Nowa seria audycji Jerzego Kordowicza

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
ceres1x
Posty: 304
Rejestracja: sobota 08 mar 2003, 00:00

Nowa seria audycji Jerzego Kordowicza

Post autor: ceres1x » czwartek 30 sty 2014, 11:10

Wielu z nas wychowało się na El-Trójce Jerzego Kordowicza, niestety audycję jak wiadomo wycofano, mimo protestu słuchaczy. Wolą wmuszać nam komercyjny chłam, o bardzo wątpliwej wartości, zresztą zacytuję:



"Od lat obserwuję rynek audycji radiowych w Polsce i żal mi tych minut, godzin i lat, które w radiu tracone sa na mierne produkcje i słabej jakości audycje. W pogoni za słupkami słuchalności uśredniają się do poziomu brzęczydełka, którego jedynym zadaniem jest przemycić do naszej podświadomości przekaz reklamowy. Niestety ta choroba dotknęła także radia publicznego, które rezygnuje z audycji promujących kulturę wyższą. Żyjemy jednak w świecie nowych możliwości i od nas zależy przyszłość mediów. Media głównego nurtu pozostawmy dla tych, którym to odpowiada. Róbmy swoje i wspierajmy to czego potrzebujemy, czego nam brakuje i co dla nas jest wartościowe. Pokładam wielkie nadzieje w finansowaniu społecznościowym ważnych i potrzebnych audycji radiowych. Wierzę, że jeśli tylko informacja dotrze do zainteresowanych bez problemu uda się sfinansować wiele cennych audycji, które wzbogacą nasze życie. Wystarczy chcieć."



Na szczęście są jeszcze zapaleńcy, którzy próbują coś z tym zrobić, i wskrzesić dawne audycje, promując tym samym muzykę elektroniczną.



Tak więc wszystko w naszych rękach.



Link do projektu: http://wspieramkulture.pl/projekt/468-Seria-audycji-Jerzego-Kordowicza

eksperymentalna, niekomercyjna elektronika

Awatar użytkownika
miro5530
Posty: 204
Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 00:00

Re: Nowa seria audycji Jerzego Kordowicza

Post autor: miro5530 » piątek 31 sty 2014, 17:46

...
Wielu z nas wychowało się na El-Trójce Jerzego Kordowicza...


...


Szkoda tylko że trzeba robić zbiórkę kasy żeby taka audycja ruszyła.
Na ględzenie o polityce jest, a na audycje takie jak ta Jerzego Kordowicza nie, krótko mówiąc żenada.
Jestem za tym by taki program wrócił na antenę.


Awatar użytkownika
ceres1x
Posty: 304
Rejestracja: sobota 08 mar 2003, 00:00

Re: Nowa seria audycji Jerzego Kordowicza

Post autor: ceres1x » niedziela 02 lut 2014, 18:49

......Wielu z nas wychowało się na El-Trójce Jerzego Kordowicza...
...
Szkoda tylko że trzeba robić zbiórkę kasy żeby taka audycja ruszyła.Na ględzenie o polityce jest, a na audycje takie jak ta Jerzego Kordowicza nie, krótko mówiąc żenada.Jestem za tym by taki program wrócił na antenę....

A do tego gdzies w tv byl reportaz, ze disco polo znowu sie odradza...
Normalnie zmierzch kultury jak nic.
eksperymentalna, niekomercyjna elektronika

MEGafon
Posty: 185
Rejestracja: sobota 13 sie 2011, 00:00

Re: Nowa seria audycji Jerzego Kordowicza

Post autor: MEGafon » niedziela 02 lut 2014, 19:43

.........Wielu z nas wychowało się na El-Trójce Jerzego Kordowicza...
...
Szkoda tylko że trzeba robić zbiórkę kasy żeby taka audycja ruszyła.Na ględzenie o polityce jest, a na audycje takie jak ta Jerzego Kordowicza nie, krótko mówiąc żenada.Jestem za tym by taki program wrócił na antenę....

