Studia nagrań jak storczyki

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Studia nagrań jak storczyki

Post autor: Zbynia » wtorek 03 gru 2013, 11:01

Ale zyją...Cóż przez ostatnie 20 lat rynek bardzo mocno się zmienił i nie tylko w branzy muzycznej.Mnie cieszy rozwój homerecordingu bo obecnie każdy bez duzych nakładów może sie sprawdzić w temacie "artysta" i to na poziomie średnim w przypadku realizacji...Pamiętam czasy magnetofonów z dopietym tanim mikrofonem i taniego klawisza casio 


:)


MichalS
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 05 lis 2013, 00:00

Re: Studia nagrań jak storczyki

Post autor: MichalS » środa 04 gru 2013, 22:19

...Ale zyją...Cóż przez ostatnie 20 lat rynek bardzo mocno się zmienił i nie tylko w branzy muzycznej.Mnie cieszy rozwój homerecordingu bo obecnie każdy bez duzych nakładów może sie sprawdzić w temacie "artysta" i to na poziomie średnim w przypadku realizacji...Pamiętam czasy magnetofonów z dopietym tanim mikrofonem i taniego klawisza casio 
:)...



Właśnie. Najpierw zepsułem magnetofon szpulowy próbując przerobić go tak, żeby dało się na jednej ścieżce dogrywać coś do drugiej, a potem zapożyczyłem się na czterośladowy magnetofon. Metoda i środki nie są ważne, chodzi o efekt. Jak ktoś komponuje dla jazzowego big bandu, to dla niego domowe studio będzie tylko protezą, ale nie wszyscy tworzą muzykę bigbandową.
A wiesz po co mi takie grube przewody głośnikowe?
Żeby elektrony basowe mogly się przecisnąć.

Awatar użytkownika
medes
Posty: 1
Rejestracja: piątek 13 gru 2013, 00:00

Re: Studia nagrań jak storczyki

Post autor: medes » piątek 13 gru 2013, 23:38

Może kogoś zainteresuje poradnik dotyczący home recordingu: klik


ODPOWIEDZ