U-HE - beta testowanie...

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
adn_01
Posty: 187
Rejestracja: czwartek 07 gru 2006, 00:00

U-HE - beta testowanie...

Post autor: adn_01 » wtorek 25 gru 2012, 11:35

Jeśli ktoś z Was jeszcze nie zauważył, to od paru dni na stronach u-he.com można pobrać beta wersje WSZYSTKICH programów Ursa (poza zebrą HZ której beta jest dostępna tylko w panelu zarejestrowanego użytkownika). Do pobrania m.in Zebra, Diva, ACE, wtyczki Uhbik i masa innych.


To tak w międzyczasie, między sernikiem a makowcem... ;)


Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: U-HE - beta testowanie...

Post autor: DJOZD » wtorek 25 gru 2012, 20:41

...Jeśli ktoś z Was jeszcze nie zauważył, to od paru dni na stronach u-he.com można pobrać beta wersje WSZYSTKICH programów Ursa (poza zebrą HZ której beta jest dostępna tylko w panelu zarejestrowanego użytkownika). Do pobrania m.in Zebra, Diva, ACE, wtyczki Uhbik i masa innych.
To tak w międzyczasie, między sernikiem a makowcem... ;)...

Nie mam nic od U-he, i zapytam - czy trzeba sie rejestrować i pobierać jakiegoś panelu klienta czy beta jest dostępna pod linkiem na stronie? Do kiedy da beta działa?

adn_01
Posty: 187
Rejestracja: czwartek 07 gru 2006, 00:00

Re: U-HE - beta testowanie...

Post autor: adn_01 » wtorek 25 gru 2012, 22:16

......Jeśli ktoś z Was jeszcze nie zauważył, to od paru dni na stronach u-he.com można pobrać beta wersje WSZYSTKICH programów Ursa (poza zebrą HZ której beta jest dostępna tylko w panelu zarejestrowanego użytkownika). Do pobrania m.in Zebra, Diva, ACE, wtyczki Uhbik i masa innych.
To tak w międzyczasie, między sernikiem a makowcem... ;)...

Nie mam nic od U-he, i zapytam - czy trzeba sie rejestrować i pobierać jakiegoś panelu klienta czy beta jest dostępna pod linkiem na stronie? Do kiedy da beta działa?
...
 


No więc po pierwsze - to moje zdanie, ale broniłbym go naprawdę mocno - żal nie mieć jednych z najlepszych programowych syntezatorów (tak, tak, nie żadnych romplerów) na których ostatnio powstawała muzyka do najlepszych hollywoodzkich produkcji (głównie na zabrze tworzy Hans Zimmer, współtworzył też hybrydową wersję Zebry - właśnie ZebraHZ).


Druga sprawa - Twoje pytanie - nie zauważyłem, żeby była jakakolwiek potrzeba rejestrowania się. Wyjątkiem jest tylko specjalna, rozszerzona wersja Zebry - ZebraHZ - z filtrami syntezatora Diva. Ta jako jedyna wymaga posiadania konta.


Podrzucam link do forum KVR:


http://www.kvraudio.com/forum/viewtopic.php?t=368443&sid=21feef6af06d5ad6fc797958d2c522b8


Tam znajdziesz bezpośrednie linki do installerów. 


Nie wiem, czy beta jest ograniczona czasowo, logika podpowiada, że niby powinna ale z drugiej strony to nie demo (ktorego cechą jest właśnie ograniczenie czasowe). 


Przejrzyjcie podlinkowany wątek, pewnie coś tam na ten temat jest.


Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: U-HE - beta testowanie...

Post autor: DJOZD » wtorek 25 gru 2012, 22:33

Dzięki, rzucę na to okiem. Znam większość ich wtyczek, mam niedziałające juz demo wersje. Nie zakupilem narazie żadnych bo nie stwierdziłem takiej potrzeby. Mam masę innego softu, na podobnym poziomie. Dla samych presetow nie kupie, a do kręcenia samemu mam inny bardzo porzadny soft. Tak czy inaczej, to wtyczki ostatnio bardzo modne i mocno exploatowane przez rynek.

adn_01
Posty: 187
Rejestracja: czwartek 07 gru 2006, 00:00

Re: U-HE - beta testowanie...

Post autor: adn_01 » wtorek 25 gru 2012, 23:09

...Dzięki, rzucę na to okiem. Znam większość ich wtyczek, mam niedziałające juz demo wersje. Nie zakupilem narazie żadnych bo nie stwierdziłem takiej potrzeby. Mam masę innego softu, na podobnym poziomie. Dla samych presetow nie kupie, a do kręcenia samemu mam inny bardzo porzadny soft. Tak czy inaczej, to wtyczki ostatnio bardzo modne i mocno exploatowane przez rynek. ... 


Z ciekawości dopytam: czego na podobnym poziomie używasz?


Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: U-HE - beta testowanie...

Post autor: DJOZD » środa 26 gru 2012, 09:30

Przedewszystkim soft od D16 (Lush to poziom brzmieniowy Diva, brakuje troche presetow ale niedlugo beda nowe, to przedewstkim narzedzie do kreowania dla mnie) oraz Komplete 8 Ultimate z m.in Reaktorem 5. To troche zapomniany instrument o przeogromnym potencjale brzmieniowym i ogromnej bibliotece gotowych konstrukcji. Reszta od NI, jak massive czy absynth.

perfektsound
Posty: 321
Rejestracja: wtorek 17 cze 2008, 00:00

Re: U-HE - beta testowanie...

