AKAI APC 40 + Octatrack + Machinedrum do grania live ?

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
ChrisAdvocat
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 07 lis 2013, 00:00

AKAI APC 40 + Octatrack + Machinedrum do grania live ?

Post autor: ChrisAdvocat » czwartek 07 lis 2013, 10:04

Witam jako nowy użytkownik .


Informuje, że miałem okazje przetestować wszystkie trzy maszyny wymienione w tytule i niestety/stety wszystkie mi podeszły pod względem ergonomii, jednak Octatrack wydawał się bardziej skomlikowany, ale myślę, że opanowanie go to by była kwestia czasu . Ogólnie jestem dość szybki w działaniu muzycznym .


 


Teraz tak . Zwracam się z prośbą taką . Ze względu, że jestem użytkownikiem programu Ableton Live wersja 9 Suite, chciałem się dowiedzieć czy istnieje szansa aby Elektron Machinedrum, Octatrack oraz AKAI APC 40 zsynchronizowały się ze sobą i zagrały na żywo sprawnie, równo i bezboleśnie ?  


 


Dodam, że na inwestycję moge sobie narazie pozwolić, jednak sprawę chce przemyśleć, a najlepiej zapytać się Was .


Chciałbym aby to miało przyszłość, ręce i nogi oraz aby połączenie tych trzech maszyn nie wiązało się z jakimiś ograniczeniami np. pamięciowymi . wiem, że takowe Machinedrum z wersją z samplerem posiada i dlatego chciałem zakupić te trzy graty .   


Aha nie jestem człowiekiem co uważa, że liczy się posiadanie, chce tylko działaś sprawniej i bardziej ergonomicznie oraz aby nie wiało nudą, bo ile można patrzeć na ekran ...


 


Schemat może wyglądać tak :


--Machinedrum (do perkusji, a czasem załaduje jakieś krótkie efekty, brzdkąkniecia )


--Octatrack (do sampli z gramofonu, a czasem się kreatywnie zabawie crossfaderem , no wiecie)


--AKAI APC 40 (no myśle, że to będzie takie centrum dowodzenia , czyli instrumenty, pokrętła zatrzymywanie klipów, scen itp.)


 


Myśle, że jakoś tak będe działał. 


Jakoże nie jestem żadnym specjalistą za wszelkie błędy i niedociągnięcia sorry .


A podsumowując tworze elektroniczne bity, mroczne czasem, ogólnie zbasowana i bujająca muzyka, no myśle, że tak i dlatego chciałem aby to miało przyszłość .


Więc czy da się grać live takim sposobem ?


 


Za uwagi, pomoce i poświęcony czas z góry dzięki i pozdro


ODPOWIEDZ