You Rock Guitar YRG gen2

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
Bubbel
Posty: 44
Rejestracja: wtorek 30 mar 2004, 00:00

You Rock Guitar YRG gen2

Post autor: Bubbel » piątek 21 cze 2013, 02:00

Witam. Na poczatku powiem, że szczerze sie zdziwiłem, że nie mogę znaleźć tu, na forum żadnego tematu o tej gitarze.

Na dobrą sprawe nie traktuję tego urządzenia jak gitary, tylko jak kontroler MIDI. Kontroler, który o tyle mnie zafascynował, że pozwala nagrywać ścieżki MIDI za pomocą instrumentu, który znam lepiej niż klawisze.

Wiem, że wystarczyłby pickup midi, żeby zamienić gotarę w kontroler, ale przy użyciu YRG nie pojawia się problem dodatkowej latencji. Porównywanie YRG do standardowej gitary jest dla mnie jak porównywanie fortepianu do plastikowych klawiszy podłączonych do kompa. Po prostu spełnia inne zadanie.

Dziwi mnie bardzo niewielka ilość materiału po polsku dotyczacego tego wynalazku. I to, że żaden polski freak nie zajal sie tym tematem (...albo jeszcze o nim nie słyszałem).

1050zł na thomannie wydaje mi sie rozsądną ceną, o ile rzeczywiście możliwości YRG sa takie jak się spodziewam. Z chęcią pobawiłbym sie nią przed zakupem, ale aktualnie nie widze takiej możliwości.

Przymierzam się do kupienia YRG gen2 i mam nadzieję tu znaleźć dodatkowe informacje. Jeżeli ktoś z forumowiczów takie posiada, to byłbym wdzięczny za podzielenie się :)

Awatar użytkownika
acoto
Posty: 409
Rejestracja: środa 22 gru 2004, 00:00

Re: You Rock Guitar YRG gen2

Post autor: acoto » piątek 21 cze 2013, 09:15

wygląda to na kolejną zabawkę o niezbyt ciekawych dźwiękach. Tak to przynajmniej można wywnioskować po netowych prezentacjach. Podobne ( kiepskie) efekty można uzyskać z pudełka sonnus'a. I jest połowę taniej.

Awatar użytkownika
Bubbel
Posty: 44
Rejestracja: wtorek 30 mar 2004, 00:00

Re: You Rock Guitar YRG gen2

Post autor: Bubbel » piątek 21 cze 2013, 11:42

...wygląda to na kolejną zabawkę o niezbyt ciekawych dźwiękach. Tak to przynajmniej można wywnioskować po netowych prezentacjach. Podobne ( kiepskie) efekty można uzyskać z pudełka sonnus'a. I jest połowę taniej....

Jedynym pudełkiem jaki mam zamiar stosować jest komputer. Nie zalezy mi na "wbudowanych" dźwiękach. Mogłby ich w ogóle nie być, a urzadzenie mogłby sie ograniczać jedynie do wysyłania sygnałów midi.

Awatar użytkownika
acoto
Posty: 409
Rejestracja: środa 22 gru 2004, 00:00

Re: You Rock Guitar YRG gen2

Post autor: acoto » piątek 21 cze 2013, 16:20

no właśnie sonnus do tego służy.

Awatar użytkownika
Bubbel
Posty: 44
Rejestracja: wtorek 30 mar 2004, 00:00

Re: You Rock Guitar YRG gen2

Post autor: Bubbel » piątek 21 cze 2013, 21:15

...no właśnie sonnus do tego służy.... 


Chyba się nie zrozumieliśmy


Nie szukam przetwornika sygnału audio na midi (np. sonnus jest monofoniczny).


Nie szukam pickupa midi (latencja).


Szukam kontrlolera midi o właściwościach gitary. YRG nim jest i o tej zabawce chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej.


Jedyny inny podukt, który by mnie zainteresował, to kontroler podobny do YRG, ale bez wbudowanych modułów dźwiękowych.


Awatar użytkownika
macandroll
Posty: 506
Rejestracja: sobota 10 cze 2006, 00:00

Re: You Rock Guitar YRG gen2

Post autor: macandroll » sobota 22 cze 2013, 01:09

...
...no właśnie sonnus do tego służy.... 

Chyba się nie zrozumieliśmy

Nie szukam przetwornika sygnału audio na midi (np. sonnus jest monofoniczny).

Nie szukam pickupa midi (latencja).

Szukam kontrlolera midi o właściwościach gitary. YRG nim jest i o tej zabawce chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej.

Jedyny inny podukt, który by mnie zainteresował, to kontroler podobny do YRG, ale bez wbudowanych modułów dźwiękowych.
...
 


 


Sam jestem ciekawy. Mam Axona ax 100, rolandy i znam wady i zalety takowych.


Ten kontroler pewno jest rozwinięciem idei Casio czy Yamahy- czyli bez opóźnień, instrument z plastiku przypominający gitarę, wyjście midi.


