Jak stoją sprawy z gramofonami?

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Janusz_M
Posty: 340
Rejestracja: czwartek 08 sty 2009, 00:00

Re: Jak stoją sprawy z gramofonami?

Post autor: Janusz_M » sobota 18 maja 2013, 21:23

Czyli tradycyjnie trzeba trochę się dokopać. To na koniec jeszcze proszę o polecenie jakiejś dobrej wkładki - znów trzeba szukać pośród marek dla DJ'ów?


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Jak stoją sprawy z gramofonami?

Post autor: Zbynia » niedziela 19 maja 2013, 01:15

Czy ja wiem czy dla DJ?popatrz po ortofon i shure - mają pełen wybór wraz z miarę dokladnymi danymi technicznymi


Awatar użytkownika
Marc.The.Drummer
Posty: 205
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 00:00
Kontakt:

Re: Jak stoją sprawy z gramofonami?

Post autor: Marc.The.Drummer » niedziela 19 maja 2013, 10:40

Co do gramofonów to przyjzalbym sie na twoim miejscu ofercie firmy Stanton. Według mnie bardzo solidne decki. Co do igieł to może Shure Mx97E? mi polecili ja na www.winyle.net i masz tam tez mase informacji na temat igieł oraz gramofonow w roznych kategoriach cenowych + opinie uzytkownikow.

http://dirtydrumzstudio.blogspot.com/

Janusz_M
Posty: 340
Rejestracja: czwartek 08 sty 2009, 00:00

Re: Jak stoją sprawy z gramofonami?

Post autor: Janusz_M » poniedziałek 20 maja 2013, 20:43

...
Czy ja wiem czy dla DJ?popatrz po ortofon i shure - mają pełen wybór wraz z miarę dokladnymi danymi technicznymi...
 


Czyli znów trzeba kopać :) Ale spoko - coś sobie doszukam.


Co do gramofonów to przyjzalbym sie na twoim miejscu ofercie firmy Stanton. Według mnie bardzo solidne decki. Co do igieł to może Shure Mx97E? mi polecili ja na www.winyle.net i masz tam tez mase informacji na temat igieł oraz gramofonow w roznych kategoriach cenowych + opinie uzytkownikow.


Dzięki - podpatrzę. Co do Stantonów to kiedyś pewnie zastanawiałbym się nad ST-80 (chyba to był najniższy model z napędęm bezpośrednim), ale dziś tylko ST 150 nie ma wyglądu "pod iPhone'a", a szkoda.


Pozdrawiam


Awatar użytkownika
Marc.The.Drummer
Posty: 205
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 00:00
Kontakt:

Re: Jak stoją sprawy z gramofonami?

Post autor: Marc.The.Drummer » wtorek 21 maja 2013, 14:54


Kierujesz się wyglądem czy jakością wykonania?

http://dirtydrumzstudio.blogspot.com/

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Jak stoją sprawy z gramofonami?

Post autor: Zbynia » wtorek 21 maja 2013, 15:00

mozna połączyc i jedno i drugie :)


Janusz_M
Posty: 340
Rejestracja: czwartek 08 sty 2009, 00:00

Re: Jak stoją sprawy z gramofonami?

Post autor: Janusz_M » wtorek 21 maja 2013, 15:07

...

Kierujesz się wyglądem czy jakością wykonania?
...
 


Gdyby nie było w czym wybierać taki argument miałby sens :)


Awatar użytkownika
tiny
Posty: 74
Rejestracja: piątek 29 lut 2008, 00:00

Re: Jak stoją sprawy z gramofonami?

Post autor: tiny » czwartek 23 maja 2013, 19:55

To tak jeśli chodzi o gramofon (dysponuje wiedza tylko z sektora DJ) to Technics jest klasą samą w sobie te gramoony mają ponad 25 lat i wciaż działaja a jakby sie coś popsuło to części są dostepne bez najmniejszego problemu. Ceny używwanych niskie nie są ale wrazie czego za 5 lat można go odsprzedać za podobne pieniądze :)

Reloop RP2000 w zastosowaniach konsumęckich daję radę jak najbardziej z bardziej klasycznych wyglądem to jeszcze Stanton Str od modelu 80 w zwyż. Jeszcze firma Gemini miała takie bardziej klasycznie wyglądające gramofony ale modeli teraz nie pamietam.

Co do igły a w zasadzie wkładki to ile ich na rynku tyle opinii generalnie sprawa wygląda tak iż: http://www.rms.pl/gramofony/typy-szlifow-we-wkladkach-gramofonowych-sferyczny-eliptyczny-liniowy

Ja chwale sobie produkty Stantona bo i cenowo i jakościowo całkiem przystępne jedyne ale jakiś czas temu zadowalała mnie zwykła Audio Technica.

Zbynia co do ramion to juz obiasniam i tłumaczę różnica miedzy prostym a S jest taka iż proste ramię to wymysł Vestaxa który wpadł na pomysł że takie ramie bedzie lepiej trzymać igłę w rowku przy wszystkich trikach turntejblistów, jeszcze jakiś czas temu pojawiło sie ramię w kształcie litery J np. Vestax pdx a2 - ale to ramie nie zrobiło jakiejś oszałamiającej kariery.

Numark np. do TTX i TT-500 ma chba dostepne oba ramiona jak kto woli.

Pozdrawiam T.
"...muzykę kocham więc kradnę te sample..." "...bo muzyka jest językiem wszechświata..."

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Jak stoją sprawy z gramofonami?

Post autor: Zbynia » czwartek 23 maja 2013, 22:47

Wiem że taki był cel vestaxa - czy to sie spisuje to kwestia dyskusyjna.Bardziej mi chodziło o wpływ na dźwięk bo jak wiadomo najlepiej z rowkiem pracuje prowadzenie liniowe


Poruszam ta kwestię z tego wzgledu że kolega poszukuje gramofonu do odsłuchu nie do DJ (a w DJ aż tak bardzo wagi do tego tematu przykładac nie trzeba)




ps.dzieki za link ze szlifami - odświeżę sobie wiedzę


Janusz_M
Posty: 340
Rejestracja: czwartek 08 sty 2009, 00:00

Re: Jak stoją sprawy z gramofonami?

Post autor: Janusz_M » piątek 24 maja 2013, 08:53

...
Wiem że taki był cel vestaxa - czy to sie spisuje to kwestia dyskusyjna.Bardziej mi chodziło o wpływ na dźwięk bo jak wiadomo najlepiej z rowkiem pracuje prowadzenie liniowe

Poruszam ta kwestię z tego wzgledu że kolega poszukuje gramofonu do odsłuchu nie do DJ (a w DJ aż tak bardzo wagi do tego tematu przykładac nie trzeba)




ps.dzieki za link ze szlifami - odświeżę sobie wiedzę...
 


Swego czasu też ten temat drążyłęm i znalazłem nawet jakieś rysunki z rozkładem sił itp., ale to było dobre 10-12 lat temu. Wówczas mówiło się o tym, że ramię S zapewnia lepszy dźwięk, ale dziś konstrukcje audiofilskie też takie ramię miewają.


Hmm... skoro najlepsze jest prowadzenie liniowe, to można zapewnić je poprzez naprawdę długie ramię. Przy pomocy redakcji EiS możemy skonstruować gramofon "audiofilski" z ramieniem długości ponad pół metra i sprzedawać go za (nie bądźmy pazerni)  ok. 10 000 Euro. Będziemy bogaci! ;)


Pozdrawiam
Janusz


ODPOWIEDZ