Szum po podpięciu iPada pod wejście aux.

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Szum po podpięciu iPada pod wejście aux.

Post autor: AkselPL » sobota 26 sty 2013, 18:52

Witam


Mam taką nietypową prośbę do kolegów.


Może ktoś będzie znał rozwiązanie.


Problem wygląda tak:


http://www.youtube.com/watch?v=7n7jMDcesXo


 


Próbowałem już wszystkiego i nie mam pojęcia co jest przyczyną. Podejrzewam że radio ma wbudowany kompresor i on wyciąga szum, ale czy iPad 2 powinien tak szumieć?


Podłączałem nokie 5800 i żadnego szumu nie uświadczyłem. iPada podłączałem pod monitory i słuchawki i żadnego szumu nie słyszałem. Dlaczego w takim razie radio gryzie się z ipadem?


Ma ktoś jakiś pomysł gdzie może leżeć przyczyna? W starym aucie odsłuchiwałem sobie nagrania na podobnej zasadzie z tym że tam było radio które sam montowałem. Zawsze w aucie sprawdzam jak wszystko brzmi podczas jazdy, co słychać a co nie.


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Szum po podpięciu iPada pod wejście aux.

Post autor: AkselPL » sobota 26 sty 2013, 21:54

Mówisz że taki kabelek pod złącze dock pomoże ?


Zastanawiam się skąd w ogóle jest ten szum. Wziąłbym pod uwagę jakieś przebiecia, pętle cokolwiek ale podłączając telefon jest wszystko ok czyli problem ogranicza się do ipada.


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

ODPOWIEDZ