Ogrzewanie w studiu nagrań

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Ipkis
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 10 maja 2011, 00:00

Ogrzewanie w studiu nagrań

Post autor: Ipkis » poniedziałek 01 kwie 2013, 20:05

Siema.

Na dniach będę zamieniam "dom" (4 pomieszczenia i przedpokój ok 65m2) na studio nagrań. Jest to bardzo stary dom i nie ma w nim centralnego ogrzewania, tylko piece kaflowe w niektórych pokojach, które z oczywistych względów znikną pod strukturą akustyczną pomieszczeń.

Pytanie brzmi: czy inwestować w piec gazowy i kaloryfery w pomieszczeniach plus wentylacja czy klimatyzacja czy jeszcze inne opcje?
W przypadku kaloryferów czy nie będą one przenosić fal dźwiękowych po pomieszczeniach. Jak to rozwiązać?

Dajcie jakąś radę proszę

Nagrania, mix, mastering:
www.ip-studio.pl

Blog dla realizatorów:
https://www.facebook.com/techniquesrecordingaudio?fref=ts


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Ogrzewanie w studiu nagrań

Post autor: Zbynia » wtorek 02 kwie 2013, 20:22

nawiew powietrzny albo centralne - ogrzewanie prądem zabija finansowo


co do przenoszenia rurami - walnij plastikowe


Janbz
Posty: 7
Rejestracja: sobota 24 lip 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Ogrzewanie w studiu nagrań

Post autor: Janbz » środa 03 kwie 2013, 13:53

metalowe ruru będą grałyna na 100%.wiem bo u mnie grały.można je izolować ale to dodatkowa praca i koszty.


 


 




Andyeis
Posty: 108
Rejestracja: środa 24 lis 2010, 00:00

Re: Ogrzewanie w studiu nagrań

Post autor: Andyeis » czwartek 04 kwie 2013, 08:37

Pomyśl o jakiejś hermetycznej szafie gdzie będzie w miarę stabilna temp. iwilgotność
powietrza dla elektroniki przez całą dobę

Rabarbar
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 29 lip 2013, 00:00

Re: Ogrzewanie w studiu nagrań

Post autor: Rabarbar » środa 07 maja 2014, 12:52

zawsze mnie smieszylo tego rodzaju "voodoo" i kombinowanie z nawet najmniejszym elementem, ktory niby mialby miec wplyw na jakosc nagrywanego lub odtwarzanego dzwieku, tak samo jak nie bylem w stanie nigdy dostrzec roznicy miedzy jakoscia sygnalu na przyklad przesylana przez [color=BLACK]kabel HDMI[color] za 30 zlotych, a taki za 150 :) ale w sumie jak nad tym sie dluzej zastanowic...

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Ogrzewanie w studiu nagrań

Post autor: DJOZD » środa 07 maja 2014, 13:28

...zawsze mnie smieszylo tego rodzaju "voodoo" i kombinowanie z nawet najmniejszym elementem, ktory niby mialby miec wplyw na jakosc nagrywanego lub odtwarzanego dzwieku, tak samo jak nie bylem w stanie nigdy dostrzec roznicy miedzy jakoscia sygnalu na przyklad przesylana przez [color=BLACK]kabel HDMI[color] za 30 zlotych, a taki za 150 :) ale w sumie jak nad tym sie dluzej zastanowic......


A co ma piernik do wiatraka? Ogrzewanie nie ma wpłynąć na brzmienie a na bezpieczeństwo dla pracującego tam sprzętu, komfort i zdrowie ludzi. Ale i brzmienia nagranych śladów wolnych od zakłóceń akustycznych.

smirnoff
Posty: 239
Rejestracja: poniedziałek 19 sie 2013, 00:00

Re: Ogrzewanie w studiu nagrań

Post autor: smirnoff » środa 07 maja 2014, 17:08

Ja prawdopodobnie będę się zmagał z podobnym problemem i prawdopodobnie (brak komina) zastosuję elektryczny piec akumulacyjny z rozładowaniem dynamicznym, czyli taki ktory ładuje sie w nocy na taniej taryfie a w dzien oddaje ciepło


anaklet
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 23 mar 2014, 00:00

Re: Ogrzewanie w studiu nagrań

Post autor: anaklet » czwartek 08 maja 2014, 01:58

...Ja prawdopodobnie będę się zmagał z podobnym problemem i prawdopodobnie (brak komina) zastosuję elektryczny piec akumulacyjny z rozładowaniem dynamicznym, czyli taki ktory ładuje sie w nocy na taniej taryfie a w dzien oddaje ciepło...

Dokładnie taki wynalazek mam w swoim mieszkaniu w którym mam też pracownię muzyczną. Bardzo to jest skuteczne jeśli chodzi o dawanie ciepła, bezpieczne itp, cenowo wychodzi podobnie do gazu. Jest tylko jedno ale - aby piece mogły się rozładowywać, muszą w nich działać wiatraczki, które są całkiem głośne, więc w pomieszczeniu, w którym nagrywa się cokolwiek cichego za pomocą mikrofonów pojemnościowych albo trzeba wyłączyć dogrzewanie na czas nagrania, albo wymyślić jednak coś innego w zamian.

Lagertha
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 08 maja 2014, 00:00

Re: Ogrzewanie w studiu nagrań

Post autor: Lagertha » czwartek 08 maja 2014, 15:06

może jakiś piecyk elektryczny, coś co nie pobiera dużo prądu. Nie ma też co przesadzać a już fakt że kaloryfery mają wpływ na dźwięk to uznają tylko audiofile ;)


[addsig]

yahooza
Posty: 19
Rejestracja: sobota 03 maja 2014, 00:00

Re: Ogrzewanie w studiu nagrań

Post autor: yahooza » czwartek 08 maja 2014, 21:55

jeśli cię stać,możesz ogrzewać klimą, pobór prądu podobny. zwłaszcza, jak masz klime ze sprężarą inverterową.

ODPOWIEDZ