Drugi instrument - jaki?

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
bis_ja
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 17 lis 2013, 00:00

Drugi instrument - jaki?

Post autor: bis_ja » niedziela 17 lis 2013, 17:46

Witam wszystkich serdecznie, od kilku lat przeglądam to forum nigdy o nic nie pytałem.


Chciałbym poznać Waszą opinię o tym jaki zakupić drugi instrument jako dodatek do nord stage 2?


W glowie jest motif, pc3, może triton badz kronos. Brakuje mi tego co daje workstation.


Pytanie trude chętnie poznam Wasze racje. :)


Awatar użytkownika
funkofil1
Posty: 146
Rejestracja: piątek 14 cze 2013, 00:00

Re: Drugi instrument - jaki?

Post autor: funkofil1 » poniedziałek 18 lis 2013, 21:27

...Witam wszystkich serdecznie, od kilku lat przeglądam to forum nigdy o nic nie pytałem.
Chciałbym poznać Waszą opinię o tym jaki zakupić drugi instrument jako dodatek do nord stage 2?
W glowie jest motif, pc3, może triton badz kronos. Brakuje mi tego co daje workstation.
Pytanie trude chętnie poznam Wasze racje. :)...


"Tego co daje workstation"? czyli sequencera?

Czego tak naprawdę potrzebujesz i nie masz tego w NS2? instrumenty, które wymieniasz nie różnią się w zasadzie niczym od ns2 (mówię o architekturze oczywiście)... No chyba, że potrzebujesz właśnie sequencera, czy mega rozbudowanej syntezy V.A.S.T Kurzweila, czy tych wszystkich silników z Kronosa itd...

bis_ja
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 17 lis 2013, 00:00

Re: Drugi instrument - jaki?

Post autor: bis_ja » wtorek 19 lis 2013, 15:28

Potrzebuje klawisza który ma seq duże możliwości multitibralu, intuicyjnego .
Czegoś rozniacego się brzmieniowo od NS.

smirnoff
Posty: 239
Rejestracja: poniedziałek 19 sie 2013, 00:00

Re: Drugi instrument - jaki?

Post autor: smirnoff » wtorek 19 lis 2013, 16:23

Fantom G


Awatar użytkownika
andrzeimuzyk71
Posty: 40
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2009, 00:00

Re: Drugi instrument - jaki?

Post autor: andrzeimuzyk71 » wtorek 19 lis 2013, 18:34

...
Fantom G...
   






Bardzo dobra propozycja. klawisz wart zapłaconych pieniedzy. też polecam




bis_ja
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 17 lis 2013, 00:00

Re: Drugi instrument - jaki?

Post autor: bis_ja » wtorek 19 lis 2013, 19:59

Hmm o fantomie nie myślałem..:)

Awatar użytkownika
andrzeimuzyk71
Posty: 40
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2009, 00:00

Re: Drugi instrument - jaki?

Post autor: andrzeimuzyk71 » wtorek 19 lis 2013, 21:15

...Hmm o fantomie nie myślałem..:)... 








Ja zakupiłem dwa miesiące temu Fantoma g8. jest rewelacyjny, jego dynamika brzmienia i dosyć łatwa obsługa. Polecam.......


Awatar użytkownika
miro5530
Posty: 204
Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 00:00

Re: Drugi instrument - jaki?

Post autor: miro5530 » środa 20 lis 2013, 11:51

Pytanie trude chętnie poznam Wasze racje...

Prawda jest taka że każdy będzie chwalił i proponował swoje. Czy to zna czy, że na innych instrumentach 
nie można robić muzyki? Można. Czy to znaczy, że Fantom jest słaby? Nie. W tym pułapie cenowym nie ma już słabeuszy. Motif, Kronos, Fantom (i nie tylko) to czołówka. Dyskusja o wyższośći jednego nad drugim jest tu niepotrzebna.
A z instrumentem to tak jak z kobietą, trzeba obejrzeć posłuchać dotknąć. Czy chcesz żeby inni w ten 
sposób dobierali ci partnerkę? Poprzez forum? Chyba nie.
Zatem wybierz sie na wycieczkę do sklepu, pograj, pooglądaj filmiki w necie, ściągnij instrukcje i sam zadecyduj. 


Awatar użytkownika
andrzeimuzyk71
Posty: 40
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2009, 00:00

Re: Drugi instrument - jaki?

Post autor: andrzeimuzyk71 » środa 20 lis 2013, 18:17

...
Pytanie trude chętnie poznam Wasze racje...

Prawda jest taka że każdy będzie chwalił i proponował swoje. Czy to zna czy, że na innych instrumentach 
nie można robić muzyki? Można. Czy to znaczy, że Fantom jest słaby? Nie. W tym pułapie cenowym nie ma już słabeuszy. Motif, Kronos, Fantom (i nie tylko) to czołówka. Dyskusja o wyższośći jednego nad drugim jest tu niepotrzebna.
A z instrumentem to tak jak z kobietą, trzeba obejrzeć posłuchać dotknąć. Czy chcesz żeby inni w ten 
sposób dobierali ci partnerkę? Poprzez forum? Chyba nie.
Zatem wybierz sie na wycieczkę do sklepu, pograj, pooglądaj filmiki w necie, ściągnij instrukcje i sam zadecyduj. 
...
 






To jest święta prawda ze w tym pułapie cenowym już są dobre klawisze, ale są gusta i guściki. także najlepiej posłuchać samemu pomacać i można decyzję podjąć.A tak na marginesie to ja nie chciałem chwalić Fantoma bo go posiadam. Poprostu dla mnie jest super i dlatego tak pisałem. Posiadam jeszcze Kurzweila  pc361 i to są całkiem inaczej brzmiące klawisze. 




ODPOWIEDZ