Bałkanica

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
PieTras!
Posty: 375
Rejestracja: piątek 07 cze 2013, 00:00

Bałkanica

Post autor: PieTras! » środa 30 paź 2013, 18:54

Robię remake Bałkanicy i to co mnie uderzyło - zastanawia mnie jakość drumów i elektroniki w tym numerze (pod spodem direct link do yt). Ogólnie numer brzmi zawodowo; produkcyjnie wydaje mi się też - świetnie (swoją drogą coś mi tu pachnie "Oną tanczy dla mnie" ;) ). Instr i wokal - też mi się wydaje jak trzeba. Natomiast gdy słucham bitu i elektroniki (np. 1:10 lub w całości werbel), odnoszę wrażenie, że jest to lo-fi, pozbawione klarowności typowej dla muzyki elektronicznej - w przeciwieństwie do jasnej i klarownej całości instrumentalnej (w której de facto bit i werbel siedzą - moim zdaniem - w paśmie).

Czy też macie takie wrażenie że bit i synth odstają barwą od pozostałych tracków? Zostaje sprawa konwersji youtuba itp.


http://www.youtube.com/watch?v=Pqaxe5o2Apo 

Klawisze, kompozycja, produkcja... :)

Awatar użytkownika
chantizstudio
Posty: 419
Rejestracja: sobota 26 maja 2007, 00:00

Re: Bałkanica

Post autor: chantizstudio » środa 30 paź 2013, 19:01

Tam w gruncie tylko trąbka i wokal brzmi dobrze, reszta jakaś stłumiona
''po to są gały w syntezatorach , zeby kręcić aż uzyska się to czego się szuka'' AdamZ

Kradzik
Posty: 15
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 00:00

Re: Bałkanica

Post autor: Kradzik » środa 30 paź 2013, 19:52

Po pierwsze to ja przynajmniej nie słyzałem nigdzie porządnej wersji, nie tej "youtubowej", nawet poza youtube, samo audio to jest ciągle to samo pozbawione tylko wizji.


Poza tym dla mnie perkusja to po prostu sample pod house, electro z paczek Vengeance-Sound, tych niemieckich.


Clap, stopa na 100% jakiś essential house, może tamburyn i inne jakieś tomy o ile w ogóle są, bo już nie kojarze dokładnie to być może z innego źródła i moim zdaniem poza sekcją dętą reszta wszystko było programowane przez soft. Po prostu track miał przyciągnąć uwagę z jednej strony brzmieniem klubowym ale przepełnionym instrumentami dętymi i cieszyć ucho dlatego tak to brzmi.


Dziwny miks ale chyba celowo taki..po prostu 1-2 planowe role to instrumenty dętę a reszta w tle.


Awatar użytkownika
PieTras!
Posty: 375
Rejestracja: piątek 07 cze 2013, 00:00

Re: Bałkanica

Post autor: PieTras! » czwartek 31 paź 2013, 19:04

Drumy są z sampli, to oczywiste :) Natomiast brzmi to (chyba że to kwestia konwersji - w co wątpię) jakby elektronika i drumy w trakcie produkcji przeszły przez jakąś słabą konwersję, ew. skrajną kompresję, bo w porównaniu do trąb, wokalu itd brzmi to lo-fi (na moje ucho oczywiscie). Dziwny zabieg (lub zbieg okoliczności) - ale broni się! Bo całość 'w locie' brzmi ok.
Może mieli loopa w słabej jakości, ale uparli się, że on pasuje? Bo pasuje ;)
Klawisze, kompozycja, produkcja... :)

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Bałkanica

Post autor: Zbynia » czwartek 31 paź 2013, 21:43

remake 4 miesięcznego kawałka?to raczej kopia a nie remake


poczekaj chociaz z dekadę


Awatar użytkownika
chlebow
Posty: 173
Rejestracja: niedziela 16 lis 2003, 00:00

Re: Bałkanica

Post autor: chlebow » czwartek 31 paź 2013, 22:39

Może lepiej spytać samego "sprawce" o szczegóły? - stevelukather.


Chociaż on już rzadko zagląda na forum. Ale kto wie.

MAC G5 / 2GRAM / 2xUAD-1 / UAD-2 / Logic 9 / RME 800 / 2xMOTU HD 896 + 828mkII / HD2 Pro Tools 8 / 2x Lynx Aurora 16 / Audient ASP8024

Awatar użytkownika
PieTras!
Posty: 375
Rejestracja: piątek 07 cze 2013, 00:00

Re: Bałkanica

Post autor: PieTras! » piątek 01 lis 2013, 11:17

...
remake 4 miesięcznego kawałka?to raczej kopia a nie remake

poczekaj chociaz z dekadę...
 




Myślałem, że remake, to odtworzenie po swojemu brzmienia danego utworu, a kopia, to kopia... Nie? :)

Klawisze, kompozycja, produkcja... :)

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Bałkanica

Post autor: Zbynia » piątek 01 lis 2013, 13:06

Raczej remix :)


remake to taki remaastering bardziej


Awatar użytkownika
PieTras!
Posty: 375
Rejestracja: piątek 07 cze 2013, 00:00

Re: Bałkanica

Post autor: PieTras! » sobota 02 lis 2013, 03:16

Innymi definicjami się posługujemy ;)
Dla mnie remix - to jest przemiksowanie, remake - odtworzenie. Wujek google powiedział mi podobnie, ale nie chcę się mądrzyć, bo darzę wielkim szacunkiem Cię Zbyniu :) I tym samym kończę offtopa:) 

Klawisze, kompozycja, produkcja... :)

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Bałkanica

Post autor: Zbynia » sobota 02 lis 2013, 15:20

Spoko luz - granica jest cieniutka że wręcz zatarta :)


Najwazniejsze - rób i głowy sobie nie zawracaj szczegółami :)


Pozdro


ODPOWIEDZ