Mikser do nagłośnienia perkusji

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
Prez_drummer
Posty: 2
Rejestracja: środa 25 wrz 2013, 00:00

Mikser do nagłośnienia perkusji

Post autor: Prez_drummer » środa 25 wrz 2013, 01:09

Witam. Potrzebował bym mikser do nagłośnienia perkusji. Niestety nie gram takich imprez aby był nagłośnieniowiec i akustyk więc potrzebuje miksera z którym sobie sam poradze. Mikser na scene do wpięcia do głownego miksera na przody oraz przyda się tez w domowym "studio" które pomału się tworzy.
Co polecacie? Wiem że na pewno musi zawierać insert abym mógł podłączyć bramki na tomy.
Jest sens bawić się w behringera? ogranicza mnie budżed maksymalnie do 1400zł.
Mikser musi miec 8 kanałów mikrofonowych.
Myślałem nad soundcraftem Spirit E8 jest obecnie na allegro.
Chciałbym również w przyszłości nagrywać jakieś ścieżki ale chyba z tym budżetem się nie zmieszcze, więc to musze sobie odpuścić. Czekam na propozycje, z jakimi mikserami mieliście doczynienie, które polecacie pod względem brzmienia i funkcjonalności. I co bym jeszcze potrzebował do dobrego nagłośnienia. Mikrofony mam dość dobre oprócz overhadów które musze zmienić w najbliższym czasie ( samson CO2- chociaż dają rade) stopa beta 52 no i sm 57 werbel plus musze kupić jeszcze coś na tomy.
Jeżeli coś napisałem niejasno lub niepoprawnie to nie miejcie mi za złe, jestem nowy na forum a w branży moje doświadczenie jest bardzo małe.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi:)

Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Mikser do nagłośnienia perkusji

Post autor: Tadeo » środa 25 wrz 2013, 12:07

absolutnie nie tak


nie ma koniecznosci bramkowania tomów, a ostatnio to karygodne


rozejrzyj sie za spirit werja m grzie masz podwójnie przestrajany srodek - te miksery brzmią i na nich wykrecisz brzmienie, na behringerze bylbym ostrozny, uwazaj na tanioche w dodatku jakimis efektami na pokladzie


mikser musi miec dobre preampy i brzmiącą korekcje i z taniej półki to ostatnio najbardziej mi do gustu przypadły wlasnie spirit M (8 wystarczy)




Awatar użytkownika
Prez_drummer
Posty: 2
Rejestracja: środa 25 wrz 2013, 00:00

Re: Mikser do nagłośnienia perkusji

Post autor: Prez_drummer » środa 25 wrz 2013, 15:41

Czyli tego E8 sobie odpóścić i polować na m8 tak?
A behringer starszej wersji? np eurorack? podobno mają lepsze przedwzmacniacze niż te nowe wrsje xenyx itp

Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Mikser do nagłośnienia perkusji

Post autor: Tadeo » piątek 27 wrz 2013, 18:02

...Czyli tego E8 sobie odpóścić i polować na m8 tak?
A behringer starszej wersji? np eurorack? podobno mają lepsze przedwzmacniacze niż te nowe wrsje xenyx itp
...
 


jesli Cie stać bierz M8 jesli juz ma byc koniecznie mikser a nie interfejs...


mysle tutaj o zabawie w studio....




nawet chcąc grać na zywo warto by sie zaopatrzyć w rme babyface i tutaj chocby najtansza konfiguracja czyli dokupienie ada8000 pozwoli na szlifowanie studyjnego warsztatu


laptopa zakladam ze masz


w w/w konfiguracji masz 10 mikrofonowych wlotówz czego dwa całkiem dobre w rme, dodatkowo masz cyfrowy mikser z korekcją na kanałach i prostymi ale bdb brzmiacymi efektami pogłos, echo




pozdr


smirnoff
Posty: 239
Rejestracja: poniedziałek 19 sie 2013, 00:00

Re: Mikser do nagłośnienia perkusji

Post autor: smirnoff » piątek 27 wrz 2013, 20:54

Wykręcenie dobrego brzmienia może być trudne jednocześnie miksując, grajac na perkusji i co za tym idzie bedąc na scenie a nie przed nią.


 


W dodatku skoro są to małe imprezy to podwójnie przestrajalny srodek może nie mieć aż takiego sensu.


 


Masz do tego jakieś przyzwoite mikrofony?


ODPOWIEDZ