U-HE - beta testowanie...

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
perfektsound
Posty: 321
Rejestracja: wtorek 17 cze 2008, 00:00

Re: U-HE - beta testowanie...

Post autor: perfektsound » środa 26 gru 2012, 21:38

1 Bardzo lubie fm8, massive - tyle, że ostatnio niestety trochę jakby zapomniane.


2 Jednak massive i fm8 nie dorownuja brzmieniowo divie. 




Dwa odważne stwierdzenia ;) A ja odwrotnie, nie sądzę, żeby Diva dorównywała Massive :P


I co to znaczy, że Massive jest "zapomniany"? Wiele osób używa Massiva, ja jeśli potrzebuję dobrą barwę z softu to najczęściej wracam do tego programu. 





Alternatywna muzyka elektorniczna.

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: U-HE - beta testowanie...

Post autor: DJOZD » środa 26 gru 2012, 22:26

...

tylko czy w dzisiejszych produkcjach chodzi o to, żeby osiągnąć brzmienie analogu? nie wiem nawet, czy w gotowym utworze ktoś by to wychwycił...
... ...
 


 


Tego nie powiedziałem. I nawet nie jestem zwolennikiem teorii że analog brzmi lepiej. Ale przyznać trzeba że procesorozerność najnowszych syntezatorów wskazuje na coraz lepsze odzwzorowanie pracy filtrów i oscylatorów. Zaawansowane algorytmy aliasingu pozwalają ocieplić brzmienie filtrując cyfrowe śmieci tak jak robiłyby to analogowe filtry.  A to wymaga większej mocy.  Każdy dąży do doskonałości brzmienia swoich instrumentów i poprawianie algorytmów to rzecz naturalna - ewolucja.  Oczywiście w konsekwencji tego że większość brzmień ląduje w gęstych miksach ostatecznie wygra to jak zostały wymyślone i zaprogramowane aniżeli bardzo subtelne niuanse wynikające z algorytmów. Dlatego poziom starszych instrumentów jak Massive, Reaktor, IL Harmless, Phoscyon, Absynth i masa innych podobnych z lat od połowy '00 można uznać za bardzo zadowalający. A biorą dużo mniej mocy.  U-he to oczywiście kolejne produkty na rynku starające znaleść jakiś indywidualny kierunek. I dobrze. Każdy znajdzie coś dla siebie. Instrument ma inspirować, a nie walić po głowie technicznymi nowinkami i technologicznym pijarem.  


adn_01
Posty: 187
Rejestracja: czwartek 07 gru 2006, 00:00

Re: U-HE - beta testowanie...

Post autor: adn_01 » środa 26 gru 2012, 22:55

...
1 Bardzo lubie fm8, massive - tyle, że ostatnio niestety trochę jakby zapomniane.

2 Jednak massive i fm8 nie dorownuja brzmieniowo divie. 




Dwa odważne stwierdzenia ;) A ja odwrotnie, nie sądzę, żeby Diva dorównywała Massive :P

I co to znaczy, że Massive jest "zapomniany"? Wiele osób używa Massiva, ja jeśli potrzebuję dobrą barwę z softu to najczęściej wracam do tego programu. 



...
 




1. nie masz wrazenia, ze NI koncentruje sie na czyms innym? sample, sample, sample... banki sampli... dla mnie wielka trojka od NI to fm8, absynth i massive wlasnie. NI slucha uzytkownikow, ale jakos lepiej chyba slyszy tych, ktorzy uzywaja np. maschine... 


2. masz racje, pod wieloma wzgledami diva nie moze sie rownac z massive... ale massive jest efektem ewolucji... diva ma to dopiero przed soba...


Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: U-HE - beta testowanie...

Post autor: DJOZD » czwartek 27 gru 2012, 08:18

A co zmieniło się w Massive od jego wersji 1.0? Według mnie to byly tylko fix'y i lekkie modyfikacje funkcjonalne. Doszły jedynie banki brzmień, bardzo bogate zresztą.

perfektsound
Posty: 321
Rejestracja: wtorek 17 cze 2008, 00:00

Re: U-HE - beta testowanie...

Post autor: perfektsound » czwartek 27 gru 2012, 16:34

...
...
1 Bardzo lubie fm8, massive - tyle, że ostatnio niestety trochę jakby zapomniane.

2 Jednak massive i fm8 nie dorownuja brzmieniowo divie. 




Dwa odważne stwierdzenia ;) A ja odwrotnie, nie sądzę, żeby Diva dorównywała Massive :P

I co to znaczy, że Massive jest "zapomniany"? Wiele osób używa Massiva, ja jeśli potrzebuję dobrą barwę z softu to najczęściej wracam do tego programu. 



...
 




1. nie masz wrazenia, ze NI koncentruje sie na czyms innym? sample, sample, sample... banki sampli... dla mnie wielka trojka od NI to fm8, absynth i massive wlasnie. NI slucha uzytkownikow, ale jakos lepiej chyba slyszy tych, ktorzy uzywaja np. maschine... 

2. masz racje, pod wieloma wzgledami diva nie moze sie rownac z massive... ale massive jest efektem ewolucji... diva ma to dopiero przed soba......
 