To że nie jest to konwencjonalna gitara, może być zaletą. Poważnie, bo przerabianie zwykłej gitary na midi i tak końćzy się masa kompromisów.


 


Kolego musisz kupić i wszystkim nam powiedzieć jak to działa. A mi możesz nawet dodatkowo pozyczyć na 1 dzień  :D


Wątpię by ktoś tutaj miał coś takiego, bo pewnie większość to uważa za zabawkę.


Gitarzyście to konserwatyści i lubią magię drewna. Ja też lubię, ale nie przeszkadza mi pograć na plastikowej gitarce  :D

Muzyk, gitarzysta

MrExplosion
Posty: 471
Rejestracja: piątek 15 wrz 2006, 00:00

Re: You Rock Guitar YRG gen2

Post autor: MrExplosion » sobota 22 cze 2013, 01:45

Jest też software JamOrigin, który działa w ten sposób, ale nie wiem czy nie ma latencji. Póki co jest to beta i można próbować za darmo. Sam mam zamiar potestować.

Awatar użytkownika
Bubbel
Posty: 44
Rejestracja: wtorek 30 mar 2004, 00:00

Re: You Rock Guitar YRG gen2

Post autor: Bubbel » sobota 22 cze 2013, 10:42

...Jest też software JamOrigin, który działa w ten sposób, ale nie wiem czy nie ma latencji. Póki co jest to beta i można próbować za darmo. Sam mam zamiar potestować.... 


 Z tego, co widzę, to w JamOrigin są algorytmy, które umożliwiają przewidywanie granego dźwięku, zamin jeszcze ten dźwięk mozna by było odczytać z sinusoidy. Latencja być musi, ale może być odpowiednio zminimalizowana.




To że nie jest to konwencjonalna gitara, może być zaletą. Poważnie, bo przerabianie zwykłej gitary na midi i tak końćzy się masa kompromisów.


Tutaj też jest duży kompromis... a raczej rezygnacja ze standardowej gitary i jej brzmienia.




 


Kolego musisz kupić i wszystkim nam powiedzieć jak to działa. A mi możesz nawet dodatkowo pozyczyć na 1 dzień  :D


Wątpię by ktoś tutaj miał coś takiego, bo pewnie większość to uważa za zabawkę.


Gitarzyście to konserwatyści i lubią magię drewna. Ja też lubię, ale nie przeszkadza mi pograć na plastikowej gitarce  :D


Wiem, że YRG to plastik i zabawka i gitarzyści na to nie pójdą. Sam sie zastanawiałem czy kupować cos mi mi wyglada na k***a bez żołędzia... od strony stylistycznej wolałbym cos co wyglada na prawdziwą gitarę. Gitara jest przedłużeniem męskości, a ta zabawka co najwyżej wibratorem :) I to może gitarzystom nie pasować :)




Środki na zakup będą dopiero w przyszłym tygodniu. Zobaczymy czy ta zachcianka przetrwa próbę czasu :)


Awatar użytkownika
macandroll
Posty: 506
Rejestracja: sobota 10 cze 2006, 00:00

Re: You Rock Guitar YRG gen2

Post autor: macandroll » sobota 22 cze 2013, 14:22

...
...Jest też software JamOrigin, który działa w ten sposób, ale nie wiem czy nie ma latencji. Póki co jest to beta i można próbować za darmo. Sam mam zamiar potestować.... 

 Z tego, co widzę, to w JamOrigin są algorytmy, które umożliwiają przewidywanie granego dźwięku, zamin jeszcze ten dźwięk mozna by było odczytać z sinusoidy. Latencja być musi, ale może być odpowiednio zminimalizowana.




To że nie jest to konwencjonalna gitara, może być zaletą. Poważnie, bo przerabianie zwykłej gitary na midi i tak końćzy się masa kompromisów.

Tutaj też jest duży kompromis... a raczej rezygnacja ze standardowej gitary i jej brzmienia.




 

Kolego musisz kupić i wszystkim nam powiedzieć jak to działa. A mi możesz nawet dodatkowo pozyczyć na 1 dzień  :D

Wątpię by ktoś tutaj miał coś takiego, bo pewnie większość to uważa za zabawkę.

Gitarzyście to konserwatyści i lubią magię drewna. Ja też lubię, ale nie przeszkadza mi pograć na plastikowej gitarce  :D

Wiem, że YRG to plastik i zabawka i gitarzyści na to nie pójdą. Sam sie zastanawiałem czy kupować cos mi mi wyglada na k***a bez żołędzia... od strony stylistycznej wolałbym cos co wyglada na prawdziwą gitarę. Gitara jest przedłużeniem męskości, a ta zabawka co najwyżej wibratorem :) I to może gitarzystom nie pasować :)




Środki na zakup będą dopiero w przyszłym tygodniu. Zobaczymy czy ta zachcianka przetrwa próbę czasu :)
...
 


 


Kup kup, a potem pamietaj, pożycz mi  :D

Muzyk, gitarzysta

ODPOWIEDZ