A do tego gdzies w tv byl reportaz, ze disco polo znowu sie odradza...
Normalnie zmierzch kultury jak nic....
 


****


Tak dla przywrocenia rownowagi - jak myslisz jak reagowala ganeracja wapniakow jak w latach 70-tych pojawila sie klasyczna muzyka elektronisczna? Zaloze sie, ze podobnie jak Ty wyzej. Fakt jednak, ze klasyczna elektronika nie byla wtedy w mediach tak wszechobecna jak disco polo dzisiaj.




[addsig]
pozdrowienia
MEGafon

Awatar użytkownika
miro5530
Posty: 204
Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 00:00

Re: Nowa seria audycji Jerzego Kordowicza

Post autor: miro5530 » niedziela 02 lut 2014, 21:29

To że disco polo powraca i jest obecne np. na sat mi osobiście nie pzeszkadza, kto lubi będzie oglądał i tyle.
Natomiast likwidowanie audycji, a nawet stacji (przykład-radio planeta) i zastępowanie ich "komercją" czy
kolejnymi złotymi przebojami to już jest coś co mi się nie podoba. Nie dlatego że mam focha, tylko dlatego,
że zanika różnorodność. Czy byłoby fajnie gdyby wszystkie stacje nadawały muzykę jednego stylu?
Tu sobie wstawcie np. hip hop, metal, disco polo, jazz czy cokolwiek innego. Chyba nie.
I na koniec taka moja myśl.
Każdy gatunek muzyki to jakaś część rynku, jakieś pieniądze, z nich podatki i miejsca pracy.
Miejmy zatem choćby ze względu na to dla innych gatunków szacunek i tolerancję.
Ja fanem wszystkiego co ma "nuty" nie jestem i nie będę. Jak mi się coś nie podoba to po prostu nie słucham.


MEGafon
Posty: 185
Rejestracja: sobota 13 sie 2011, 00:00

Re: Nowa seria audycji Jerzego Kordowicza

Post autor: MEGafon » niedziela 02 lut 2014, 22:28

@miro5530: nic dodac, nic ujac!




[addsig]
pozdrowienia
MEGafon

Awatar użytkownika
chantizstudio
Posty: 419
Rejestracja: sobota 26 maja 2007, 00:00

Re: Nowa seria audycji Jerzego Kordowicza

Post autor: chantizstudio » poniedziałek 03 lut 2014, 10:27

...To że disco polo powraca i jest obecne np. na sat mi osobiście nie pzeszkadza, kto lubi będzie oglądał i tyle.Natomiast likwidowanie audycji, a nawet stacji (przykład-radio planeta) i zastępowanie ich "komercją" czy kolejnymi złotymi przebojami to już jest coś co mi się nie podoba. Nie dlatego że mam focha, tylko dlatego,że zanika różnorodność. Czy byłoby fajnie gdyby wszystkie stacje nadawały muzykę jednego stylu? Tu sobie wstawcie np. hip hop, metal, disco polo, jazz czy cokolwiek innego. Chyba nie.I na koniec taka moja myśl.Każdy gatunek muzyki to jakaś część rynku, jakieś pieniądze, z nich podatki i miejsca pracy.Miejmy zatem choćby ze względu na to dla innych gatunków szacunek i tolerancję.Ja fanem wszystkiego co ma "nuty" nie jestem i nie będę. Jak mi się coś nie podoba to po prostu nie słucham. ...