Niby tak, sample i Maschine rządzi... Ogólnie NI koncentruje się na didżejowaniu, bardziej na klejeniu muzy niż tworzeniu. Możliwe, że stało się tak po niedawnym prawie-bankructwie NI i przejęciu pakietu większościowego przez nowego inwestora (niech ktoś mnie poprawi, jeśli coś namieszałem).


Jeszcze raz zwracam uwagę na NI Pro 53, całkiem dobry VSTi, który został przez NI po prostu porzucony (ja mam go jeszcze z czasów Komplete 5). Na szczęście nie zostawili na lodzie Reaktora ;) Ale już widać, że Reaktor staje się takim "Kontaktem syntezatorów", tzn. NI sprzedaje mini-syntezatory nakładki na Reaktora (patrz Razor) tak jak biblioteki do Kontakta.




Efekt uboczny całej dyskusji jest taki, że sprawdziłem sobie to U-He i zapałałem żądzą zakupu Zebry Cool  Dawno nie słyszałem tak dobrego softu.

Alternatywna muzyka elektorniczna.

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: U-HE - beta testowanie...

Post autor: DJOZD » czwartek 27 gru 2012, 16:48

Tak, Zebra to jeden z najciekawszych instrumentów U-he, jak dla mnie. Również zwraca moją uwagę, wszególności dobrymi motywami arpeggio.


Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: U-HE - beta testowanie...

Post autor: DJOZD » czwartek 27 gru 2012, 16:54

...Tak, Zebra to jeden z najciekawszych instrumentów U-he, jak dla mnie. Również zwraca moją uwagę, wszególności dobrymi motywami arpeggio.

...

A preset z ACE - Ripper mozna usłyszeć na przeboju Justina Bieber'a - beauty And a Beat.


adn_01
Posty: 187
Rejestracja: czwartek 07 gru 2006, 00:00

Re: U-HE - beta testowanie...

Post autor: adn_01 » piątek 28 gru 2012, 13:27

......Tak, Zebra to jeden z najciekawszych instrumentów U-he, jak dla mnie. Również zwraca moją uwagę, wszególności dobrymi motywami arpeggio.

...

A preset z ACE - Ripper mozna usłyszeć na przeboju Justina Bieber'a - beauty And a Beat.

...
 


No to zareklamowałeś... ;)


adn_01
Posty: 187
Rejestracja: czwartek 07 gru 2006, 00:00

Re: U-HE - beta testowanie...

Post autor: adn_01 » piątek 28 gru 2012, 13:40


 perfektsound:

Jeszcze raz zwracam uwagę na NI Pro 53, całkiem dobry VSTi, który został przez NI po prostu porzucony (ja mam go jeszcze z czasów Komplete 5). Na szczęście nie zostawili na lodzie Reaktora ;) Ale już widać, że Reaktor staje się takim "Kontaktem syntezatorów", tzn. NI sprzedaje mini-syntezatory nakładki na Reaktora (patrz Razor) tak jak biblioteki do Kontakta.


to jak to, nie można go już kupić?.. ja z komplete mam dopiero wersję 8u, wcześniej miałem pojedyncze programy z mojej ulubionej trójcy...


nakładki / wtyczki do wtyczek... swoją drogą dziwi mnie nieco dlaczego NI nie poszło w kierunku własnego daw. nie twierdzę, że brakuje takiego na rynku, ale chyba byliby w stanie bez większego kłopotu coś takiego przygotować.


stawiam, że powstałoby to / powstanie na bazie obecnego maschine + traktor.




perfektsound
Posty: 321
Rejestracja: wtorek 17 cze 2008, 00:00

Re: U-HE - beta testowanie...

Post autor: perfektsound » piątek 28 gru 2012, 20:09

...

 perfektsound:

Jeszcze raz zwracam uwagę na NI Pro 53, całkiem dobry VSTi, który został przez NI po prostu porzucony (ja mam go jeszcze z czasów Komplete 5). Na szczęście nie zostawili na lodzie Reaktora ;) Ale już widać, że Reaktor staje się takim "Kontaktem syntezatorów", tzn. NI sprzedaje mini-syntezatory nakładki na Reaktora (patrz Razor) tak jak biblioteki do Kontakta.


to jak to, nie można go już kupić?.. ja z komplete mam dopiero wersję 8u, wcześniej miałem pojedyncze programy z mojej ulubionej trójcy...

nakładki / wtyczki do wtyczek... swoją drogą dziwi mnie nieco dlaczego NI nie poszło w kierunku własnego daw. nie twierdzę, że brakuje takiego na rynku, ale chyba byliby w stanie bez większego kłopotu coś takiego przygotować.

stawiam, że powstałoby to / powstanie na bazie obecnego maschine + traktor.


...
 


Niestety, Pro 53 już nie kupisz, chyba że na rynku wtórnym.


Moim zdaniem najbliżej DAWa był system Kore - który także został bezceremonialnie prozucony, ludzie byli wkurzeni, zdarzało się, że niektórzy dopiero co kupili sterownik i soft Kore. Obecne nowe formaty zapisu presetów Komplete nie są kompatybilne z Kore...




A preset z ACE - Ripper mozna usłyszeć na przeboju Justina Bieber'a - beauty And a Beat. 





No szit! Chrzanić Zebrę, kupuję ACE!! Tongue out

Alternatywna muzyka elektorniczna.

ODPOWIEDZ