Jak stoją sprawy z gramofonami?

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
tiny
Posty: 74
Rejestracja: piątek 29 lut 2008, 00:00

Re: Jak stoją sprawy z gramofonami?

Post autor: tiny » piątek 24 maja 2013, 17:00

Nie mam pojecia jaki moga mieć wpływ na dzwięk różne rodzaje ramion ja używam prostych na vestaxach, dodatkowo w zależności od potrzeby wkładkę można regulować na headshell'u wiec w zależności od ramienia daje to kolejne ileś tam opcji... poza tym po pewnej dość burzliwej dyskusji staram się omijać audiofili z daleka gdyż po tym jak jeden próbował przekonać mnie że jego super hifi za "ileś tam" jest w stanie zagrać wierniej w kompletnie nieprzystosowanym pomieszczeniu niż średnio budżetowe monitory studyjne w przygotowanym pomieszczeniu stwierdziłem że dyskusja z takimi ludzmi to jak walenie głową w ściane...

Pozdrawiam T.
"...muzykę kocham więc kradnę te sample..." "...bo muzyka jest językiem wszechświata..."

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Jak stoją sprawy z gramofonami?

Post autor: Zbynia » piątek 24 maja 2013, 21:59

Widziałem te wykresy z siłami


jednak długie ramię jest bez sensu - lepiej liniowe - zajmuje tyle samo miejsca co zwykłe i jest mniej kłopotliwe - tyle ze nieuzywalne ręcznie(automat głównie)




regulacja na headshellu to głupota - nie daje kompletnie nic prócz zmiany kąta(pomijam ewentualnie lepsze prowadzenie dla dj) - wszystkie siły i problemy pozostaja takie same


Janusz_M
Posty: 340
Rejestracja: czwartek 08 sty 2009, 00:00

Re: Jak stoją sprawy z gramofonami?

Post autor: Janusz_M » piątek 24 maja 2013, 23:27

...
Widziałem te wykresy z siłami

jednak długie ramię jest bez sensu - lepiej liniowe - zajmuje tyle samo miejsca co zwykłe i jest mniej kłopotliwe - tyle ze nieuzywalne ręcznie(automat głównie) .
 


To miał być taki żart nawiązujący do tych szalonych konstrukcji dla "audiofili".


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Jak stoją sprawy z gramofonami?

Post autor: Zbynia » niedziela 26 maja 2013, 01:35

zart zartem ale spisywałby sie bardzo dobrze :)




niestety potrzebowałby bardzo stabilnego podłoza i bardzo dokładnego wyważenia i to jedyny minus - dlatego sądzę że jednak dobre S jest najbliżej liniowego i twojego pomysłu


do DJ wystarczy proste - tam i tak nikt nigdy na jakośc nie zwraca uwagi :)


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Jak stoją sprawy z gramofonami?

Post autor: Zbynia » niedziela 26 maja 2013, 01:37

ps.przy zapisie analogowym najlepiej spisuje sie to co go zapisało




tak było w winylach i kasetach


Janusz_M
Posty: 340
Rejestracja: czwartek 08 sty 2009, 00:00

Re: Jak stoją sprawy z gramofonami?

Post autor: Janusz_M » niedziela 16 mar 2014, 15:37

Trochę czasu minęło i z różnych przyczyn wybór i zakup gramofonu się odkładał, ale ostatecznie kupiłem SL-1210.


A teraz kilka wniosków jakie wyciągnąłem z moich poszukiwań:


- Gramofony z napędem bezpośrednim produkuje się już właściwie tylko na rynek DJ. Żaden nie ma stabilizacji obrotów na poziomie technicsa (inne parametry też są trochę "za"). Zupełnie jakby liczył się tylko czas startu.


- Firmy "audiofilskie" oferują jakieś "konstrukty" z przyciskami ukrytymi pod gramofonem lub zmianą przędkości obrotów poprzez przełożenie paska na inną "przekładnie". Najlepszym pomysłem na stabilizację obrotów jest podnoszenie wagi talerza.


- gramofony w cenie poniżej 4000 zł. raczej nie są w stanie zaoferować takich parametrów jak SL-12xx. Podobnie jak niektóre za 8000 zł. Strach pomyśleć


- Lampki strobo są jakby "passe".


- Udało mi się znaleźć 3 polskich producentów gramofonów dla audiofilów. Właściwie to 2,5 bo jeden właściwie wcale tego nie robi chociaż to robi.


Powiem szczerze, że czuję się oszukany. Niektóre firmy nawet nie podają podstawowych parametrów, wszędzie sporo bełkotu uzupełnionego terminami pseudotechnicznymi, a "niezależne" recenzje są wręcz koszmarne. A może to ja jestem wybredny, albo dalem się "nabrać" na legendę SL'ki?


W każdym razie dziękuję wszystkim za rady.


Pozdrawiam
Janusz


Awatar użytkownika
Marc.The.Drummer
Posty: 205
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 00:00
Kontakt:

Re: Jak stoją sprawy z gramofonami?

Post autor: Marc.The.Drummer » poniedziałek 17 mar 2014, 14:13

Raczej dałes się nabrać :) SL-1200 to już przeżytek jest.

http://dirtydrumzstudio.blogspot.com/

Janusz_M
Posty: 340
Rejestracja: czwartek 08 sty 2009, 00:00

Re: Jak stoją sprawy z gramofonami?

Post autor: Janusz_M » poniedziałek 17 mar 2014, 14:58

...
Raczej dałes się nabrać :) SL-1200 to już przeżytek jest....
 


Najważniejsze, że moja próżność została zaspokojona :)


ODPOWIEDZ