Dokładnie, zabrali Planete i zamiast tego pojawił się kolejny knot z ''złotymi'' przebojami puszczanymi w kółko w rożnych stacjach już tak od 25 lat gdzieś.. Pomijając że takich stacji jest od groma.
[addsig]
''po to są gały w syntezatorach , zeby kręcić aż uzyska się to czego się szuka'' AdamZ

Awatar użytkownika
ceres1x
Posty: 304
Rejestracja: sobota 08 mar 2003, 00:00

Re: Nowa seria audycji Jerzego Kordowicza

Post autor: ceres1x » poniedziałek 03 lut 2014, 13:53

Mi tez d.polo nie przeszkadza, tylko jak słyszę te denne teksty na jedno kopyto, to mi się zle robi.

eksperymentalna, niekomercyjna elektronika

MrExplosion
Posty: 471
Rejestracja: piątek 15 wrz 2006, 00:00

Re: Nowa seria audycji Jerzego Kordowicza

Post autor: MrExplosion » poniedziałek 03 lut 2014, 15:54

Dla mnie z kolei to jest naturalne, że takiej audycji nie ma. Jest to muzyka wybitnie niszowa, nisza niszy. A jednocześnie nie jest to poziom artystyczny tak wysoki jak np muzyka klasyczna (do klasyki tej muzyce baaardzo daleko, a porównuję bo i tu i tu chodzi generalnie o melodyjki i motywiki). Prędzej w radio z rzeczy wartościowych artystycznie pójdzie jazz, klasyka, czy nowoczesna muzyka poważna. Z kolei równie prawdopodobna jest oddzielna audycja o krautrocku czy chicago house. Czyli mało prawdopodobna, co zresztą jest logiczne.

Kolejna sprawa - po co wam ta audycja? Żeby innych zarażać swoją ultraniszową fascynacją? Jest taki lokalny władca rosyjski, prezydent Kałmucji, który w stolicy tej republiki całe miasto upstrzył plenerowymi szachownicami i stanowiskami do gry w szachy, wprowadził nauczanie tego sportu do szkół, wydaje grubą kasę na to. A wszystko dlatego bo lubi ten sport :) Tylko po co swoje dziwne fascynacje projektować na otoczenie? Podobnie byłoby z audycją tego typu, cotygodniową, w radio publicznym.

Już lepsza byłaby audycja 2 czy 3-godzinna o jakimś gatunku muzycznym, ale co tydzień o czymś innym. Miałoby to jakiś sens

Awatar użytkownika
doministry1
Posty: 323
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2008, 00:00

Re: Nowa seria audycji Jerzego Kordowicza

Post autor: doministry1 » poniedziałek 03 lut 2014, 16:31

...Dla mnie z kolei to jest naturalne, że takiej audycji nie ma. Jest to muzyka wybitnie niszowa, nisza niszy. A jednocześnie nie jest to poziom artystyczny tak wysoki jak np muzyka klasyczna (do klasyki tej muzyce baaardzo daleko, a porównuję bo i tu i tu chodzi generalnie o melodyjki i motywiki). Prędzej w radio z rzeczy wartościowych artystycznie pójdzie jazz, klasyka, czy nowoczesna muzyka poważna. Z kolei równie prawdopodobna jest oddzielna audycja o krautrocku czy chicago house. Czyli mało prawdopodobna, co zresztą jest logiczne.

Kolejna sprawa - po co wam ta audycja? Żeby innych zarażać swoją ultraniszową fascynacją? Jest taki lokalny władca rosyjski, prezydent Kałmucji, który w stolicy tej republiki całe miasto upstrzył plenerowymi szachownicami i stanowiskami do gry w szachy, wprowadził nauczanie tego sportu do szkół, wydaje grubą kasę na to. A wszystko dlatego bo lubi ten sport :) Tylko po co swoje dziwne fascynacje projektować na otoczenie? Podobnie byłoby z audycją tego typu, cotygodniową, w radio publicznym.

Już lepsza byłaby audycja 2 czy 3-godzinna o jakimś gatunku muzycznym, ale co tydzień o czymś innym. Miałoby to jakiś sens...
 


Człowieku, Ty zdrowy jesteś?

Kompozytor, Instrumentalista, Improwizator

ODPOWIEDZ