Post autor: perfektsound » środa 26 gru 2012, 16:32

...Przedewszystkim soft od D16 (Lush to poziom brzmieniowy Diva, brakuje troche presetow ale niedlugo beda nowe, to przedewstkim narzedzie do kreowania dla mnie) oraz Komplete 8 Ultimate z m.in Reaktorem 5. To troche zapomniany instrument o przeogromnym potencjale brzmieniowym i ogromnej bibliotece gotowych konstrukcji. Reszta od NI, jak massive czy absynth. ... 




Popieram - tyle osób się spuszczało nad Divą, używałem dema - nic ciekawego. Przynajmniej, jeśli się kręci barwy w NI Komplete - zwłaszcza Massive, rewelacyjny Reaktor czy nawet starutki NI Pro 53. 

Alternatywna muzyka elektorniczna.

adn_01
Posty: 187
Rejestracja: czwartek 07 gru 2006, 00:00

Re: U-HE - beta testowanie...

Post autor: adn_01 » środa 26 gru 2012, 17:59

...Przedewszystkim soft od D16 (Lush to poziom brzmieniowy Diva, brakuje troche presetow ale niedlugo beda nowe, to przedewstkim narzedzie do kreowania dla mnie) oraz Komplete 8 Ultimate z m.in Reaktorem 5. To troche zapomniany instrument o przeogromnym potencjale brzmieniowym i ogromnej bibliotece gotowych konstrukcji. Reszta od NI, jak massive czy absynth. ... 


wtyczek NI używam od dawna, absynth faktycznie generuje brzmienia niepowtarzalne i wyjątkowe. Bardzo lubie fm8, massive - tyle, że ostatnio niestety trochę jakby zapomniane. A szkoda, bo cała muzyczna rzeczywistosc nie moze krecic sie wylacznie wokol sampli. Jednak massive i fm8 nie dorownuja brzmieniowo divie. Tyle, że to wciąż bardzo młody instrument, wiele do zrobienia i wiele brakow. Bardzo nie chciałbym, by poszedl podobną drogą jak inne nieźle zapowiadające się instrumenty...


Reaktora nie używam, trochę hardkoroy ;) - mnie bardzo odpowiada workflow w zebrze.Z bardziej namacalnych instrumentow lubie tez pracowac z virusem, waldorfem i andromedą.


A czy ktoś z Was używa może Dune, firmy Synapse? Ciekawe brzmienie...






Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: U-HE - beta testowanie...

Post autor: DJOZD » środa 26 gru 2012, 19:02

Syntezatory U-he to nowoczesne oprogramowanie stawiajace na muzyczny workflow. Czyli sugestywne gui, prosta konstrukcja. Osiągają dobre brzmienie, typowe dla syntezatorów a.d 2012. Czyli praca filtra z charakterystycznym świstem lub dzwonieniem. Nowoczesne algorytmy są wymagające dla cpu, ale dają w zamian fajne brzmienie. Dorownujace wiarygodnością analogom. Była już o tym mowa w przypadku tematu o Lush-101. FM nigdy nie zabrzmi jak owe sytezatory bo to zupełnie inna konstrukcja bazująca na DX yamahy i typowej dla niej syntezie FM. Zatem U-he także miałoby problem z graniem podobnych rzeczy co FM. Kwestia kto czego poszukuje. Nie ma jednak wątpliwości że największa moc wszystkich tych instrumentów leży w tym ze to 100% syntezatory i co jak zabrzmi zależy bardziej od nas. Jeżeli ktoś bazuje głównie na presetach to ocenia całość głównie pod ich kątem, czyli albo siedzi mu to co producent zapakowal natywnie lub nie.

adn_01
Posty: 187
Rejestracja: czwartek 07 gru 2006, 00:00

Re: U-HE - beta testowanie...

Post autor: adn_01 » środa 26 gru 2012, 20:05

...Syntezatory U-he to nowoczesne oprogramowanie stawiajace na muzyczny workflow. Czyli sugestywne gui, prosta konstrukcja. Osiągają dobre brzmienie, typowe dla syntezatorów a.d 2012. Czyli praca filtra z charakterystycznym świstem lub dzwonieniem. Nowoczesne algorytmy są wymagające dla cpu, ale dają w zamian fajne brzmienie. Dorownujace wiarygodnością analogom. Była już o tym mowa w przypadku tematu o Lush-101. FM nigdy nie zabrzmi jak owe sytezatory bo to zupełnie inna konstrukcja bazująca na DX yamahy i typowej dla niej syntezie FM. Zatem U-he także miałoby problem z graniem podobnych rzeczy co FM. Kwestia kto czego poszukuje. Nie ma jednak wątpliwości że największa moc wszystkich tych instrumentów leży w tym ze to 100% syntezatory i co jak zabrzmi zależy bardziej od nas. Jeżeli ktoś bazuje głównie na presetach to ocenia całość głównie pod ich kątem, czyli albo siedzi mu to co producent zapakowal natywnie lub nie. ... 


tylko czy w dzisiejszych produkcjach chodzi o to, żeby osiągnąć brzmienie analogu? nie wiem nawet, czy w gotowym utworze ktoś by to wychwycił...


ok, temat wielokrotnie powtarzany, nie ma co zaczynać.


ja w każdym razie dziękuję za hint, bo z lush nie miałem dotychczas styczności, może to i wstyd, ale tyle jest świetnego softu... 


ODPOWIEDZ