Aranżacja a miks

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
akysz
Posty: 18
Rejestracja: środa 10 sie 2011, 00:00

Re: Aranżacja a miks

Post autor: akysz » niedziela 17 lis 2013, 22:07

a, i nie zgadzam się w zupełności ze stwierdzeniem, że kazdy móże zrobić taki sam miks jak dostanie te same ślady. to jest NIEMOŻLIWE. róznice w miksach istnieją nawet wśród światowej klasy topowych producentów co pokazała historia.


[addsig]
AKYSZ.net - forum edukacyjne dla muzyków/TWORZENIE WSPÓLNYCH PROJEKTÓW MUZYCZNYCH

ALTERPROJECT.net - wyłączny dystrybutor na Polskę LINDELL AUDIO / wydawnictwo fonograficzne

Nickelback
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 07 lis 2013, 00:00

Re: Aranżacja a miks

Post autor: Nickelback » niedziela 17 lis 2013, 23:28

Ja napisze od siebie że fakt..takich samych miksów się nie zrobi w przypadku tych samych śladów ale..mając dobre ślady można prawie zawsze uzyskać coś fajnego..Natomiast najbardziej zaawansowany, zawodowy inżynier dźwięku przy beznadziejnych plastikowych brzmieniach nie zrobi z tego nic..


 


A wracając do tematu..moim zdaniem sukces u topowych producentów muzyki pop typu Dr Luke czy Max Martin czy Redone itd..a także Frank Farian z Niemiec znany z dawnych lat z hitów Boney M czy No Mercy..


to po prostu lekkość i naturalność..tzn nikt nie tworzy solówek gitarowych myszą w edytorze midi, tak samo nikt nie układa perkusji myszkami..jak jest rockowy numer to przeważnie nagrywany jest perkusista - takie mam wrażenie i potem w naszych aranżach jest to takie konturowe, słabe i prymitywne..


Np track Nicki Minaj - Starship - wyobraża sobie ktoś wykreować takie intro gitarowe za pomocą midi w edytorze? Po prostu i artykulacja i efekt pociągania za struny itd..


 


Ostatnio słuchałem wielu produkcji instrumentalnych z tej czołówki światowego popu i dochodze do wniosku że to nic wyszukanego nie jest tylko dobór brzmień i tam gdzie grają żywe instrumenty - nagrane partie.


Nie wiem tez skąd oni biorą dobre sample perkusyjne, pomijając nagrania perkusistów, bo są tracki gdzie ta perkusja ma niezłą moc i to takie raczej elektroniczne bębny, raczej nie pasujące mi pod żadne dostepne w sieci paczki.


ODPOWIEDZ