmacnia sie jak wzmacniasz wejscia.
Preampy do którego podłaczony jest mikrofon to focusrite voice master, art, i preamp Motu i w każdej konfiguracji jest tak samo. Po podłączeniu każdegi innego mikrofonu (rode k2, akg c 414 lub innego z nizszej półki szumy nie występuja. Po zmianie lampy szumy pozostały. Co więcej po podpięciu mikrofonu z wyciągnietą lampą, szum pozostaje na ytym samym poziomie. Po odłączeniu mikrofonu a pozostawieniu tylko zasilacza w wejsciu szum znika. Więc mniemam ( chyba słusznie, że szum jest generowany przez układ mikrofonu. W finalnym rozliczeniu pozostaje bardzo mały stosunek szumu do sygnału zarejestrowanego. Słysząc zachowania innych mikrofonów, których już troche podłaczyłem wysnułem wniosek, chyba słuszny, że to wina mikrofonu. Stąd zapytanie o to gdzie można taki mikrofon serwisować. Inaczej chyba go sprzedam jako uszkodzony:(
Troche lubie sobie pomuzykować, ponagrywać, posłuchać tego co nagrałem, czyli krótko mówiąc, lubię obszary muzyczne.

ODPOWIEDZ